מהם היתרונות במשמורת משותפתזוגות עם ילדים, הבוחרים בהליך של גירושין נאלצים להתמודד עם לא מעט אתגרים ולקבל החלטות חשובות באשר להמשך. חלק מהן קשורות לילדים. משמורת משותפת הינה הסדר מיוחד בין ההורים, הבאה לידי ביטוי בשוויון בין השניים, בכל הקשור להגדרה ההורית שלהם. בעוד בעבר היה נפוץ בעיקר להשאיר את הילדים ברשות האם, הרי שכיום המציאות היא אחרת וזוגות רבים בוחרים לאחר הגירושין לחלוק את גידול הילדים באופן שווה. בקידומו ובהסדרתו של ההליך מטפל עורך דין גירושין המלווה את בני הזוג.

גרטל גרבר הורות משותפת

מדוע זה כדאי?

משמורת משותפת מציעה יתרונות רבים וזו הסיבה מדוע בוחרים בה לא מעט זוגות של הורים. משמורת ילדים שוויונית איננה נותנת עדיפות לאחד ההורים (לאם או לאב) ושניהם נדרשים לספק את צרכי הילדים באופן שווה. כך מבלים הילדים הן אצל האם והן אצל האב, מקבלים את תשומת הלב הנדרשת להם משני הצדדים וזוכים לשני הורים שנוכחים בחייהם גם לאחר הגירושין. הפרידה בין בני הזוג איננה יוצרת היררכיה כלשהי, כפי שהיה נפוץ בעבר, והשוויון הוא הקו המנחה. מעבר לכך, הליך שכזה מצריך תקשורת טובה בין ההורים על מנת לאפשר קבלת מידע, עדכונים חשובים וגם התמודדויות משותפות עם אתגרים שונים, הצצים לאורך הזמן וקשורים בילדים.

להתמודד עם הקושי

במקרים בהם ישנם מאבקים כואבים בין ההורים בעקבות הגירושין, או רצונו של אחד הצדדים באפשרות של משמורת אב או אולי משמורת אם, הוויתור על עדיפותו של אחד ההורים על פני האחר, יכול למנוע את המאבק הזה ולאפשר שיתוף פעולה נכון וטוב בין השניים. כזה הבא לידי ביטוי במשמורת ילדים משותפת.

התנאים על הסדרי ראייה

בעת גירושין הסדרי ראייה הם נקודה חשובה ובולטת מאד. מודל ההורות, בזכות משמורת ילדים משותפת מקבל תפקיד חדש וההורים חולקים למעשה את גידול הילדים יחדיו. בפועל, במקרים בהם הסדרי הראייה גם כך נרחבים בין ההורים, אין טעם שלא לקבוע משמורת משותפת, המאפשרת זאת ממקום רשמי מוסדר משפטית, ממקום של שוויון ושל חשיבה בעיקר על הילדים.

משמורת משותפת גרטר גרבר

לחשוב על הילדים

טובת הילדים במקרים כאלה היא הנקודה החשובה מכל, גם כאשר מסתכלים על נושא זה מנקודת המבט של הורות משותפת או משמורת ילדים משותפת. זו הסיבה העיקרית מדוע מעדיפים בני הזוג לבחור בפתרון זה. המשמורת המשותפת, העובדה שהילדים נמצאים, מבחינת הזמן, באופן שווה הן אצל האב והן אצל האם, מעניקה לילדים ביטחון רב בשלב לא פשוט בחיים. הדבר נכון בעיקר כאשר הילדים צעירים וזקוקים לדמות אב ולדמות אם באופן שווה. הילדים הקטינים חשים, בזכות כותרת זו, את נוכחותם של שני ההורים ואת חשיבותם הרבה בחייהם. למרות שהם נפרדו זה מזו, הם לא נפרדו מהילדים ואותם גירושין אינם אמורים להשפיע על שגרת חייהם והאופן שבו הם חולקים אותם עם כל אחד מההורים.

 

נכתב באדיבות: עורכי דין משפחה - גרטל גרבר

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה