וילונות האפלה

וילונות האפלה הם פריט מעט שונה – המטרה שלהם היא לא לצמצם את כמות האור שחודרת לחדר אלא לחסום לגמרי את כל מקורות האור, גם אלה הטבעיים (ובפרט השמש כמובן) וגם אלה המלאכותיים (תאורת רחוב, אורות מבתים סמוכים וכו').

איך משיגים איטום מוחלט?

כדי להגיע לרמת איטום גבוהה ובעצם איטום מוחלט נדרשת איכות מרבית של וילון ההאפלה. כל וילון שכזה עשוי מבד עבה, שנתפר באופן מקצועי וללא פשרות, כך שהוא יצליח לחסום לגמרי את כניסת האור. במקביל מוקדשת תשומת לב גם למראה של הווילון שהרי בסופו של דבר הוא מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב החדר – בין אם מדובר בסלון, בין אם זהו חדר שינה, חדר ישיבות, חלל עסקי אחר וכו'.

באילו חדרים כדי להתקין וילונות האפלה?

וילונות האפלה עשויים להיות תוספת מתאימה למגוון רחב של חדרים וחללים, גם במרחבי המגורים וגם בחללים עסקיים.

בחדרי הילדים למשל וילון האפלה מבטיח שהילדים לא יתעוררו מוקדם מדי בגלל חדירת קרני שמש אל החדר שלהם, ובאופן דומה יוכלו לישון בצהריים כשהחדר מוחשך ונעים. במיוחד רלוונטיים וילונות ההאפלה כשמדובר על תינוקות ופעוטות (ועל הורים שמייחלים למעט שקט...)

בחדרי ישיבות המטרה של וילונות האפלה היא לאפשר החשכה מוחלטת לטובת הקרנת סרטונים, העברת מצגות וכו'. במקרים אלה נדרשת איכות גבוהה במיוחד כדי שחדות התמונה תהיה מרבית וניתן יהיה לנהל את הישיבה ביעילות ובלי בזבוזי זמן מיותרים. באופן דומה גם בסלון הביתי אפשר לשקול להתקין סוג זה של וילונות ובמיוחד מומלצת האופציה למי שאוהב לצפות בסרטים ובשאר תכנים אצלו בסלון באיכות גבוהה במיוחד.

בצימרים, חדרם בבתי מלון ומקומות נוספים שמשמשים לאירוח, המטרה של ההאפלה היא לייצר אינטימיות מוחלטת וניתוק מושלם מהמציאות.

איך לבחור וילון האפלה?

הפרמטר הראשון לבחירת וילונות האפלה הוא הגודל כמובן. כשהמטרה היא איטום מלא, חשוב מאוד שהווילון יכסה היטב את כל מפתח החלון, עם מקום לשוליים כך שרצוי לבחור וילון שגדול בכ-15-20% מרוחב וגובה החלון אותו הוא מכסה.

הפרמטר השני הוא איכות הווילון. כאמור התפשרות על האיכות עלולה להוביל לאיטום חלקי, כך שהמטרה לא תושג, ולכן מומלץ לרכוש וילונות אלה אך ורק מיצרנים מיומנים ועתירי ניסיון.

הפרמטר השלישי הוא העיצוב של הווילון. כאמור גם וילון האפלה הוא פריט דקורטיבי וכדאי שהוא ישתלב היטב בחדר וייצור הרמוניה נעימה לעין. הפרמטר הרביעי הוא המחיר – אי אפשר להתעלם מסוגיית העלות, אבל בסופו של דבר הנחת מהמוצר משמעותית יותר, וחבל לנסות לחסוך סכום קטן וכתוצאה מכך לקבל וילון פחות מתאים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]