אך יש סוג נוסף של פינוי דירות והכוונה כאן, לפינוי דירות ירושה או פינוי רהיטים וחפצים אחרים לצרכים שונים, וכן פינוי חפצים ורהיטים מבתים של אנשים שמתמודדים עם אגרנים כפייתיים (תופעה במסגרתה אנשים אוגרים כל דבר ולא זורקים כלום).

 

פינוי דירות במצבים כאלה נועד לאפשר להשתמש בדירה לצרכים שונים, בצורה מסודרת, כך אחרי שמפנים את כל הציוד והחפצים, אפשר לנקות אותה ולהמשיך להשתמש בה כסדרה.
לשם כך, כאמור, יש צורך להוציא ממנה את כל מה שלא נעשה בו שימוש או כל מה שלא אמור להיות בה יותר.

 depositephoto

מדוע קשה לסמוך על מפני דירות

השאלה שעולה לא פעם בהקשר של פינוי דירות לצורך כך היא, כיצד אנחנו יכולים לסמוך על אנשים זרים שנכנסים אלינו הביתה ומפנים את החפצים שלנו או של יקירנו שהסתלקו מהעולם. זה לא דבר של מה בכך. לצערנו אנחנו שומעים לא פעם על אנשים שמציעים שירות שכזה, ומהר מאוד מגלים שהם מרמים את הלקוחות שלהם, פועלים בצורה לא חוקית או עושים דברים שאנחנו לא היינו רוצים למצוא את עצמנו מתמודדים איתם.

לפני שנסביר כיצד מחפשים ומוצאים אנשים אמינים בתחום, צריך לומר, כמו בכל תחום שהוא, גם בתחום של פינוי דירות יש לא מעט גורמים אמינים, אחראים, שירותיים, גורמים שאפשר לסמוך עליהם.
כמו בכל תחום, יש גורמים שהם פחות אמינים. אנחנו צריכים לדעת לחפש בצורה נכונה ולמצוא את האנשים הנכונים שיוכלו לבצע עבורנו את השירות.

depositephoto

כיצד מחפשים ומוצאים מפני דירות אמינים

יש כמה כללים לשם כך, חלקם בסיסיים ביותר, אחרים מתאימים באופן ספציפי לתחום זה.

1)כשאנחנו מחפשים מפני דירות, סביר להניח שהחיפוש שלנו יתחלק ל-2 מעגלים.
מעגל ראשון יהיה חברים, בני משפחה, מכרים.
מעגל שני יהיה דרך האינטרנט, גוגל ורשתות חברתיות.

בכל מקרה, אנחנו צריכים לשמוע המלצות, חוות דעת על החברה, ובכדי להיות בטוחים שעשינו את הבחירה הנכונה עם חברת פינוי דירות מומלצת,  אנחנו צריכים לדבר עם האנשים שאמורים לבצע עבורנו את העבודה.
אסור לנו להסתמך סתם כך על המלצה, רצוי מאוד אפילו לבקש מהחברות אליהן אנחנו פונים, לקבל טלפונים של לקוחות עבר שלהם שהמליצו עליהם, בשביל שנוכל לברר את מידת האמינות של ההמלצה.

 

 

2) במהלך פינוי הדירה אנחנו חייבים להקפיד על חוזה ברור.
מדובר בחפצים שיכולים להגיע לסכומי כסף עצומים, שלא נדבר על ערכם הרגשי עבורנו. על כן חשוב שיהיה בינינו חוזה ברור, בו אנחנו מסכמים, מה על בעל המקצוע לעשות, מתי הוא עושה, מה אסור לו לעשות, כיצד הוא מבצע את עבודתו, מה אנחנו מקבלים, מה אנחנו נותנים, הכל צריך ברור ומוסדר.
אנחנו לא רוצים להגיע למצב שאנחנו מתחילים לעבוד עם בעל מקצוע והוא פתאום קובע מחיר אחר או תנאים אחרים. הכל צריך להיות כתוב וברור.

3) חשוב לבדוק האם הוא מבוטח והאם אנחנו מבוטחים, כלומר אם חס וחלילה קורה משהו לחפצים ולציוד שלנו, האם אנחנו מבוטחים בצורה מסוימת.
לא לכל דבר ולא בכל מקרה אפשר לבטח, אבל חשוב שתהיה לנו האופציה הזאת.

 

שתי נקודות אחרונות לסיום

 ראשית, תקפידו לקבל יותר מהצעה אחת, גם אם מדובר בגורם שיש עליו הרבה מאוד המלצות, רצוי לבדוק עוד גורמים בתחום, כך גם תלמדו פרטים חדשים שיוכלו לעזור לכם הן בשאלות שתפנו אליו והן במשא במתן שתנהלו מולו.

שנית, חשוב לקבוע לעצמכם מספר שאלות שתוכלו לברר אותן לפני שאתם מתחילים לעבוד, למשל, איך נעשה הפינוי, בעזרת אילו אמצעים, כמה זמן התהליך נערך, באיזה מצב אתם מקבלים את הדירה לאחר מכן ועוד. לכל שאלה אתם צריכים לקבל תשובה ורק אם הן מספקות אתכם, אז תרגישו בנוח לסמוך על החברה או בעל המקצוע שיפנו עבורכם את הדירה.

 

 

נכתב ע"י דרור ווקנין, מומחה פינוי דירות עם ניסיון של קרוב ל-20 שנה בפינוי תכולת דירות באזור אשדוד והסביבה, יש לכם מישהו שצריך עזרה בפינוי תכולת הדירה? תפנו אותו אלינו ונדאג לתתת לו את השירות הטוב ביותר עבורו

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]