בישראל כיום קיימים אינספור משרדי עורכי דין פליליים, שכולם מצהירים על עצמם כמשרדים מובילים בתחום. מול ההיצע הגדול נשאלת השאלה כיצד תוכלו לבחור עורך דין פלילי מוביל, שיעניק לכם את הייעוץ והייצוג המשפטי הטוב ביותר. לפניכם מספר כללי זהב לבחירת עורך דין פלילי מוביל בדרום.

 

תחומי התמחות

מקצוע עריכת הדין נחלק לתחומים שונים,כאשר כל תחום דורש מיומנויות שונות, ולכל תחום דינים ותקנות הקשורים אליו. עורך דין המתמחה בנדל"ן אינו מנוסה או בקיא בדיני משפחה, ועורך דין המתמחה בדיני חוזים וחברות אינו מומחה בפלילים. הצעד הראשון בבחירת עורך דין פלילי מוביל הוא איתור משרדים ועורכי דין המתמחים בפלילים. כיום כל עורך דין יכול לפרסם עצמו ברשת כעורך דין העוסק בפלילים, אולם חשוב לוודא שמאחורי הפרסומים עומדת אמת מוכחת. לכן אל תסתפקו בקריאת מודעות המפרסמות ומהללות עורך דין זה או אחר, אלא בדקו האם הוא אכן עוסק בפועל בפלילים, מה ניסיונו, מה שיעור ההצלחה שלו בייצוג לקוחות, ומי הוא קהל הלקוחות שלו.  בנוסף לכך, גם בתחום המשפט הפלילי קיימות קטגוריות שונות, וחשוב לוודא מראש שלעורך הדין בו אתם בוחרים יש ניסיון בתחום הרלוונטי למקרה שלכם.

 

ותק וניסיון

עורך דין פלילי בדרום חייב להיות בעל ניסיון וותק מוכחים, אולם גם כאן, הבחירה הנכונה אינה פשוטה כפי שזה נראה. אם תבחרו בעורך דין פלילי עתיר ניסיון, ידוע ומבוקש ביותר, ייתכן שבסופו של דבר תמצאו שאתם מטופלים על ידי עורך דין זוטר המועסק במשרד, בזמן שאתם משלמים תעריף גבוה במיוחד. בנוסף לכך, עורך דין מפורסם ובעל שם אשר עוסק שנים רבות במקצוע עלול לאבד את הכוח המניע ואת התשוקה האופייניים לעורכי דין צעירים יותר, וכך שכרכם יוצא בהפסדכם.

בכדי להימנע מטעויות, במקרה ובחרתם במשרדו של עורך דין פלילי ותיק ומבוקש, בקשו לדעת מראש מי יהיה עורך הדין שינהל את תיקכם וייצג אתכם בבית המשפט, ודרשו להיפגש עימו בטרם תחתמו על חוה ייצוג. במקרה בו אתם בוחרים בעורך דין פלילי צעיר יותר, בחרו בעורך דין בעל ניסיון בפלילים, אשר פועל בתחום מזה מספר שנים, ואשר רכש מוניטין של הצלחה והצטיינות בתחום הייצוג הפלילי.

 

הבטחות שווא

התרחקו מעורכי דין המבטיחים לכם זיכוי בטוח מבלי למצמץ. במקרה הטוב מדובר בעורכי דין ששוגים באשליות, במקרה הגרוע, מדובר בכאלו שמבקשים לעשות עליכם קופה למרות ידיעה ברורה שאין מאחורי הבטחותיהם ולו שמץ של אמת. תוצאתו של משפט פלילי תלויה בגורמים רבים, ביניהם חומר הראיות המצוי בידי המשטרה, אמינותם של העדים השונים, ועוד אינספור גורמים. זכרו שאם תוצאת המשפט הייתה ידועה  מראש, לא היה כל טעם לערוך אותו. כל מה שעורך דין פלילי מוביל יכול להבטיח לכם, הוא שיעשה את כל שביכולתו עבורכם, לא מעבר לכך.

 

השוואת מחירים

 

אמנם אין תעריף קבוע לשירותי עריכת דין, ומשרדים בעלי שם ומוניטין יגבו יותר מאשר עורכי דין מתחילים. יחד עם זאת, קיים תעריף מקובל בשוק. קבלו הצעות מחיר מכמה עורכי דין מובילים, והשוו בין ההצעות השונות. קיימות מספר שיטות לגביית שכר טרחתו של עורך דין פלילי:

  • תשלום גלובלי - סכום גלובלי הנקבע מראש עבור ייצוג מלא.
  • תשלום בסיסי ותוספות - סכום בסיסי שנקבע ונגבה מראש, אליו מתווספים חיובים על פי שעות העבודה המבוצעות בפועל, כאשר נהוג ומומלץ לקבוע תעריף שונה עבור כל פעולה.
  • תשלום על פי שעות העבודה שנעשות בפועל.

בבואכם להשוות את הצעות המחיר, קחו בחשבון את שיטות הגבייה השונות, בנוסף לכך, בקשו הערכה של כל האגרות, העמלות והתשלומים הנוספים שעלולים להידרש בתיק, בכדי לקבל תמונה מלאה של העלויות.

 

מחקר מקדים

בדקו את השכלתו של עורך הדין (עדיף אוניברסיטה על מכללה), את המקום בו ביצע את שנת ההתמחות (עדיף פרקליטות המדינה, המשטרה, או הסנגוריה הציבורית), ואת התחום בו ביצע את שנת ההתמחות (פלילים כמובן). חפשו תיקים בהם לקוחות, בדקו את שיעור ההצלחה שלו במשפטים פליליים, ראו באילו נושאים הוא התמחה, חוות דעת של לקוחות, וכל מידע נוסף שיכול לתת לכם אינדיקציה לגבי עבודתו, ניסיונו ויכולותיו של עורך הדין.

 

אינטראקציה אישית

כדי שעורך הדין שלכם יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר, צריכה להיות ביניכם מערכת יחסים המושתתת על אמון הדדי. לשם כך, אתם צריכים לחוש נוח עם עורך הדין, ולבטוח בו מספיק בכדי לספר לו את כל האמת. רק כך יוכל עורך הדין להגן עליכם כראוי. בנוסף, חשוב שעורך הדין יכבד אתכם, יהיה אמין והגון, וינסוך בכם ביטחון הן בנוגע לטיפולו במקרה שלכם, והן בנוגע ליכולת שלכם לבטוח בו ולמסור לו כל מידע שיידרש.

 הסכמי ממון

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]