"יובלים אשדוד "מובילים את פיתוח העיר בתשתיות מים וביוב בהתאם לתוכנית הסכם הגג ותוכניות פיתוח העיר עד לשנת 2040 , תוכנית האב למים ולביוב לעיר שנערכו זה מכבר היקף ההשקעה במתחמים החדשים ובתוכניות הבינוי העירוניות עומד על כ-  800מיליון ₪, דבר המעיד על ניהול מיטבי, חוסן כלכלי ויכולת ביצוע של פרויקטים גדולים ומורכבים. במסגרת זו אף החל   כבר התאגיד  בתכנון ובפיתוח תשתיות מים וביוב  ובכלל זה מאגרי מים וצנרות ענק במרינה דרום  וברובע המיוחד בעיר, ויחל עוד השנה  בעבודות דומות גם באזורי התעשייה הדרומי והצפוני.

יובלים אשדוד

 

"יובלים אשדוד" אף נערך לביצוע פרויקט ההתחדשות העירונית ברובעים הוותיקים של העיר במסגרתו יחליף התאגיד תשתיות המים והביוב בהשקעה של עשרות מיליוני ₪. ההערכות כוללת תכנון מקיף לטווח ארוך, הכנת מכרזים ויצירת התשתית בשטח לקראת ביצוע הפרויקטים. זאת מבוצע במקביל לעבודות שוטפות לשדרוג התשתיות בשכונות הוותיקות בהיקפים עצומים מאד.

פרויקט פיתוח ושדרוג המכון לטיהור שפכים  אשר התאגיד יזם ומבצע נועד להגדיל את היקף הטיפול בשפכים בעיר כך שיתאים לתוכניות הפיתוח של העיר ויאפשר שימוש חוזר במי השפכים להשקייה בלתי מוגבלת ,וכן ליצירת קומפוסט תוך שימוש באנרגיה ירוקה ,באמצעות ביוגז  אשר יופק מהליך הפרדת השפכים במכון. גם פרויקט משמעותי זה מבוצע תוך ניהול מיטבי עם ראייה לעבר העתיד הן ברמה הטכנולוגית והן בהתאמה לתוכניות האב של אשדוד.

התאגיד סיים תכנון ובקרוב יחל בביצוע תכנית אסטרטגית מהפכנית ראשונה בישראל   שבסיומה יהיו בעיר שישה  קווי סניקה מרכזיים אשר בהם יעברו כל שפכי העיר אל המכון לטיפול בשפכים (מט"ש) כמעט מבלי לחצות שכונות מגורים כלל זאת לעומת קו אחד בעבר. מדובר במערכת שאין כדוגמתה בישראל . מערכת זו מבטיחה צמצום ניכר של גלישות ביוב, ובכלל זה מניעת סכנה של גלישת   ביוב לנחל או לים, דבר משמעותי מעין כמותו בעיר השוכנת בסמיכות לנחל וחוף הים.

 התאגיד מיישם תכנית תקדימית לבניית מאגרים בסמיכות לתחנות השאיבה לביוב כך שבמקרה של תקלה יוזרמו השפכים באופן מיידי למאגרים על מנת שלא תהיה גלישה.

 שלמה אטיאס

הניהול המצטיין מתבטא גם בהטמעת ושימוש בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות הניתנות לשליטה ובקרה מרחוק באמצעים טכנולוגיים מתקדמים לאבטחת אמינות מערכת הולכת השפכים, איכות המים והשמירה על הסביבה:

מערכת בקרה און ליין שמשדרת 24 שעות באמצעות מצלמות וחיישנים מתקדמים ומדווחת על גובה השפכים בצנרת דבר המאפשר לקבל התרעה על גלישה וכן מדווחת על כל פעילות חריגה בתחנות השאיבה ובתשתיות העירוניות. מערכת הבקרה מהווה מודל למערכות מסוג זה ונציגים מישראל ומהעולם מגיעים להתרשם וללמוד אודותיה.

מערכת מידע גיאוגרפית ( GIS  ) אשר ממפה, מציגה ומתעדת את הפעילות של כל תשתיות המים והביוב בעיר ומאפשרת לאנשי המקצוע של התאגיד לשלוט ולבקר את המתרחש בשטח באופן קבוע. עם התקנת המערכת שופרו המהירות ויכולת מתן התגובה לגלישות ביוב, דליפות במערכת המים, טיפול בתקלות בצנרת ועוד.

 יובלים אשדוד

מערכת בקרה און ליין חדישה שפועלת באמצעות מצלמות וחיישנים  24/7 ובודקת  את  איכות המים ובכלל זה את העכירות והכלור, בכדי להבטיח שמי השתייה שמקבלים תושבי אשדוד יהיו באיכות הטובה ביותר.    

תוכנות ואמצעים טכנולוגים מתקדמים לניהול: כחלק מתודעת הניהול משתמשים מנהלי ועובדי החברה בתוכנות ניהול ומעקב בתחומים ניהוליים שוטפים בהם: השקעות, תזרימים, ניהול פרויקטים ותפוקות ומערכות למיפוי מדויק של כלל תשתיות המים והביוב בעיר.

התאגיד יוזם צילום ותיעוד יומיומי של מערכת הביוב על ידי רובוטים ובכך מקבל מידע שוטף על גובה המפלס ומצב השפכים. בנוסף שוטף התאגיד מידי שנה 43 אלף מ"ר של צנרת שפכים באמצעים מתקדמים ובכך הפחית באופן משמעותי את סתימות הביוב. כל זאת מתבצע כאשר עובדי התאגיד וקבלנים חיצוניים מחויבים לכל קריאה  24/07 , 365 ימים בשנה.

 

תחום שירות הלקוחות  הינו בעל חשיבות רבה בתאגידי מים , ואף בתחום זה נמצא  "יובלים אשדוד" בשורה הראשונה בישראל:

מרכז שירות הלקוחות  של התאגיד הינו  מהמתקדמים הקיימים כיום והוא נותן מענה המתבטא  בזמני המתנה קצרים ביחס לכלל החברות העסקיות, זמן מענה לפניות צרכניות בצורה מקצועית, עם מערכות טכנולוגיות וכלים מתקדמים. גם בתחום זה "יובלים אשדוד" מביט קדימה בראייה אסטרטגית –עתידית ומקדם שירותים חדשניים ומתקדמים.

חשבון דיגיטאלי : התאגיד ישיק בקרוב חשבון דיגיטאלי המאפשר מתן מידע פרטני לכל צרכן, באופן ברור, נהיר ומתקדם.

מדי מים לקריאה מרחוק (קר"מ):  התאגיד יחל בהתקנת מדי מים מתקדמים לקריאה מרחוק באמצעות חיישנים אלחוטיים המבוססת על טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת מאד אשר ישדרו און ליין את נתוני הצריכה, ובכך יאפשרו מדידה מדויקת, איתור מהיר של תקלות במערכת, וצמצום פחת המים כתוצאה מכך.

ב"יובלים אשדוד" ניתן לקבל את חשבון המים ישירות למייל ובכך לקבל את החשבון באופן מיידי ולחסוך נייר ולתרום לסביבה.

מתוך ראייה שירותית לכל תושבי העיר השיק התאגיד שירות חדש: שובר בשפות נוספות מלבד עברית.

טפסים מקוונים: התאגיד החל בתהליך להטמעת טפסים מקוונים באתר החברה אשר ירחיבו את אפשרות הענקת   שירותים און ליין ובכך יחסכו זמן יקר לתושבים.

שירות לאנשים עם מוגבלויות: במחלקת שירות הלקוחות יש 2 עמדות נגישות הכוללות גם עמדת שמע. בנוסף באתר התאגיד קיימים  טפסי שמע עבור תושבים בעלי מוגבלות בראייה.

כל קריאות מדי המים באשדוד הינן קריאות אמת- בשטח ולא על פי הערכה של מונים, בכך מתאפשרת  מהימנות, ואמינות מרבית בחיובי צריכת המים.

         

ניהול ברמה בינלאומית פירושו גם השקעה בהון האנושי. העובדים ב "יובלים אשדוד" הם מקצועיים ומנוסים בכל תחום: ההנדסה, שירות הלקוחות ועובדי המנהלה. העובדים עוברים קורסים  והשתלמויות בכל האספקטים וקיימת מוביליות פנימית של עובדים מובילים לתפקידי ניהול. לא בכדי  ”יובלים אשדוד“ זוכה לשבחים בביקורות שעורכת רשות המים, הממונה על תאגידי המים בישראל ורגולטורים נוספים הנוגעים לתחומי פעילות התאגיד.

לסיכום, "יובלים אשדוד" הינו תאגיד מים אשר הניהול המעולה בו נלמד ברחבי הארץ וכעת גם ברמה בינלאומית. לא בכדי הוזמן מנכ"ל התאגיד אטיאס ללמד את משנתו מעבר לים, מדובר בשגרירות של כבוד- בגאווה גדולה למדינת ישראל ולעיר אשדוד , אשר נציגיה מובילים תהליכים ברמה בינלאומית.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]