.

מהו הסכם למתן שירותים?

מדובר על הסכם, הנחתם על ידי נותן שירות ומקבל השירות במטרה לעשות תיאום ציפיות ולהסדיר את אופן מתן השירות וקבלתו. בעזרת הסכם זה, לשני הצדדים ברור כיצד מערכת היחסים העסקים תעבוד ביניהם, למה הם צריכים לצפות ולמה הם מתחייבים כלפי הצד השני.

למי זה נחוץ?

כל מי שעוסק במתן שירות, מכל סוג שהוא, צריך הסכם ברור ומסודר. כך ניתן למנוע מצבים, שבהם צד אחד מרגיש מרומה, אי עמידה בתנאים שסוכמו מראש וכדומה. בין אם מדובר על חברה גדולה ובין אם מדובר על עסק קטן של איש אחד חשוב שיהיה הסכם ברור ואחיד, שהתנאים הרשומים בו הם כאלו שאתם יכולים לעמוד בהם בוודאות.

למה זה חשוב?

ניסוח של הסכם כזה הוא חשוב עד מאוד לכל נותני השירות. אם אתם כבר ותיקים במתן שירות אתם ודאי מכירים את המצב הזה, בו הלקוח טוען שהובטח לו דבר מסוים ואתם סמוכים ובטוחים שלא הבטחתם דבר כזה, או שהלקוח התחייב בפניכם על דבר כזה או אחר ולא עמד בו. כאשר אין מסמך כתוב וחתום, קשה להוכיח את צדקתו של כל אחד מהצדדים. במקרים אלו, של חוסר הסכמה בין הצדדים וחוסר יכולת לבדוק את הדברים מפני שאין להם תיעוד, נוצרת עגמת נפש גדולה מאוד והמחיר הגדול ביותר עלול להיות המלצות שליליות לגביכם בפני לקוחות פוטנציאליים שלכם ואבדן השם הטוב של העסק.

לגבי האחידות

כאשר קיים נוסח של הסכם למתן שירותים, הוא מהווה עוגן לאופן העבודה שלכם וכך הוא גם מייצר לכם סדר חשוב כל כך, בעיקר כאשר הלקוחות הולכים ומתרבים עם הזמן. יחד עם זאת, לעתים ללקוחות יש צרכים שונים מנותן השירות ולעתים נותן השירות יכול ומעוניין לבוא לקראת הלקוח ולהתגמש. במקרים אלו ניתן לערוך את ההסכם באופן כזה, שישביע את רצון שני הצדדים. במידה ונעשים שינויים בהסכם, חשוב לוודא שהשינויים ברורים ושלא יישארו סימני קצוות פתוחים.

ניסוח ההסכם

הסכם למתן שירותים לא חייב להיות מנוסח בעזרת עורך דין. בכל מקרה, אם שני הצדדים חתומים עליו, הוא מהווה מסמך משפטי לכל דבר ועניין. חשוב גם לזכור, שכאשר הדברים ברורים לשני הצדדים ומוסכמים עליהם מראש, נמנעות אי ההבנות הסטנדרטיות והמסמך נשאר ליידוע בלבד.

ניסוח עצמאי

במידה ואתם מנסחים את ההסכם באופן עצמאי, מומלץ לבקש מאנשים קרובים לקרוא אותו ולוודא עבורכם שהוא ברור ומובן ולתת עליו חוות דעת אובייקטיבית. חוות דעת זו, אמורה להגיד לכם האם הכל ברור והאם יש דברים שרצוי להוסיף או לגרוע מההסכם. כמו כן, מומלץ לחפש דוגמה של הסכם למתן שירותים באינטרנט כדי לדעת כיצד כדאי לנסח אותו וכיצד לבנות אותו.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]