Pixabay

קידום אתרים מהווה כיום את אחד מאמצעי השיווק החשובים וההכרחיים ביותר עבור כל אתר אינטרנט, וזאת לנוכח העובדה הפשוטה שרשת האינטרנט נחשבת למדיה הפרסומית-שיווקית הגדולה והמרכזית ביותר בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים.

על מנת להבין מהו קידום, נקדים ונספר לכם קודם על חשיבותו של תהליך קידום האתר שבבעלותכם ועל הנחיצות הרבה של פעולת קידום האתר. כידוע, רשת האינטרנט מרכזת בתוכה כל תחום עסקי אפשרי וזאת לצד אינספור אתרי תוכן ומידע בכל נושא אפשרי שרק עולה על דעתכם. כפועל יוצא מכך, אין זה משנה מהו תחום העיסוק המרכזי או המשני של האתר הנמצא בבעלותכם, על מנת להוביל אליו תנועה הולכת וגוברת של גולשים ועל מנת לחשוף אותו בפני קהלי היעד הרלוונטיים לכם, כל שתצטרכו לעשות הוא להפנות נתח כזה או אחר מתקציב הפרסום שלכם על מנת לקדם את האתר במרחבי הרשת ועל מנת להוביל אותו לקדמת הבמה בה קהל הלקוחות שלכם מחפש מידע אחר אתרים שונים בתחום עיסוקו של האתר שבבעלותכם.

אז בכל הנוגע לשאלה מה החשיבות שלו לעסק שלך, אנו מקווים שאתם מבינים כבר את נחיצותו וחשיבותו של תהליך קידום האתר. עכשיו, לאחר שהצגנו בפניכם את חשיבותו של תהליך הקידום, זה הזמן להכיר לכם את אמצעי הקידום השונים במרחבי רשת האינטרנט.

קידום אתרים - כיצד?

קידום אתרים ברשת האינטרנט מיושם באמצעות שתי שיטות קידום עיקריות, האחת ידועה בשם קידום ממומן והשנייה בשם קידום אורגני, כאשר בחלק מהמקרים נעשה שימוש בשתי השיטות גם יחד לפרקי זמן כאלו ואחרים. בשיטת הקידום הממומן, תוכלו לשלב מודעות טקסט ומודעות תמונה במנועי החיפוש ו/או הרשתות החברתיות, כאשר התשלום בגין פרסום המודעות מתבצע בפועל רק כאשר הגולש/ת המהווה למעשה את הלקוח/ה הפוטנציאלי/ת עבורכם מבצע בפועל הקלקה על גבי מודעת הפרסום שלכם ולמעשה נחשף למסר השיווקי אותו תרצו לחשוף בפניו ו/או לעבור ישירות לאתר האינטרנט אותו אתם מעוניינים לקדם.

שיטת הקידום הממומן מתאפשרת בין היתר באמצעות מערכת פרסום בגוגל הנחשב למנוע החיפוש הגדול והחשוב ביותר ברשת (מערכת ה-ADWORDS) וגם באמצעות מערכת פרסום לקידום ממומן בפייסבוק. מערכות פרסום אלו ניתנות לתפעול עצמאי של הלקוח המפרסם המעוניין לקדם את אתרי האינטרנט שבבעלותו ואת עסקיו במרחבי רשת האינטרנט. המערכות השונות לקידום ממומן משלבות בתוכן כלים שנים היכולים לסייע לכם לייעל את תהליך הקידום, אך יחד עם זאת, מומלץ להסתייע בשירותים המקצועיים המוצעים לכם על ידי מומחי PPC העוסקים ומתמחים בתחום הקידום הממומן ברשת.

בשיטת הקידום האורגני, מטרת הקידום היא למקם את האתר המקודם ברשימת האתרים המופיעים בעמוד הראשון בגוגל תחת תוצאות החיפוש הרלוונטיות לכם. שיטה זו נחשבת לשיטת הקידום היעילה והמוכחת ביותר בתחום קידום האתרים וזאת מכיוון שהיא מאפשרת לכם למקם את אתרי האינטרנט שבבעלותכם במיקומים טובים ומועדפים במנוע החיפוש החשוב והגדול ביותר ברשת. יחד עם זאת, חשוב לציין ולהדגיש שהליכי הקידום האורגני בגוגל הינם מורכבים ומחייבים אתכם להסתייע בשירותיהן של חברות קידום מנוסות ומיומנות בתחום. חברות אלו, מעמידות לרשותכם את כל השירותים המקצועיים הנדרשים לצרכי קידום אתרים בדרך היעילה ביותר.

השלבים המקצועיים לקידום אתרים

קידום אורגני וקידום ממומן מיושם על ידי חברות הקידום המובילות בתחומן באמצעות מספר שלבים מקצועיים הכוללים בין היתר: מחקר מילות וביטוי מפתח שמטרתו לבחון את מילות וביטוי החיפוש הנפוצים ביותר בתחום עיסוקו ותחומו של האתר המקודם, אופטימיזציה לקוד ותכני האתר המוקדם על מנת להתאים את האתר לצרכי האלגוריתמים של מנועי החיפוש הידועים בשם הנפוץ: "הרובוטים של גוגל", הפעלת מערך קישוריות (לינקים) נכנסים מאתרי אינטרנט שונים במרחבי הרשת, טיפול נקודתי בכל תכני האתר על מנת שיותאמו לתוצאת מחקר מילות וביטוי המפתח, הזנת תכנים שיווקים מטעם האתר המקודם במרחבי הרשת, ניתוח סטטיסטי של תנועת הגולשים לאתר ופעולות נוספות המותאמות לאופיו של האתר המקודם, סביבת התחרות עימה הוא מתמודד במרחבי הרשת וקהלי היעד הרלוונטיים לגלישה באתר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]