הדלק הוזל החשמל מתייקרתעריף החשמל צפוי לעלות ב-6% בשל התייקרות הדלקים. לאחר השימוע הציבורי התעריף החדש ייכנס לתוקף החל מ-1 בינואר של 2019. ברשות החשמל מבהירים כי לרפורמה שאושרה השנה במשק החשמל לא הייתה כל השפעה על עליית התעריף

בעקבות עליית מחירי האנרגיה רשות החשמל מפרסמת השבוע לשימוע ציבורי עדכון שנתי לתעריף החשמל, במסגרתו צפוי תעריף החשמל לעלות בממוצע לצרכן הביתי בכ-6% ויעמוד מעתה על כ-49 אג' לקוט"ש.

משמעות ייקור תעריף החשמל בשיעור זה על משק בית ממוצע הוא כ-30 שקל בחודש או כ-360 שקל בשנה. לאחר השימוע התעריף החדש ייכנס לתוקף החל מ-1 בינואר של 2019.

ברשות החשמל מבהירים כי לרפורמה שאושרה השנה במשק החשמל לא היתה כל השפעה על עליית התעריף.

על פי רשות החשמל, שתי סיבות עיקריות הובילו להתייקרות בתעריף החשמל: עליית מחירי דלקים וכניסה נרחבת של אנרגיות מתחדשות. התייקרות מחירי דלקים, בעיקר מחירים עולמיים נגרמה בין היתר כתוצאה מהתחזקות הדולר - בהיקף של כ- 1.5 מיליארד שקל שתרמה כ-6% לייקור התעריף. בין השאר התייקר ה-LNG (הגז הטבעי הנוזלי) בכ-37%, ומחירי הפחם והגז מתמר עלו בכ-10%.

כניסה מאסיבית של אנרגיה מתחדשת למשק החשמל, שכוללת בין השאר מתקנים סולאריים חדשים - קרקעיים ועל גגות - גרמה לייקור של כ-3% בתעריף החשמל.

מנגד, הפחתה של עלויות בלו שנגבו על ידי חברת החשמל במסגרת משבר הדלקים בשנים 2011-2013 הוזילו את התעריף בכ-0.7 מיליארד שקל, המהווים כ-3% בתעריף.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה