עו"ד אבי מור יוסף

יחד עם זאת, כאשר מתפטר עובד בטענה שהוא נדרש לעבוד בתנאים לא סבירים או בטענה להרעת תנאים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען.

בהתאם לפסיקת בתי הדין לעבודה, על מנת שעובד יהיה זכאי להתפטר בדין מפוטר בגין הרעת תנאים חייבת להיות הרעה מוחשית אמיתית בתנאי עבודתו.

לכן, מומלץ לבחון באופן ספציפי כל מקרה לגופו לרבות על ידי פנייה לייעוץ מקצועי, לרבות לצורך בחינה הסיכויים שתתקבל טענת העובד כי הרעת התנאים הנטענת היא מוחשית ומצדיקה התפטרות בדין מפוטר.

קיימים מקרים שנקבע לגביהם בעבר כי הם מהווים הרעת תנאים כגון: הפחתת שכר, פיגור חוזר ונשנה בתשלום השכר במועד, שלילת הטבה של רכב צמוד (במקרה בו מדובר בהטבה במסגרת העבודה להבדיל ממקרים בהם הרכב ניתן לעובד לצורך ביצוע תפקידו), יחס משפיל מצד המעסיק ושינוי שיבוץ עבודה ממה שסוכם עליו.

בנוסף, פסיקת בתי הדין לעבודה קבעה כי גם העסקת עובד ללא תשלום זכויותיו כדין, כגון אי תשלום שעות נוספות, עשויה לזכות את העובד להתפטר בדין מפוטר.

לעומת זאת, קיימים מקרים אחרים לגביהם נקבע כי הם אינם מהווים הרעת תנאים כגון : הפחתה בשעות נוספות שמאפשר המעסיק לעובד לעבוד ודרישה להחתמת כרטיס עובד.

**התכנים נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין**

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]