צילום אילוסטרציה: אשדוד נט

מאז הקמת התאגיד  בשנת 2008 מספק התאגיד מים באיכות מעולה, ללא כל חריגות לכלל התושבים ובעלי העסקים בעיר באשדוד, דהיינו כ-250 אלף איש, 365 ימים בשנה,  עשרים וארבע שעות ביממה. 

  בכדי ליישם זאת  הקים ומתפעל התאגיד מערכת –אופרציה שלמה שאחראית על שמירת איכות המים,  בדמות מערכת בקרה און ליין חדישה שפועלת באמצעות מצלמות וחיישנים  24/7 ובודקת כל הזמן את  איכות המים ובכלל זה את העכירות והכלור. הנתונים מהמערכת מדווחים  לחדר הבקרה ולמכשירי הסלולר  של אנשי המקצוע של התאגיד  שמקיימים כמובן גם תורניות בשעות הלילה לאורך כל השנה - כך שקיים פיקוח מתמיד.

במקביל, מידי יום  יום דוגם מקצועי מוסמך  אוסף דגימות מהמים בכ-60 נקודות דיגום בעיר, עם הציוד הנדרש  בהתאם לתוכנית שאושרה על ידי משרד הבריאות. התוצאות נשלחות למעבדה מוסמכת על ידי משרד הבריאות ושם נבדקת איכותן. כאמור כל תוצאות המים של התאגיד יצאו תקינות- מיום הקמתו וכך גם בשנת 2018. מנכ"ל התאגיד שלמה אטיאס," שמירה על איכותם של מי השתייה  הינה שמירה על  בריאותם של תושבי אשדוד, ולכן  היא בראש מעיינינו ואנו משקיעים בכך משאבים רבים מאד ועבודה סיזיפית מסביב לשעון .  אנו נמשיך  לספק לתושבים מים באיכות מעולה גם בעתיד".