איך להשלים העברת כספים מחו"ל בלי סירוב מהבנק?המאפיין הבולט ביותר של המאה ה-21 הוא הפיכתו של העולם שבו אנחנו חיים לכפר גלובלי. מדי יום מתרחשות אינספור אינטראקציות בין ישראלים לבין גורמים שונים ממגוון רחב מאוד של מדינות בכל היבשות – אינטראקציות עסקיות וגם בין בני אדם פרטיים.

באופן טבעי חלק מהאינטראקציות הנ"ל כוללות גם העברה של סכומי כסף, ולפעמים אפילו גבוהים, מישראל אל מעבר לים ומחו"ל לארץ. לכאורה מדובר בפעולה פשוטה, כזו שהבנק מאשר באופן אוטומטי – אבל בפועל ישנם מצבים שבהם בקשה להעברת כסף נתקלת בסירוב. הסיבה לכך היא המחויבות של הבנקים לאכיפת החוק לאיסור הלבנת הון משנת 2000. יחד עם זאת ישנם מצבים שבהם העברה לגיטימית לחלוטין לא מכובדת, ובמקרים אלה כדאי לפנות לעו"ד מנוסה.

אילו העברות כספים מחו"ל מחויבות בדיווח?

על-פי החוק לאיסור הלבנת הון – שנועד למנוע פעולות פיננסיות שמטרתן הסוואת רכוש שמקורו בעבירה או ששימש לביצוע עבירה – כל העברת כספים מחו"ל בסכום של יותר מ-100,000 ₪ מחויבת בדיווח (אלא אם כן מדובר בכניסה הראשונה לארץ של עולה חדש ובמקרים אלה עד לסכום של 1,250,000 ₪ אין חובת דיווח).

כמובן שהחוק הנ"ל הוא חוק חשוב שנועד להקשות על גורמים פליליים להפוך כספים שהושגו באמצעות סחר בבני אדם, סחר בנשק (לא חוקי), מעילות, גניבות, מעשי רצח ופשעים חמורים אחרים ללגיטימיים לכאורה וכך ליהנות מהם. הבעיה היא כאמור שישנן גם העברות כספים לגיטימיות שהבנק מסרב לבצע.

מהו קצין ציות ולמה הוא עלול למנוע העברת כספים מחו"ל?

החוק לאיסור הלבנת הון מטיל כאמור את האחריות על אכיפתו על הבנקים. לפי החוק בכל בנק יש למנות "קצין ציות" – אדם שתפקידו הוא לוודא שכל העברת כספים מחו"ל או לחו"ל, ובעצם כל העברה, בסכום של יותר מ-100,000 ₪ לא מנסה להלבין כסף שחור.

בשנים האחרונות התרחשו מקרים רבים שבהם הבנקים, עקב החשש להסתבך עם החוק, מתנהלים בזהירות יתר וקציני הציות שלהם מונעים השלמת ביצוע העברות כספיות תקינות לחלוטין.

העברת כספים מחו"ל בעזרת עורך דין

על-מנת להשלים העברת כספים מחו"ל מבלי להסתבך עם הבנק וגם כמובן בלי להסתבך עם החוק מומלץ להסתייע בעורך דין שתחום המומחיות שלו היא בנקים ובאופן כללי פיננסים.

ראשית, עבור עורך דין בנקים הם לא גוף בעל כוח עודף כפי שרובנו מתייחסים אליו (ובצדק מסוים שכן לבנק יש אכן כוח עודף על פני הלקוחות שלו, גם אם לכאורה כל אחד מאיתנו יכול לעבור לבנק אחר). שנית, עורך דין מנוסה יודע לזהות באופן מידי כל התנהלות של הבנק שאינה מתאימה לחוק, וכמובן שהבנק יימנע מפעולות כאלה שעלולות לסבך אותו. עו"ד עם ניסיון ספציפי בביצוע העברת כספים מחו"ל הופך את הפעולה לקלה ויעילה וחוסך לכם זמן יקר ועוגמת נפש.

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה