איך הופכים ליזמים צעירים או מקימים סטארט-אפ?בשנים האחרונות שוק העבודה מרבה לעסוק ביזמות, סטארט-אפים ועסקים טכנולוגיים. צעירים רבים המעוניינים בדרך זו הולכים לרוב ללמוד הנדסה כדי לרכוש את הידע הרצוי. ביום שישי הבא, 21.12, יתקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד יום פתוח ללימודי ההנדסה במחלקות השונות. במהלך היום המועמדים יוכלו להכיר את מרכז היזמות והחדשנות של המכללה המקדם הקמת עסקים ומיזמי היי-טק.

ביום שישי הבא, 21.12, יתקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד יום פתוח ללימודי ההנדסה. במהלך היום יוכלו המועמדים להכיר את מחלקות ההנדסה השונות, את המעבדות וחדרי הלימוד וגם את המרכז ליזמות וחדשנות, EIC, לפיתוח כישורי יזמות ותמיכה בהקמת מיזמים טכנולוגיים.

 

מרכז EIC הוקם במטרה לקדם את נושא היזמות והחדשנות ב SCE על מנת לאפשר לדור המהנדסים הבא לפתח כישורי יזמות, פיתוח מוצרים חדשניים, וכן כיצד לקדם מוצרים בשוק תחרותי. כך לדוגמה מספרת דניאלה כהן מאשדוד, סטודנטית שנה ד' במחלקה להנדסת מכונות ואחת הסטודנטיות הלומדות יזמות במסגרת המרכז: "במהלך התואר למדנו הרבה תאוריה והתעסקנו בקורסים ספציפיים למקצוע מהנדסת המכונות. כעת מלמדים אותנו איך לחשוב, לפני החישובים. כלומר – איך מדברים ללקוחות, איך מתאימים את עצמנו לשוק ואיך מתאימים את המוצר לסביבה. זה גרם לנו לחשוב גם על הקהל, לפני הטכנולוגיה,  על לזהות צורך בחברה ורק אז לפתח מוצר שיענה על הצורך הזה. שלוש שנים למדנו חישובים, מתמטיקה ואת הצד התיאורטי של ההנדסה ועכשיו באים ללמד אותנו גם את הצד השני -  רצונות השוק וכיצד להתאים את הידע שצברנו אליו". 

 המכללה האקדמית להנדסה אשדוד

במסגרת הקורס הסטודנטים לומדים מניסיון של אחרים בתחום היזמות ואף מתנסים בעצמם ביזמות ועשיית רווח על השקעה. "במהלך הלימודים במרכז היזמות אנו חוקרים מקרים שונים – כאלו שהצליחו אך בעיקר עוסקים באלו שנכשלו, כי מהם אפשר ללמוד הכי הרבה. בנוסף אנו מקבלים משימות מעשיות כמו מחקר של עסקים וחברות גדולות במשק, להקים מיזם אישי, לנסות להרוויח כסף באמצעות שיווק נכון ועוד". 

 

בסיום שנת הלימודים סטודנטים משנה ד' יגישו את פרויקטי הגמר שלהם. הסטודנטים הלומדים במרכז היזמות מתבקשים גם להעביר מצגת קצרה על הפרויקט מול משקיעים פוטנציאליים במטרה ללמוד על הצגה של מוצר בעתיד ולנסות לקדם את הפרויקט שלהם כבר בסיום לימודם. "אני מרגישה שהמכללה מאוד דוחפת ומקדמת אותנו להיות יזמים וליצור דברים חדשים. אני רואה את עצמי בעתיד מקימה מיזם אישי ואולי אף פותחת סטארט-אפ".

ראשת המרכז ליזמות ולחדשנות, ד"ר נטע קלע מסרה בתגובה: מרכז היזמות והחדשנות של המכללה, EIC, הוא מקור לגאווה עבור כולנו. המרכז הוא חלק מתפיסת ה-Project Oriented להכשרת המהנדס, המייחדת את המכללה וכוללת ניסיון מעשי ומטפחת יצירתיות ויישום של החומר הנלמד באמצעות תחרויות ופרויקטים לאורך כל תקופת הלימודים. אנו מאמינים בלקדם את הסטודנטים לכיוון יזמות וחדשנות על מנת להקנות לסטודנטים יתרון בשוק העבודה התחרותי שנמצא במירוץ אחר חדשנות וכן לעידוד הקמת חברות היי-טק נוספות בדרום בפרט ובארץ בכלל. אנו מאמינים כי הלימודים ליזמות הם חיוניים לכל מהנדס ומקווים שהמרכז יהווה חלק בלתי נפרד מהכשרת המהנדסים שלנו במסגרת התואר".

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה