טפירו לא ימשיך באשדוד, "הציעו לו חוזה פחות 50 אחוז מהעונה", אשדוד: "יש בעיות כלכליות"מכבי אשדוד/באר טוביה בדרך לקיץ לא פשוט שכנראה יוביל לעונה לא פשוטה. הקבוצה בבעיות כלכליות לא פשוטות ותצטרך להעמיד תקציב מקוצץ מהתקציב בעונה האחרונה. מאיר טפירו המאמן נדרש לקצץ 50 אחוז משכרו ולא ימשיך בעונה הבאה. רוב הסגל יעזוב

מכבי אשדוד/באר טוביה בדרך לשינויים לא קטנים בעונה הקרובה. אם היה נדמה כי מאיר טפירו ימשיך באשדוד כמאמן, הערב (ב') נודע שטפירו כנראה לא ימשיך באשדוד.

טפירו דיבר הערב (ב') בערוץ הספורט וטען שקיבל מכתב פיטורים באשדוד ולא ימשיך בקבוצה, "אני פנוי למו"מ", אמר טפירו.

"היום ישבתי עם ההנהלה, ואני כנראה לא אמשיך שם, נתנו לי מכתב פיטורים. הייתה להם אופציה עלי לשנה הבאה, אבל בחרו לא ממש אותה. אני פנוי למו"מ עם כל קבוצה אחרת".

"לא רוצה להרחיב מה אמרו לי", המשיך המאמן, "הם רוצים לעשות מו"מ חדש, וככל הנראה לשלם פחות. יש חבר'ה צעירים שכולם רוצים להישאר, אז זה חבל לי שלא אמשיך".

למעשה טפירו לא בדיוק פוטר, בחוזה של טפירו יש אופציה של אשדוד שמתחדשת מידי עונה ובקבוצה החליטו כאמור לא לחדש את האופציה.

היו"ר מאיר קיקוס אמר בנושא: "אנחנו מאד נשמח אם טפירו יישאר המאמן, אנחנו מאד רוצים אותו, אבל מה לעשות ונצטרך להעמיד תקציב אחר העונה, מקוצץ וצנוע יותר, יש לנו לא מעט בעיות כלכליות", אמר היו"ר.

"מאיר הרוויח משכורת יפה העונה וכדי להמשיך באשדוד הצענו לו חוזה מפוחת ב- 50 אחוז מהעונה שעברה, ועדיין זה חוזה יפה מאד לדעתי, אין מה לעשות מדובר בכספי ציבור ונצטרך להיערך בצורה אחרת", אמר קיקוס.

למעשה, אשדוד אמרה לטפירו שהיא רוצה אותו אבל בהסכם חדש ולא בחוזה הישן שלו. לכן, טפירו החליט לנסות ללכת לכיוון אחר. אך גורמים טוענים שלא מן הנמנע שהצדדים עוד ינסו להגיע להסכמות בעיקר אם יעבור זמן ושני הצדדים לא ימצאו שידוך אחר.

בשבועות האחרונים המצב הכספי הקשה של אשדוד העסיק לא מעט את אנשי המועדון והעירייה. השחקנים ואנשי הצוות לא קיבלו את שתי המשכורות האחרונות שלהם, אולם אתמול, בתום ישיבה בעירייה התקבל האישור להעברת הכספים, ואנשי הקבוצה קיבלו הודעה כי יקבלו את שכרם כבר בימים הקרובים.

 אלא שהמצב הכספי המדובר, כאמור, הוביל את אנשי אשדוד להודיע לטפירו כי לא יוכלו לעמוד בשכרו, שנחשב גבוה למאמן של קבוצה קטנה. אשדוד סיימה את העונה במקום ה-11, כשהיא רחוקה מהפלייאוף, אך גם לא באזור המלחמה נגד הירידה.

המצב הכספי יגרום ככל הנראה לרוב הסגל לעזוב, בטח הבכירים כמו ג'ייק כהן, יפתח זיו וכדומה. שגם הזרים עשויים לעזוב והקבוצה תנסה להחתים זרים זולים יותר.

"תקציב שכר השחקנים והמאמנים יהיה כ- 50 אחוז מהתקציב הכללי שלנו", אמר קיקוס.

ממכבי אשדוד נמסר: "אכן הנהלת הקבוצה הציעה הצעה חדשה לטפירו לעונת המשחקים 2017-2018. סוכם בין הצדדים כי כמקובל, יחשוב על הצעה זו מספר ימים בטרם ישבו הצדדים למו"מ.

אנו מאוד מופתעים לשמוע את הודעת המאמן כי לא יקבל את הצעת הנהלת הקבוצה דרך התקשורת.

נכונים הדברים ביתר שאת נוכח היחסים המצוינים במהלך העונה האחרונה. מאיר אמנם שחקן ותיק ומוערך אך מאמן צעיר וגם השנה החליטה הקבוצה לעודד שחקנים ומאמנים צעירים ולתת להם הזדמנות להביא לידי ביטוי את יכולותיהם. אנו נכבד כל החלטה שלו".

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה