נתחיל מהשורה התחתונה, מחצי הכוס המלאה, הפועל אדומים אשדוד עלתה בסוף העונה לליגה ב' והשיגה את המטרה שסומנה בקיץ, עלייה מליגה ג' לליגה ב'.

אך דומה שאין טוב בלי רע וביקורת, "עם הסגל הזה במחוז שבו הקבוצה שיחקה, גם אני עולה ליגה עם חצי תקציב", אומר אחד האוהדים שלא מרוצים ממה שקורה בקבוצה.

דומה שחודש אחרי העלייה לליגה ב', החזרה למשחקי הדרבי, במקום שאמור להיות משמח וחיובי, האדומים אשדוד דווקא משדרים חוסר שקט ואפילו בלגן.

זה התחיל עם פוסטים קטנים לקראת סוף העונה, שמועות על חובות, על בעיית מוזמנים והמשיך עם שיטפון אחרי העלייה, עם ההתפטרות של היו"ר עו"ד נעים שומר ופוסט נוקב של מאיר בן גוזי המנכ"ל כנגדו.

בן גוזי טען בפוסט ששומר התפטר כי השאיר חובות רבים והוא למעשה בורח מאחריות, שומר כמובן הכחיש וטען טענות כנגד בן גוזי.

בינתיים השמועות בעיר גורסות שלאדומים אשדוד יש חובות ולא קטנים מבדיקה של כתב שורות אלה, לא ברור מה אומדן החובות, חלק טוענים 160 אלף ש"ח, חלק 200 וחלק אף הגדילו ואמרו 300 ו- 400. מה נכון? לא ברור.

מה שכן ברור, שהרבה גורמים בקבוצה טרם קיבלו שכר ומשכורות, מאמנים, שחקנים ואנשים נלווים שמחכים לכסף שלהם.

אחד מאנשי הצוות המקצועי של הקבוצה כבר ניסה כמה פעמיים להגיע לפגישה, שנדחתה, בוטלה ובינתיים כסף אין.

בשלב הזה, גם השחקנים וגם הצוות המקצועי שומרים על שקט, או לפחות על חצי שקט, בתקווה לקבל את יתרת הכסף ואולי לסדר את העניין בלי בלגן והרבה רעש ובתי משפט.

האוהדים חלוקים, יש כאלה שרוצים שינוי מהותי בהרכב ההנהלה, לעבור למצב של עמותת אוהדים בדומה ליריבה הצהובה, יש כאלה שרוצים לתת הזדמנות נוספת לאנשים המנהלים את הקבוצה.

כרגע, ההכנות לעונה הבאה די תקועות, אמנם הגורמים הרשמיים בקבוצה טוענים שהם עובדים לקראת העונה הבאה והם לא מודאגים ותהיה קבוצה טובה,אך המציאות די שונה, העתיד די מעורפל, ויש לא מעט רעשי רקע שמפריעים.

"לצערי, בסוף כמו תמיד עם האדומים הם יצליחו לסובב את כולם ולהעמיד תקציב גבוה עם הרבה הבטחות שכמו שראינו העונה לא תמיד מתקיימות", אומר גורם בכדורגל המקומי.

ההתפטרות של נעים שומר היו"ר הייתה למעשה הטריגר שהצית את האש, "ההתפטרות שלו בעצם באה להגיד שכל ההבטחות שלהם בקיץ לא שוות כלום, אף אחד לא יהיה מוכן לקחת על עצמו את החובות שהם השאירו", אומר גורם בקבוצה.

"הכסף שהושקע העונה בקבוצה היה גדול מאד, הבטיחו חוזים לשחקנים ומאמנים ברמה של ליגה לאומית ואולי יותר מכך ועכשיו כולם רואים שזה פשוט לא שווה כלום", מוסיף אותו גורם.

בהנהלת הקבוצה הודיעו ומודיעים לאורך כל התקופה: "תהיה לנו קבוצה חזקה, כל הדיבורים והשמועות הם בכדי לפגוע בקבוצה מפני גורמים שונים, הקבוצה תעמיד סגל חזק וראוי בכדי להתמודד גם על העלייה לליגה א' בסיום העונה".

בינתיים אף שחקן עדיין לא חתם בקבוצה, גם פיני עייש לו חוזה גבוה מאד לעונה הבאה (כ- 20 אלף ש"ח) לא יודע מה עתידו. עוזר המאמן עמי ג'רבי מחכה לתשלום המשכורות האחרונות שלו והמצב מוקפא.

ברשתות החברתיות האוהדים מצד אחד תומכים בקבוצה ומנגד מנסים למצוא פתרונות ויש כמו שכתבנו בהתחלה לא מעט רעש ובלגן.

האם בסוף האדומים אשדוד יפתרו את הבעיות ויעמידו קבוצה שתתמודד בצמרת ליגה ב'? כנראה שכן, כך מאמינים בקבוצה וגם אנשים שמכירים את הדרך בה פועל הספורט בעיר. אנחנו נעקוב.

צילום: אריק ג'ורנו

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]