עונת המלפפונים: מ.ס אשדוד תמונת מצבשבוע וקצת אחרי סיום העונה ומ.ס אשדוד כמו יתר הקבוצות עדיין מתאוששת מהעונה האחרונה. שמות עולים ויורדים כיאה לתקופה הזאת בשנה, אולם אנחנו ננסה לעשות מעט סדר. מה התוכניות, הכוונת ואיך אמורה מ.ס אשדוד להיראות

כיאה לעונת המלפפונים, יש הרבה יותר ספקולציות מאשר עובדות ודברים שבאמת קורים. גם אנחנו עוסקים יותר בספקולציות ופחות בעובדות אמיתיות, פייק ניוז גרסת הספורט המקומי

אולם, בכל זאת תוכניות יש, גם כוונות ואפילו כמה דיבורים. נתחיל מהעובדות:

רק לפני כשבוע וחצי סיימה מ.ס אשדוד את העונה, בזמן הזה כולם עדיין בחופש, נחים, מטעינים מצברים, סביר להניח שלקראת חודש יוני נתחיל לראות תזוזות אמיתיות כאשר הקבוצות הגדולות יתחילו במלאכת הרכש שלהן.

רן בן שמעון יהיה האיש על הקווים והאיש שיבנה את הסגל לקראת העונה הקרובה ובשלוש השנים הבאות. נדמה שבניגוד לעבר, בן שמעון יקבל לא מעט קרדיט באופן כמעט בלעדי בבניית הסגל.

אשדוד תתחיל את אימוניה בסוף חודש יוני כלומר, בערך בעוד חודש ושבוע פלוס מינוס, תאריך רשמי טרם פורסם. גביע הטוטו יתחיל ב- 29/7 שכאשר ב- 19/8 משחק ליגה ראשון. באמצע יולי תצא הקבוצה למחנה אימונים בסלובניה בעיר מאריבור.

אז מה בתוכניות?

באשדוד מבינים שהם צריכים חיזוק בהתקפה ובקישור לא משנה מי יבוא ומי יילך, ההתקפה תעבור שיפוץ ושדרוג מסיבי. לפחות שני חלוצים ועוד קשר התקפי אחד. שמות לא חסר? ג'ורדן פושה שסיים חוזה בהרצליה מעניין בערך חצי ליגה וגם את אשדוד.

גם שמות אחרים באים בחשבון, כמו יוסיפ' איבנוביץ' חלוצה של אשקלון וכדומה. שברור שבחוליית ההתקפה יגיעו לפחות שני זרים חלוצים שגם שמות ישראלים על הפרק.

גם בקישור הרצון הוא ללכת על חיזוק של קשר התקפי ועוד קשר אחורי, בן ריירכט (שלא יגיע) עלה כמועמד, אובידו הובאן הוא השם הגדול שאשדוד רוצה ויש סיכוי שבשל הקשרים והעסקאות עם ב"ש (עסקה עתידית?) הובאן יגיע לאשדוד. הרומני בן ה- 34 רוצה מאד להישאר בישראל גם אם יעזוב את ב"ש.

שם כמו ז'וארזניניו שעלה ולבסוף חתם בבית"ר מראה שבאשדוד מחפשים גם קשר התקפי בסגנון שלו, אם זה יהיה זר או ישראלי, זו שאלה של מצב השוק, תקציב וכדומה.

סימני השאלה והמפתח

אלא שנראה שאת ההחלטות העיקריות לחיזוק ורכש יחכו באשדוד עד לבירור עתידם של ארבעה אסים חשובים. עבד אל חמיד הבלם, מיקי סירושטיין, גדי קינדה ואור אינברום. לגבי שני האחרונים זה יותר פשוט, יש להם חוזה באשדוד ורק במידה ואשדוד תסכים הם ילכו לקבוצה אחרת.

עבור הצעה נכונה, או רצון עז של השחקן זה יקרה. לפחות לגבי אינברום יש סיכוי גבוה יותר שזה יקרה.

רן בן שמעון כבר אמר לסביבתו שרק אחרי שהוא ידע את מעמדם של הארבעה הוא יתמקד ברכש, אם אינברום הולך לב"ש, או לאירופה זה משנה את ההערכות ואת בניית הסגל, כנ"ל לגבי קינדה נשאר או הולך? כל אלה שאלות שבאשדוד יצטרכו לספק תשובות יחד עם השחקנים ואז להמשיך בבניית הסגל.

לגבי אל חמיד וסירושטיין, שם הכדור לא רק במגרש של אשדוד, אם בכלל. סירושטיין מסיים חוזה ויכול ללכת לכל מקום, הוא רוצה להישאר באשדוד וגם באשדוד רוצים, אבל לאחרונה עלתה האופציה של חזרה להפועל רעננה קבוצת האם שלו.

לגבי אל חמיד העניין מסובך הרבה יותר, הוא שייך לגנט הבלגית, השחקן לא רוצה להמשיך שם, מכבי ת"א רוצה אותו ואחרי העונה הנהדרת שלו כבלם, סביר להניח שאשדוד לא תהיה האופציה היחידה שלו.

אל חמיד מרוצה באשדוד, אבל המציאות וההצעות אחרות יכולות לשנות את הכף. ולכן חשוב לבן שמעון לדעת מה המצב של הארבעה, שכן איבוד של סירושטיין ואל חמיד יגרום לשינוי ההגנה של אשדוד וצירוף כנראה זר אחד (לפחות) להגנה, בנוסף לשניים בהתקפה ולברוסיץ' שכבר נמצא, שלא לדבר על קינדה שעליו בונים באשדוד כבורג מרכזי לעונה הבאה.

תוסיפו להחלטות את סוגיית משה אוחיון, שרוצה מצד אחד להמשיך לשחק ובאשדוד יצטרכו לקבל החלטה אם הוא נשאר בסגל, או פורש (בהחלטה של השחקן) ועובר לתפקיד בקבוצה. 

לא בטוח שאם אוחיון ירצה להמשיך לשחק (נראה שזו הנטייה) בן שמעון ירצה אותו בסגל, כך לפחות על פי ההערכות. 

בקיצור, הרבה מאד עבודה בזמן לא ארוך. כנראה שבשבועות הקרובים נקבל תשובות קצת יותר ברורות.

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה