לכאורה, המשחק הערב (א', 19:15, אשדוד) בין עירוני אשדוד לבית"ר נורדיה, אמור להוות את כל הטוב שבכדורגל בליגות נמוכות, ריגוש, קהל, הכדורגל של הרחוב. 

לצד כל זה, מדובר בשתי קבוצות טובות שבאות אחת מהמקום הראשון (נורדיה) אחת מהשני (עירוני) במטרה לרשום ניצחון על היריבה העיקרית על העלייה. 

שתי הקובצות נחשבות טובות בליגה ב', עם הרבה שחקנים טובים ששדרגו את הקבוצה על יתר קבוצות הליגה. 

אלא, שאירועי השבוע האחרון או אולי השבועיים האחרונים, מביאים את המשחק הערב לנקודת רתיחה שהיא הרבה יותר מעוד משחק כדורגל,  וזה להזכירכם ליגה ב'. 

בואו ניגע בסיפור שגרם לרתיחה, ניתן פרשנות ונשוב להתעסק בכדורגל. בין אוהדי בית"ר נורדיה לאלה של עירוני אשדוד הייתה עד לא מזמן אחווה ויחסים טובים, בתחילת העונה שעברה, כשעירוני קמה לתחייה, בית"ר נורדיה ירושלים תמכה במהלך וכשזו הוזמנה למשחק אימון באשדוד נענתה הקבוצה בחיוב.

באותו משחק הייתה אוירה טובה, הרבה קהל, כששתי הקבוצות הרימו כוסית וקיבלו יחדיו את השבת.

בשבועות האחרונים נורדיה, קיבלה סיוע כספי מ"רדיו ירושלים" שבראשו עומד ג'קי בן זקן וחיזוק של שחקן ששייך למ.ס. אשדוד, פרדי ציון. בעירוני האשימו על שיתוף פעולה שנועד אך ורק כצעד להרוס את הקבוצה, בנורדיה מכחישים ואומרים שהשחקן ציון היה בתוכניות הקבוצה כבר בקיץ.

בשבוע שעבר התפרסמו דבריו של בן זקן בנושא, "יש בעירוני אנשים שפועלים בכדי להרוס לנו, איך זה לא לגיטימי לעזור לנורדיה?".

הדברים המשיכו להתלהט ברשתות החברתיות, ובשישי האחרון במגרש הכדורגל בגבעת זאב, אוהדי נורדיה הגיעו למשחק ועל פי אוהדי עירוני אשדוד הקניטו וחיפשו להלהיט את העניינים, בנורדיה מספרים על תקיפה אלימה של חלק מאוהדי עירוני שפגעו ברכב של אחד מאוהדי הקבוצה.

ג'קי בן זקן, בעלי מ.ס אשדוד, שלא מסתיר את רצונו לעזור לירושלמים לעלות ליגה ולעכב את ניסיונות ההעפלה של עירוני אשדוד

פרדי ציון בן ה-23, אשר שייך למ.ס.אשדוד, שיחק בעונות האחרונות בקבוצות ליגה א', ביניהן הפועל אזור, מכבי קביליו יפו, וכמו כן גם אצל האדומים של הפועל מרמורק. 

שבוע לאחר מכן, היו דיבורים נוספים על שחקן נוסף של מ.ס אשדוד שהיה עשוי להגיע לביתר נורדיה, מדובר בחלוץ תימור אביטן, שבסופו של דבר חתם לאחר כמה ימים במוליכת ליגה א' דרום,הפועל מרמורק. מאז אותה החתימה המדוברת, לא רק שהיחסים בין הקבוצות לא צמחו, הם אפילו עלו על שרטון. 

בנוסף, נרמז ונאמר ברשתות החברתיות כי ג'קי בן-זקן, הבעלים של מ.ס. אשדוד, הוביל לכאורה מאחורי הקלעים מהלך להנחית את עידן סרור בנורדיה, על מנת לחזק את היריבה העיקרית של מכבי עירוני אשדוד במאבק על המקום הראשון. 

דעה אישית של כותב שורות אלה ובזה נסגור את הפרשה: אם בעירוני באמת רוצים להראות שמ.ס אשדוד לא מעניינת אותם, שיתעסקו רק בעירוני, לא משנה אם בן זקן עוזר או לא לנורדיה, קרית מלאכי, או שדרות, הם צריכים להיות מספיק טובים וחזקים בכדי לגבור על הכל. 

כמו שהיה לגיטימי להיכנס למשחקי מ.ס אשדוד ולעודד את היריבות ובכך "לעזור" בירידת ליגה, מדוע לא לגיטימי לעזור ליריבות להצליח? תתעסקו בעירוני, בקהל המדהים שלכם ובכדורגל. כל היתר סתם בזבוז זמן ואנרגיה. הפרשה כלל לא משרתת מבחינה מקצועית את עירוני לקראת המשחק. 

בצד המקצועי

ועכשיו נחזור לכדורגל. עירוני כאמור מגיעה למשחק מהמקום השני עם 16 נק' ומשחק חסר. לנורדיה יש 20 נק' והיא במקום הראשון. ניצחון של עירוני ייתן לצהובים אפשרות לחלוף על פני נורדיה בטבלה אחרי שישילמו את המשחק החסר. 

הפסד? נורדיה תברח לעירוני ב- 7 הפרש אולי 4 הפרש אחרי משחק ההשלמה ואשדוד תצטרך לחכות למעידה של נורדיה בכדי לעבור אותה. 

ברור שיש עוד הרבה זמן עד סוף הליגה, ובניגוד לליגה ג', הקבוצות עוד יאבדו נקודות ולא מעט. בליגה יש קבוצות טובות כמו קרית מלאכי, שדרות, רהט וגבעת זאב ומכבי ב"ש. 

בשתי הקבוצות נפגשו שחקנים מוכרים יחסית לליגה ב', בנורדיה נראה הרבה יוצאי בית"ר ירושלים, שמות כמו אביתר ברוכיאן ומתן בראשי, שחקנים שבעבר לבשו את הצהוב-שחור של בית"ר ירושלים המקורית. 

וכמובן פרדי ציון שחקן המריבה. תוסיפו אליהם את אדם מזרחי החלוץ שהיה אחראי לפני כמה שנים על הדח מכבי ת"א בגביע המדינה במדי בית"ר שמשון ת"א. תהיו בטוחים שגם הקהל שיגיע מנורדיה ייתן לה דחיפה עמוקה.

מהצד של עירוני יש את עומר מולאי וערן מלכין, שני שחקני החיזוק שהגיעו בחודש הקודם. מלכין גדל והתחנך במחלקת הנוער של מכבי חיפה ועד שנה שעברה שיחק בנצרת עלית, ונחשב לשחקן מצוין בליגה ב', ועשוי להיות שובר שיווין במהלך העונה.

מולאי גם הוא רכש יחסית חדש, שחקן קריית גת לשעבר כבש בעונה שעברה 8 שערים בליגה הלאומית והעונה בשלושה משחקים כבש כבר ארבעה שערים.

נקודה חשובה לעירוני לקראת המשחק, זו ההיעדרות של דור אלקבץ, הקפטן, הבלם ומעוז ההגנה, בשל כרטיסים צהובים. בלעדיו עירוני היא קבוצה אחרת.

עירוני גברה עד כה על קרית מלאכיב אשדוד במשחק משמעותי והיא עדיין צריכה להוכיח שהיא באמת קבוצה חזקה בטח אחרי החיזוק האחרון של מולאי ומלכין.

עם הקהל, הבית, האווירה זה עשוי להיות משקל במשחק, ויהיה מעניין לראות איך ינהג המאמן טל הירשהורן לגבי ההרכב, האם טרבלסי, טולמסוב, מלכין סגה ומולאי יהיה כולם בהרכב הפותח, מה שלא היה במשחק האחרון בגבעת זאב.

כדי לשים לב, לאיתי שלו (ספיר שלו לשעבר) שחוזר מפציעה ויכול להוות ערך מוסף בעירוני.

עירוני אשדוד מגיעה אחרי תיקו במשחק חוץ נגד גבעת זאב. לעומת זאת נורדיה, ניצחה השבוע את מ.ס. באר שבע 0-3 וניצבת ראשונה בטבלה עם 20 נקודות מתוך 24 נקודות. הקרב צמוד בצמרת רק 4 נקודות הפרש ועירוני עם משחק אחד פחות.

גם איגוד השופטים לא מקל ראש במשחק העונה הטעון בין עירוני אשדוד לביתר נורדיה, כששלח למשחק את אחד השופטים הבכירים בליגת העל, רועי ריינשרייבר כשופט המשחק.

אשדוד לא איבדה נקודות בביתה העונה, א.ס נורדיה טרם הפסידה. מזה שנים לא חיכו בליגה ב' למשחק כל כך מסקרן.

"צפי הקהל למשחק עם נורדיה גבוה מאוד, ולכן החלטנו לקיים אותו ביום ראשון בערב, כדי שהמועד יהיה נוח לכולם להגיע", אמרו בעירוני אשדוד.

בקבוצה סיפרו על היערכות אבטחה מיוחדת: "המשטרה הגדילה את ההיערכות שתורגש בשטח. כפי שקרה בדרבי מול הפועל אשדוד בשנה שעברה כשהגיעו 5,000 צופים. הצפי למשחק הוא ל-3,000 צופים למשחק, עם סידורי אבטחה של 45 מאבטחים ו-25 שוטרים".

צילום: עירוני אשדוד, בית"ר נורדיה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]