חלום הכדורמים של אשדוד נולד רק לפני 4 שנים כחוג לכל דבר עם שאיפות צנועות להתמודד בליגה הארצית-הליגה השניה.

בשנת הפעילות הראשונה בליגה הארצית מכבי עירוני אשדוד סיימה במקום האחרון מתוך 16 קבוצות בליגה לגילאי 14.

שנה אחר כבר  פעלו שתי קבוצות מאשדוד בליגה הארצית הליגה העליונה: אחת לגילאי 14 והשנייה לגילאי 16, אך עדיין הקבוצות סיימו במקומות האחרונים.

בשנה שעברה בליגה לגילאי 14 הם רשמו הפתעה מרעישה כשהצליחו להעפיל לבית העליון והתמודדו  עם 6 הקבוצות הטובות בארץ.

השנה הם הגדילו לעשות כאשר שתי הקבוצות האשדודיות העפילו כל אחת בליגה שלהן, לבית העליון.

חשוב לציין כי בעקבות השינויים בענף הכדוריד הליגה הארצית אוחדה עם הליגה הלאומית כאשר לאחר משחקי מוקדמות 8 הקבוצות הטובות עלו לבית העליון המהווה את הליגה הלאומית ו-8 הקבוצות האחרונות דורגו בבית התחתון המהווה את הליגה הארצית למעשה.

יוצא מכך שמכבי עירוני אשדוד לגילאי 14 ומכבי עירוני אשדוד לגילאי 16 נמנות על 8 הקבוצות הטובות בארץ לגילן.

"בשבילי אין מדובר בהפתעה כי זאת התוצאה של עבודה קשה של הילדים שמוכנים להקריב מזמנם הפנוי למעל הצלחת הקבוצה", מסבירה ג'ני פודגורני מאמנת מכבי עירוני אשדוד, את סוד ההצלחה בהתמודדות מול קבוצות שפעילות מעל ל-20 שנה בענף הכדורמים, ולמרות שאשדוד הוא המועדון הצעיר בארץ.

פודגורני: "בקבוצה יש חיבור מטורף בין הילדים. הם מתנהגים כמו משפחה, אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד גם מעבר לשעות הפעילות. פנינו עכשיו קדימה לאתגר הבא: משחקי גביע המדינה".

לדברי פודגורני, לצד הנחלת טקטיקה ואסטרטגיה היא מחנכת את השחקנים לערכים, משמעת ולחיזוק הקשר החברתי. פודגורני: "אחד מסודות ההצלחה שלנו היא הקפדה על יציאה למחנות אימונים וטורנירים בארץ ובחו"ל".

מתברר כי מעבר ליצירת שחקני כדורמים מוכשרים, האגודה מגדלת דור שופטי ומדריכי כדורמים, הכל במטרה לפתח את ביה"ס לכדורמים ולשחייה הפועל תחת עמותת שחייני אשדוד בהובלתו של מנכ"ל האגודה ד"ר ולדימיר סופר.

לאחר ההעפלה לבית העליון ראשי האגודה התבשרו כי לראשונה בהיסטוריה של אשדוד, שני שחקני כדורמים זומנו לנבחרת ישראל לקראת אליפות אירופה לגילאי 17 שתתקיים בשנת 2019. המדובר בגלב פריידין ואבי גנדלמן בני ה-14 שנבחרו במהלך מבדקים לסגל נבחרת ישראל לגיל 15.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]