בג'יט קון דו אין חגורות או חליפות, והאימון הינו כלי בשביל ללמוד להתגונן ולא המטרה. עם כך, חשוב לציין כי אומנות הג'יט קון דו מכילה פילוסופיה ייחודית לחיים. 

כבר בשנות ה-60, ברוס לי הבין שלאומנויות הלחימה היו מגבלות רבות, שהן התמקדו יותר מידי במסורת ובתנועות קבועות. בנוסף הן היו חסרות מגע, ולכן לא היו יעילות בקרב אמיתי.

הוא האמין שאומנות לחימה, לא משנה לפי איזו שיטה, נועדה בסופו של דבר להגנה עצמית. אף על פי שהוא ידע לכבד את המסורת, הוא לא היה תלוי בה, ותמיד היה מוכן ללמוד סגנונות לחימה שונים. במשך שנים רבות ברוס לי פיתח טכניקות לחימה שמטרתן להגיע לניצחון בקרב במינימום זמן, וכפי שהוא עצמו אמר: "פשוט, ישיר ויעיל".

הרבה אנשים, כולל גם מאמנים רבים באומנויות לחימה שונות, חושבים שג'יט קון דו (JKD) זה מה שראו בסרטים של ברוס לי, אך האמת היא שאין דבר רחוק מן המציאות.

הסרטים נועדו למשוך קהל ולבדר אותו, וברוס לי לא אהב כשהיה נדרש לעשות טכניקות 'מוגזמות' או בעיטות מיותרות מול המצלמות, כאשר היה יכול לסיים את הקרב במכה אחת פשוטה ומהירה. במקום להראות כיצד להתגונן בצורה אפקטיבית, הוא ניסה, באמצעות מסכי הקולנוע, לגלות את הפילוסופיה שבאומנויות הלחימה. 

מכיוון שברוס לי האגדי הלך לעולמו בטרם עת, איש לא יודע איך היתה מתפתחת שיטתו. מה שכן אנו יודעים, בזכות סיפו טד וונג, מה זה באמת ג'יט קון דו.

טד וונג נפטר בשנת 2010, אך רבים מתלמידיו של וונג ממשיכים עד היום לכבד את המאמנים הגדולים ומלמדים JKD, זאת, כפי שברוס לי לימד את תלמידו הנבחר במסגרת האימונים האישיים שלו, תלמיד ששימש ככלי עזר לפיתוח ה-JKD, הלא הוא טד וונג.​

דמיאן מינה התחיל את לימודיו באומנויות לחימה בטאקוונדו בגיל 13. ​נאמן למטרתו  להגיע לרמה גבוהה בהגנה עצמית​ בלי להסתגר בסגנון לחימה אחד בלבד, התנסה בשיטות שונות, ובין היתר למד  ​אגרוף, קראטה, קרב מגע, ג'ודו, וג'יט קון דו.​ עלה לישראל מארגנטינה בשנת 2003.​ 

 "ג'יט קון דו בשבילי מסמל לא רק אומנות לחימה אלא גם פילוסופיה לחיים".

​ [דמיאן מינה].​​

דמיאן מינה, מדריך מוסמך באומנויות לחימה ומאמן מוסמך בטאקוונדו, עוסק בהדרכת אומנויות לחימה כבר ​קרוב ל-15 שנה, "הכרתי את ה-JKD המקורי לאחר מסע ארוך בשנת 2009​".

במחנה האימונים הראשון בו דמיאן השתתף, פגש את ג'רי נימן, מאמן בכיר שלמד ישירות מטד וונג, ובהמשך התאמן עם שניים מהמאמנים הבכירים בעולם ממוצא אמריקנית. 

​דמיאן הינו המנהל של המכון הישראלי לאומנויות לחימה וטאקוונדו ומאמן ראשי במועדון דרקון הזהב - אומנויות לחימה. ​בנוסף, משמש דמיאן כמאמן נבחרת אשדוד בטאקוונדו.  

לא נדרש ידע קודם. כל אחד מוזמן לנסות ולהתאמן כמו ברוס לי. 

 צילומים ופירוט תמונות:

1) damian 3/ דמיאן באימון קרב במחנה אימונים בספרד ב-2012/ קרדיט: Jeet Kune Do Spain

2) ברוס לי/ קרדיט: ​Bruce Lee Fundation

3​) תמונה עם המאמנים מספרד וארה"ב: ג'רי נימן, מייק גטלסון ורודני היטצ'קוק​ / קרדיט: Jeet Kune Do Israel

4) תמונה מהקבוצה בספרד- / קרדיט: Jeet Kune Do Israel

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]