אשדוד במשחק לא גדול, אבל עם הרבה אופי ועמידה נכונה, הראתה גם בהרכב חסר (של שתי הקבוצות) שהיא קבוצה טובה עם הרבה כישרון, הנחילה לב"ש הפסד ראשון העונה במשחק רשמי וחשוב מכך, הפסד בית ראשון בטרנר ב- 90 דקות. (ב"ש הפסידה בעונה שעברה לבית"ר י-ם ברבע גמר גביע הטוטו בפנדלים). 

אשדוד פגשה הערב (ג') במסגרת המחזור השלישי של גביע הטוטו את הפועל ב"ש באצטדיון טרנר בב"ש. עבור אשדוד זה היה ביקור ראשון באצטדיון החדש והמרשים. 

אשדוד גם הערב הראתה שהיא לא פוחדת מאף קבוצה ואף אצטדיון והגיעה בכדי לשחק כדורגל גם מול האלופה, שאמנם שיחקה בהרכב מעט חסר, אבל אשדוד הסתכלה על ב"ש בלבן של העיניים ובהחלט יכולה לשאוב עידוד מהגישה של השחקנים במשחקי גביע הטוטו עד כה. 

עבור אשדוד היה מדובר במשחק הכנה אחרון לקראת הדבר האמיתי, הליגה. אשדוד מסיימת במקום הראשון בבית ג' בגביע הטוטו, ברבע הגמר, עולה לשלב הבא ונראית כמו קבוצה מוכנה ועם הרבה כישרון לקראת הליגה עצמה. 

לא ראינו משחק גדול מצד שתי הקבוצות, אשדוד פתחה טוב את המשחק, 20 דקות ראשונות הגיעה להרבה מצבים, אך לא כבשה, לאחר מכן, אשדוד נעלמה וגם ב"ש לא הרשימה יתר על המידה. 

דווקא בדקות יותר טובות של ב"ש במחצית השנייה, אשדוד כבשה אחרי מהלך נהדר של משה אוחיון ודין דוד. 

אוחיון הראה שגם בגיל 33 הוא עדיין יכול לתרום רבות לאשדוד גם על הדשא עם כדור גדול לדין דוד שמול דודו גורש כבש בניסיון השני. 1-0 מפתיע משהו לאשדוד. 

אשדוד ידעה שהיא צריכה לא להפסיד לב"ש והיא בשלב הבא בכל מקרה, אולם ברור שהיכולת הטובה, השער עם מהלך אישי יפה וכמובן הניצחון באצטדיון שאף קבוצה טרם ניצחה בו בשנה האחרונה. 

נזכיר שוב, אשדוד הגיעה בהרכב מעט משני, גם ב"ש כך שקשה ללמוד בצורה מושלמת על היכולת של הקבוצות, אבל אשדוד הראתה גישה נכונה, טובה ובריאה במשחקי גביע הטוטו שבהחלט נותנת הרבה סיבות לגאווה. 

אם יש דבר שבאשדוד יכולים קצת לדאוג ממנו זה מסדר הפצועים. גדי קינדה נפצע והוחלף כבר בדקה ה- 25, שגם אל חמיד נפצע במהלך המשחק, אולם סיים 90 דקות מלאות. 

הפציעה של קינדה, מצטרפת למסדר הפצועים שכולל את קרלו ברוציץ', טום מונד, ניר ברדע, מיכאל אוחנה, חן עזריאל. 

מי שחזר לשחק הוא השוער יואב ג'רפי שנכנס במחצית השנייה והראה יכולת טובה והוא יהיה כשיר לליגה בעוד כשבוע וחצי. 

החלוץ הקרואטי דראזן בגריץ', ערך הופעת בכורה בהרכב אך לא הרשים והוחלף בשלהי המחצית השנייה. 

באשדוד יקוו שמדובר בכניסה לכושר ועייפות מסוימת,יחד עם חוסר בחיבור, כי אין ספק שעל פי המשחק מול ב"ש, בגריץ', נראה חלש מאד. 

רוני אוואט יכול להיות מרוצה מהיכולת של דין דוד הצעיר שמראה שבגביע הטוטו הוא חד וכבש את שערו השלישי במפעל. 

עוד שחקן שמגיעות לו מחמאות, הוא משה אוחיון עם משחק מצוין ושקט כולל בישול נהדר לדין דוד. 

גם ניב זריהן במשחק מצוין ואחראי, היה בכל מקום במגרש, עזר להגנה, תמך בהתקפה ושיחק בשני הצדדים של המגרש.

מי שממשיך להראות בגרות במשחק שלו הוא אור אינברום עם משחק מצוין, הרבה טכניקה וכישרון וכל הפעולות הטובות במשחק של אשדוד עברו דרך אינברום. 

מי שחזר מצוין לשער, הוא יואב ג'רפי עם מחצית שנייה נהדרת אחרי שהחליף את רועי משפתי.

מהלך המשחק:

דקה 3: ניסיון ראשון של אשדוד. גדי קינדה פרץ קדימה במרכז והתנהל עם הכדור על סף הרחבה לפני שהעביר את הכדור אל אור אינברום. 

אינברום התקדם מעט אל עבר הרחבה ובעט לשער - הכדור נהדף על ידי ההגנה המארחת. קינדה השתלט על הריבאונד בתוך הרחבה משמאל, חתך למרכז ובעט בעצמו - הכדור יצא לקרן נוספת שלא הולידה מצב מסוכן. 

דקה 9: דן ביטון הגביה קרן מצד שמאל. הכדור הגיע לפינה הקרובה, ועמית ביטון נגח חזק - הכדור עלה מעל המסגרת. 

מנגד, פעולה מעולה של ניב זריהן על קו ימין הסתיימה עם הרמה מדויקת למרכז הרחבה - דין דוד עלה גבוה ונגח לשער, אך לא סיכן את דודו גורש.

דקה 15: דוד שוב בחן את ערנותו של גורש עם בעיטה מתוך הרחבה, אך השוער הוותיק שוב ניצב במקום. 

דקה לאחר מכן, נינו גלוביץ' הבלם שעט קדימה והפציץ מ-20 מטרים - הכדור שלו לא היה מדויק. 

דקה 23: הפועל באר שבע התקרבה לשער היתרון. דן ביטון חדר לרחבה בתום מבצע אישי נאה, בו הוא התקדם מצד שמאל לימין תוך שהוא מתחמק מארבע שחקני הגנה. 

הקשר בעט היטב לשער - רועי משפתי היה מוכן והדף לקרן. הכדור הוגבה לרחבה משמאל ובן שהר שלח אותו אל מעל המסגרת של משפתי. 

דקה 41: ב"ש חשבה שעלתה ליתרון מבעיטה מעולה של לוסיו מחוץ לרחבה, אך שהר, ששהה בנבדל והפריע לשדה הראייה של משפתי, גרם לפסילת השער. 

דקה 51: אשדוד שוב תקפה ראשונה. טום בן זקן פתח מבערים באגף הימני והעביר מסירת רוחב - גורש ירד אל הכדור וקלט אותו. 

דקה 52: ב"ש יצאה קדימה גם היא. צמד המחליפים, וובה בראון ואליניב ברדה הובילו את ההתקפה. 

בראון טס קדימה במרכז והסיט את הכדור לצד שמאל, אל ברדה, שבעט מזווית חדה, בסמוך לקצה רחבת החמש, והחטיא את המסגרת. הקפטן של האלופה מתח את המפשעה תוך כדי הבעיטה וסיים את חלקו במשחק לאחר תשע דקות בלבד.

דקה 64: דן ביטון סחט הדיפה מרשימה מיואב ג'רפי, שהחליף את משפתי במחצית. הקשר הצעיר ניגש אל בעיטה חופשית מ-18 מטרים מצד שמאל, ושלח אותה אל חיבורי השער של השמאליים של ג'ראפי, שהתעופץ והדף את הכדור.

דקה 66, מ.ס אשדוד עלתה ל-0:1. דוד, שהתסנן לרחבת המארחת, ניצל חור גדול בהגנה של ב"ש כדי לנתב לשער בנגיעה את הכדור הארוך והמדהים שקיבל ממשה אוחיון, לא לפני שחלף על פני גורש. שוער האלופה מעד וקור הרוח של דוד הביא לו שער שלישי במשחקי גביע הטוטו.

דקה 78: בראון המשיך לתמוך בהתקפה. הקשר האחורי פרץ קדימה, הפעם מצד ימין, וחדר לרחבה לפני ששלח מסירת רוחב חדה - הכדור נעצר אצל ההגנה האורחת.

דקה 82: בן ביטון כמעט השווה את התוצאה. המגן, שעלה כמחליף במקום רן רובין, השתלט על כדור שהורחק על ידי הגנת אשדוד.

אחרי שחתך לימין, ביטון בעט חזק לשער וגרם לג'ראפי שוב למתוח את איבריו ולהדוף. דקה לאחר מכן, אובידיו חובאן ניסה בעיטת מספרת, ושוב, השוער של אשדוד היה במקום.

הרכב ב"ש: דודו גורש, נועם גמון, עמית ביטון, לואי טאהא (וובה בראון, 46), מתן אוחיון, יובל שבתאי, רועי גורדנה, רן רובין (בן ביטון, 59), דן ביטון, בן שהר (מהראן ראדי, 69) ולוסיו (אליניב ברדה, 46, אובידיו חובאן, 54).

הרכב מ.ס אשדוד: רועי משפתי (יואב ג'רפי, 46), טום בן זקן (מושל 84), ניבאלדו, נינו גלוביץ', אדיר טובול, גדי קינדה (משה אוחיון, 25), חאתם עבד אלחמיד, אור אינברום, ניב זריהן, דין דוד (האריס איברהימוביץ', 70) ודראז'ן בגריץ' (רועי בקל, 61). 

צילום: מרטין גודטאמק, באדיבות אתר ONE

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]