"אני לא מבין למה אומרים שאנחנו בלחץ", אומר השבוע קפטן עירוני אשדוד, גולן עמוס. "נכון לדרבי יש יוקרה, יש חשיבות, כל המשחקים הקרובים הם מאני טיים, אבל אני רק רוצה להזכיר לכולם, שאנחנו עדיין יכולים למעוד לכאורה במשחק אחד ועדיין לעלות ליגה", אומר עמוס.

בעירוני מנסים לשדר לאורך השבוע האחרון שאין לחץ בקבוצה. בקבוצה בטוחים ביכולת שלהם להשלים את המשימה ולעלות ליגה בסיום העונה. השאלה תהיה האם בדרך האדומים יוכלו אולי לתקוע מקלות בגלגלי העלייה של הצהובים.

"ברור לכולם מה זה דרבי, תוסיף לזה את העובדה שמדובר בסיום העונה ומשחקים שאין מהם דרך חזרה, אבל עדיין מדובר בעוד משחק של 3 נק', יש לנו פער ש 3 נק' משדרות פלוס נקודה (המאזן בין הקבוצות), אז ככה שעל הנייר אנחנו יכולים 'לאבד' משחק ועדיין לעלות ליגה", מסביר עמוס.

"כל משחק הוא משחק קשה ובטח הדרבי, העובדה שהגענו לסיום העונה היא חשובה וזה מוסיף למעמד של המשחק ולחשיבות שלו", אמר מאמן עירוני, פיני עייש.

בעירוני בונים על הסגל הכמעט מלא של הקבוצה (למעט ספיר שלו) ובטוחים ביכולתם להשלים סוויפ על האדומים העונה.

בצד האדום, מגיעים בתקופה יחסית טובה, עם שני ניצחונות בליגה, שהקבוצה נראית כמי שהתייצבה מקצועית, בעיקר הודות לעבודה של המאמן החדש, עמי ג'רבי.

"עמי מכיר את הליגה הזאת מצוין, הוא שועל, והוא גם יודע מה הכוח של עירוני", אומרים באדומים. השאלה באדומים תהיה עד כמה בקבוצה יתרכזו באמת בלנסות לשחק כדורגל ועד כמה הקבוצה רק תבוא "להפריע" לעירוני.

בנוסף, באדומים מציינים את העובדה שהלחץ בעירוני גדול יותר בשלב הזה של העונה, עם המקרה של שוער הקבוצה לירן שפיר, שהושעה שבוע שעבר מאימון הקבוצה לאחר שהחליט להרים את האימון ביום שלישי.

המאמן פיני עייש, לא עבר על כך לסדר היום והחליט להשעות את השוער מהמשחק ביום שישי מול אליצור יהודה, אותו ניצחה הקבוצה 4-0.

שפיר בינתיים חזר לאימונים, וההחלטה אם יחזור לסגל ואף להרכב בדרבי היא כולה של המאמן פיני עייש.

הרקע להחרמת האימון על ידי שפיר, אחד השחקנים או אנשי הקבוצה סיפר לשפיר כי בעירוני מנהלים שיחות עם השוער יוסי שקל לגבי העונה הבאה, שפיר נעלב, כעס ועשה דין לעצמו והחליט להחרים את האימונים.

בעירוני היה מי שאמר השבוע על "הפרשה", "הכל מאחורינו כבר, שפיר הבין את הטעות, הושעה והכל למעשה טופל על ידי המאמן עייש, ההנהלה לא צד בעניין, ברור ששוער ושחקן של הקבוצה לא מגיע לאימון ללא הסבר או הודעה מוקדמת זה חמור מאד, ולכן טופל והוא לא היה בסגל ביום שישי".

עוד הוסיף אותו גורם: "כל הסיפור עם יוסי שקל יצא, בפגישות אוהדים שנערכה בין טל אספורמס לאוהדי הקבוצה, אנחנו לא מסתירים כלום, ושפיר נפגע, אגב בכלל לא בטוח ששקל יגיע. אבל מבחינתי כמו שאני רוצה את שקל אני רוצה גם את ברוך דגו, יוסי אופיר ועידן שריקי. אז מה?"

"הרי אם שפיר היה מקבל הצעה מליגה גבוהה יותר, הוא היה עוזב בלי לחשוב פעמיים, זה ביזנס וזה בסדר, תהיה בטוח שזה לא מה שיקבע על התוצאה בדרבי", הוסיף אותו גורם בעירוני.

באדומים בטוחים שהם יכולים לסיים את העונה בצורה טובה ולהחזיר את הגאווה לקהל שלהם, העובדה שהפעם האדומים מארחים יחד עם התקוות לקלקל לעירוני את העלייה מוסיפים לאמונה שאולי הפעם זה יקרה.

צילום: טוטו פוטו- הצבא האדום, מוטי קדוש- עירוני אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]