משחק לא פשוט מצפה הערב (ב', הרצליה, 20:00) למכבי אשדוד/באר טוביה שתפגוש את בני הרצליה. 

אשדוד תקווה לרשום ניצחון חוץ, וניצחון שני אחרי הניצחון ביום רביעי על מכבי ראשל"צ אחרי החזרה ממשחקי הגביע. 

צביקה שרף יכל היה להיות מרוצה מהעובדה שקבוצתו ניצחה ביכולת רעה מאוד של דיאנטה גארט, כשצ'ארלס תומאס מציג עוד משחק שיא. 

ג'ארד הומן, הסנטר שהצטרף לאשדוד עוד לפני שבוע הגביע כדי לחזק את משחק הפנים של הקבוצה, לא נרשם למשחק לאחר שהוא סובל מפציעה בגבו, ולא בטוח מתי ואם בכלל יתחיל לשחק במועדון. 

בצד של הרצליה, הניצחון החשוב על מכבי קרית גת בשבוע שעבר קירב את הרצליה מאוד להבטחת המקום השישי בתום הסיבוב השני, מה שייתן לקבוצה של מיקי גורקה משחק בית נוסף בסיבוב השלישי.

בהרצליה הבית העונה הוא אחד המפתחות המשמעותיים ביותר, לאחר שניצחו באולם היובל בשמונה מעשרת המשחקים שלהם העונה. למרות זאת, דווקא לקראת המפגש הזה צריכים בהרצליה לחשוש, שכן ניצחו רק פעם אחת מתוך שבעת משחקי הבית שלהם נגד אשדוד.

הקבוצה מהשרון תופיע ללא מורן רוט הפצוע ותקווה להמשיך לקבל את ג'יימס סינגלטון ביכולת טובה כפי שהציג לאורך כל המשחק נגד קרית גת, ובמיוחד במאני טיים.

אם אשדוד תנצח ביתרון של מעל לנקודה (במשחק הקודם ניצחה הרצליה 88:89), אשדוד תחלוף על פני הרצליה בטבלה ויכולה להגיע עד למקום הרביעי.

כל זאת משחק אחד לפני תום הסיבוב השני ולקראת הסיבוב השלישי, שבו למיקום יש חשיבות, בהגרלת המשחקים.

בנושא הומן והחיזוק. באשדוד הבינו שהם צריכים שחקן נוסף שיעזור לתומאס בצבע ולכן הביאו את הומן, שהיה אמור לשחק כבר במשחקי הגביע בשבוע שעבר. 

הומן, ששיחק ביוון, פולין, דרום קוריאה, איטליה, גרמניה וכאמור בטורקיה והינו בעל ניסיון ביורוליג וביורוקאפ. הוא אמור היה להיכנס למשבצת של מייקל גלאדנס שאמנם מוסיף גובה וקפיציות באזור הצבע, אך רך מאד.

באשדוד בכל מקרה קיבלו החלטה אח: בקבוצה יהיו רק ארבעה זרים ולא חמישה. לאחר המשחק מול הרצליה תתקבל החלטה סופית, ואם היה נראה שסיכויו של הומן להישאר באשדוד עד לפני שבוע, אז העובדה שהוא גם פצוע וגם לא בכושר כנראה תשחק לרעתו והוא ישוחרר וגלאדנס יישאר עד סוף העונה.

צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל נשים

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]