הקבוצה שלא נגמרת: העלייה של מכבי אשדוד לגמר היום שאחרי וההכנותמכבי אשדוד/באר טוביה היא קבוצה שלא נגמרת. מי האמין שהמקום הכי נמוך עם 14 הפרש יותר מארבע דקות לסיום, אשדוד תחזור לקאמבק עד הגמר ההיסטורי ביום חמישי. על שחקני הפרא של אשדוד שמתמזגים עם ההצלחה ומאמן אחד שכבר מזמן קונזצוס. הקהל הנפלא של אשדוד מתכוון לכבוש את יד אליהו בחמישי יותר מ- 3500 אוהדי אשדוד אמורים להיות ביציעם

"מדהים, זה לא נתפס, רצנו על ראשל"צ ובדקות הסיום זה היה נראה כאילו אין סיכוי שמישהו ייקח מאיתנו את המשחק הזה", אמר יונתן שולדבאנרד בסיום. 

את המשחק של אשדוד מול ראשל"צ אפשר לתאר, מבירא עמיקתא לאיגרא רמה. אשדוד כבר הייתה בקבר, פיגור 64-51 4:32 לסיום. ומשם משהו קרה, מסוג הדברים שקשה להסביר במילים, בטח קשה להסביר בכדורסל. 

אשדוד החלה לנגוס בהפרש, 10, 8, 6, 3, שיוון. ומהצד השני ראית איך שחקני ראשל"צ פשוט לא מצליחים לקלוע, הידיים רעדו. לא משנה מה הייתה עושה אשדוד זה לא היה קורה. 

חצי הגמר הראשון של אשדוד מול ראשל"צ הוא מסוג המשחקים שבעתיד נצפה בערוצי הגולד והקלאסיקה של ערוץ הספורט. הרמה לא גבוהה, אבל הדרמה, המתח, הסיפור, כל מה שספורט אמור להיות. 

מה כבר לא נכתב על מכבי אשדוד/באר טוביה העונה. קבוצה עם כישרון מסוים, שמתבססת על משולש וצוות מסייע שלאחרונה נראה טוב יותר (וורקמן ובעיקר שולדבאנרד) אבל בעיקר קבוצה של נגמרת. 

הובלת 14 על אשדוד? אל תחגוג. ראשל"צ למדה את זה על בשרה ביום שני. ומה בחמישי? את ההיסטוריה אשדוד כבר עשתה. אף אחד לא ייקח מהקבוצה את ההישג המרשים ואת הסיפור העוד יותר מרשים. 

אבל זכייה בגביע יכולה להכניס את העונה הזאת ללא ספק לאחת משתיים העונות הטובות ביותר של הקבוצה בליגת העל. 

אשדוד ניצחה את מכבי ת"א פעמיים בליגה, האם פעם שלישית גביע? הלוואי. לא חושב שיש מישהו שיכול להמר נגד אשדוד במצב הנוכחי. 

זה התחיל רע מאד, בעיקר ברבע הראשון, סוואן בעיקר חירב את המשחק של אשדוד, תומאס התקשה להיכנס למשחק ורק וורקמן וגארט שמרו את אשדוד במשחק. 

אבל לאשדוד של העונה יש שקט על הקווים. צביקה שרף כבר עבר הכל בכדורסל. בדקות הקשות, הוא היה רגוע, לא שידר לחץ, לא לקח פסק זמן ונתן לקבוצה בעיקר להיכנס למשחק ולשחק. 

אם יש משהו שאפשר להגיד זה ששרף שם את אשדוד על מפת הקונזצוס. אולי זה לא יהיה הוגן, אבל מדברים על אשדוד קודם כל בגלל צביקה שרף. מאד דומה למה שהיה ועשה מאיר טפירו בעונה הראשונה שלו באשדוד בליגת העל. 

אשדוד התפוצצה ברבע הרביעי עם 14:0 שהשלים ריצה של 17-2 בכללי. עד הארכה הראשונה, השנייה ואז העלייה לגמר.

ברבע הרביעי כבר הכל קרה, סוואן של הצליח לשים כדור בסל, התחיל לזרוק מהחצי והכל נכנס לו. גארט הנהדר היה רחוק שני כדורים מטריפל דאבל, ובכלל נראה שאם יש משהו יציב אשדוד זה גארט. 

אשדוד תלויה בגארט יותר מכל שחקן אחר. ולראיה, מתוך 50 דקות של משחק, גארט היה על המגרש 48!! יותר מכל אחד אחר. עכשיו, אשדוד רחוקה 40 דקות מגביע היסטורי חלום. 

שרף עצמו אמר בערב המרגש: "האמנתי כי כבר חזרנו הרבה מפיגורים בשנה האחרונה. ראשל"צ הייתה מהוססת, 2 הקבוצות היו סחוטות כבר בהארכה ומי שהצליחה לעשות פעולה אחת נכונה יותר, ניצחה. אף אחד לא הפתיע אף אחד, רק קילקלנו אחד לשני". 

בסיום, הוא הלך למשפחה, האישה רונית והנכדים. החיוך לא מש מפניו.

"מכבי ראשל"צ ומכבי אשדוד הן קבוצות שוות. שתי הקבוצות  ניסו להוציא את העוקץ האחת מהשנייה כדי לעלות לגמר. אנחנו רצינו מאוד, אבל השחקנים היו לחוצים, אחוזי הקליעה היו נמוכים ושני המאמנים עשו החלטות טקטיות כדי לשתק את הכוכבים של היריבה.

במהלך ההארכה, לקחנו את היתרון וראשל"צ רדפה אחרינו. זה היה אלמנט פסיכולוגי שנתן לנו כוח לנצח, כי השחקנים בסוף כבר לא עמדו על הרגליים".

"אני שמח שניצחנו, זה הישג גדול עבור המועדון, השחקנים וכיף גדול גם בשבילי כמאמן להגיע לגמר גביע המדינה.

עכשיו נדאג להביא אוהדים למעמד הגמר. היום נעשה רק אימון התאוששות ומתיחות, יהיה לנו יום אחד להתכונן".


על התחושות שלו לקראת הגמר ביום חמישי אמר שרף: "אני מתרגש, אני בגמר. לקחתי קבוצה לא עם אחד התקציבים הגדולים בארץ, הכנסתי רצון להצליח ולנצח". 

שרף, הצליח להביא את האופי הווינרי שהביא למכבי תל אביב, לנבחרת ולקבוצות אחרות בהן אימן בעבר, גם למכבי אשדוד/באר טוביה, שהיא לא מהקבוצות עם התקציב הגבוה ביותר בליגת העל וזה בלשון המעטה. 

אפשר היה לראות את האופי הזה בדקות האחרונות כשהקבוצה שלו לא ויתרה והמשיכה להילחם גם כשהמצב היה נראה אבוד. 

בסיום נראו שחקני אשדוד מאושרים, כשרובם פרצו בצעקות ניצחון והתחבקו עם המאמן צביקה שרף. באשדוד ידעו לספר כי במחצית המשחק, אליה ירדו בפיגור חמש, ניער תומאס את השחקנים בצעקות וביקש מהם לגלות יותר מחויבות ומלחמה. 

תומאס עצמו אמר בסיום: "לא ויתרנו גם כשהיינו למטה ואני כל כך מאושר וגאה בחברים שלי. הכל אפשרי בכדורסל ותמיד האמנתי. 

זה פשוט נהדר וזה לא משנה אם זה משחק ב-40 דקות או בהארכות. לא סיימנו, יש לנו עוד משחק בחמישי ואנחנו רוצים את הגביע. צביקה הרגיע אותנו גם כשהיינו בפיגור. שיחקנו רגוע ובעיקר חכם".

"יש לנו לב של אלופים. לא ויתרנו ואני כל כך גאה בחברים שלי לקבוצה. אני כל כך שמח. יש לנו עוד קרב ביום חמישי ועדיין לא גמרנו. 

הכל אפשרי, זה הדברים שחלומות עשויים מהם. לא הרבה אנשים נתנו לנו סיכוי אבל האמנו. שיחקנו חזק וחכם". 

"זו הפעם הראשונה שאני בחצי הגמר וזה מרגיש נהדר להיות כאן. לא הרבה אנשים נתנו לנו צ'אנס לפני המשחק, אבל אנחנו האמנו. צביקה וכל השאר עזרו לנו לשחק קשוח וחכם". 

יונתן שולדבארנד עוד שחקן שהופיע במאניי טיים וקלע 5 נק' מתוך ה- 15 שלו בהארכה אמר בסיום: "בחצי תומאס עשה לנו איזה ניעור קטן, ופשוט רצינו יותר. 

היה משחק מאוד אגרסיבי ויצא טוב, לקח קצת זמן כנראה, אבל פשוט באנו ורצינו יותר, אין לי מה להגיד חוץ מזה. באנו והתפוצצנו ובגדול. זה איזשהו טירוף שכל אחד עובר". 

אני חושב שבכל שנה יש לכל קבוצה סיכוי לקחת את הגביע וזה לא שונה גם העונה. לא יהיה קל בגמר ואני בטוח שמצפה לנו משחק קשה.

אני שמח מאד שניצחנו את המשחק כי זה חשוב לנו מאוד גם לליגה. אני מרגיש טוב, נותנים לי הרבה חיזוקים גם באימונים וגם במשחקים. אני מרגיש מצוין, אני נהנה וטוב לי. מרגיש לי שאני במקום הנכון".

עוד שחקן שקיבל מחמאות מאנשי הצוות המקצועי, היה ווילי וורקמן ששמר את אשדוד במשחק בעיקר בדקות הפחות טובות ועזר רבות בריבאונד ההתקפה עם 10 כדורים חוזרים בכללי ו- 5 בהתקפה. 

בקבוצה קיבלו 4,500 כרטיסים מאיגוד הכדורסל למכירה לאוהדים, אך ההערכות בקרב אנשי הקבוצה הן כי כ-3,000 אוהדים יגיעו לדחוף את הקבוצה במעמד. "נעשה מאמצים גדולים כדי להביא כמות גדולה של אוהדים למשחק", אמרו במועדון בסיום. 

הקהל הנהדר של אשדוד דחף אותה בצורה נהדרת בדקות הסיום ובקבוצה מקווים שהוא יהיה שם גם בחמישי, בדרך (אולי) להיסטוריה.

צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל בכדורסל, ברני ארדוב, וואלה!ספורט

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה