זה הלך צמוד, קשה ומתוח. אבל בסיום, מכבי בנות אשדוד מנצחת את מכבי רמת חן ורושמת ניצחון חשוב ויוקרתי במשחק העונה בליגת העל לנשים.

זה היה מעבר לעוד ניצחון ועוד משחק. אשדוד רצתה להעביר מסר והיא העבירה אותו, בצורה די ברורה. אשדוד מנצחת 84-76, 8 נק' הפרש שיכולות להיות מאד משמעותיות בסיום העונה.

קרב הצמרת שהבטיח משחק מרתק בין שתיים מהטוענות לכתר האליפות, קיים ובגדול. אשדוד סיפקה תצוגה התקפית יוצאת דופן במחצית הראשונה וכבר עלתה ליתרון של 20 נק' בתחילת הרבע ה-2.

רמת חן לא ויתרה וככל שנקפו הדקות הלכה וקיזזה את התוצאה עד לפיגור נקודה בלבד. במאני טיים הייתה זו אלישיה קלארק, ה-MVP של המשחק, שסיימה עם 20 נק' וסלי קלאץ' חשובים, כולל שלשה מכריעה דקה לסיום.

מכבי בנות אשדוד סופרת כבר שבעה נצחונות רצופים. אחרי שהפסידה לה פעמיים העונה, אשדוד נראתה אחרת ולחצה על הדוושה מהפתיחה.

כבר בסיום הרבע הראשון החזיקה ביתרון דו-ספרתי (17:28), וזה עוד כשכריזמה פן, הזרה החדשה, עוד לא ממש מראה ניצוצות של כדורסל. 

רק שרמת חן לא קבוצה שנשברת בקלות. מהר מאוד חזרה למשחק ונגסה בפער ככל שחלפו הדקות, עד למינוס שתיים בלבד - 67:65, שבע דקות לבאזר. 

אלישה קלארק, ה-MVP של הערב, וטנישה רייט הוכיחו שוב שלפחות בסיבוב השלישי הן השחקניות הטובות ביותר בליגת העל. 

חמש נקודות רצופות של הראשונה הקפיצו את אשדוד ל-68:76 (37), סל גדול של השנייה החזיר את היתרון הדו-ספרתי למארחת (74:84) וכמובן הלהיב את הקהל האשדודי.

רמת חן רושמת הפסד שני העונה, אולם עדיין נותרה בפסגה בזכות מאזן עדיף על פני יתר קבוצות של 15 ניצחונות לעומת 2 הפסדים בלבד. 

אשדוד פתחה חזק את המשחק ועלתה ליתרון 6 כבר לאחר 2 דקות של כדורסל. רמת חן/בליך לא נבהלה. דניאל דיאמנט עם שלשה חשובה עצרה את המומנטום המקומי.

אשדוד הגיבה עם ריצה משלה, שהקפיצה אותה ליתרון 5, לאחר שלשה של שי דורון. האלופה ניצלה את הרפיון ההגנתי של רמת חן, והמשיכה להגדיל את ההפרש עד לסיום הרבע, לאחר ריבאונד התקפה של תריסה פלאיסנס. 17:28 למכבי 'בן' אוצר השקעות אשדוד בסיום הרבע.

המגמה בפתיחת הרבע נותרה זהה, כשאשדוד ממשיכה להציג כדורסל התקפי ושוטף לעין. ליי אפ של פן, שלשה וסל נוסף של אלישיה קלארק השלימו ריצת 0:7 עבור המארחת, בדרך ליתרון 20 נקודות, כבר לאחר 12 דקות (17:37 לאשדוד).

רמת חן/בליך לא אמרה נואש ויצאה לריצת 0:7 בצד השני בראשותה של קילה ת'ורנטון (24:37), טיאה פרסלי המשיכה להתגנב מתחת לסל של רמת חן ועם ריבאונד התקפה נוסף, הקנתה לאשדוד יתרון 15.

שירן צעירי עם שלשה המשיכה בקיזוז ההפרש מצידה של רמת חן. עד המחצית האורחת הצליחה לצמק את הפער לחד ספרתי. 39:48 לאשדוד במחצית. 

אשדוד פתחה טוב את הרבע השלישי עם שלשה של לייני סלווין (42:53 לאשדוד, 22'). מוליכת הטבלה חזרה למשחק ובגדול, תחת הנהגתה של קיילה ת'ורנטון שהגיבה עם 2 שלשות וחסימה על קטיה לויצקי.

שתי הקבוצות העלו את הרף ההגנתי, כאשר רמת חן/בליך ניצחה את הרבע ב-5 נקודות הפרש והמשיכה לקזז את התוצאה. 58:62 למכבי 'בן' אוצר השקעות בסיום הרבע.

המשחק הצמוד המשיך גם בפתיחת הרבע האחרון. שלשה של דניאל דיאמנט צימקה את הפער ל-3 נקודות בלבד 61:64.

בדקות הבאות העצבים הם אלו שדיברו על המגרש. שתי הקבוצות מצאו את עצמן הולכות פעמים רבות לקו העונשין.

שלוש דקות לסיום, אשדוד פתחה פער של 8 נקודות הפרש, לאחר שלשה של אלישיה קלארק. שי דורון עם קליעות עונשין מדויקות הכריעה את המשחק בדקה האחרונה. 

לאשדוד: קלארק 20, רייט 19, דורון 14, סלווין 7, לויצקי ופרסלי 6 כ"א, פן 5, פלאיסנס 4, בן נון 3. 

לרמת חן: ת'ורנטון 22, הופקינס 15, גרדנר 13, שפיר ודיאמנט 10 כ"א, צעירי 6.

צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל נשים