אחרי אחד מהסיומים הכי דרמטיים שתראו על הפרקטים העונה, מכבי אשדוד/באר טוביה האריכה את רצף הניצחונות שלה לחמישה - שיא מועדון חדש. 

אשדוד גברה 89:90 על מכבי קרית גת בזכות סל ניצחון של דיאנטה גארט על הבאזר, שהשלים 17 שניות אחרונות בהן נקלעו לא פחות מ-13 נקודות.

אשדוד רשמה היסטוריה, הקהל מתחיל למלא את היציעים ונראה שהכדורסל בעיר חווה עדנה ועלייה גדולה ומרשימה. 

הסל של גארט הוכיח שוב, מדוע צביקה שרף רצה את הגארד המוכשר ואיזו עונה נהדרת יש לו את עד כה. 

ומה יש לגיבור המשחק להגיד: "זה היה משחק משוגע, היינו בפיגור ברוב המשחק, המשכנו להילחם, המאמן דחף אותנו כל המשחק, והשגנו את הניצחון. 

סל הניצחון? דילייני קלע סל קשה מהפינה, ידעתי שאין לנו פסק זמן, אז דהרתי, מצאתי זווית והצלחתי לקלוע ליי-אפ מנצח. אם נמשיך להביא כל יום את האנרגיות נוכל להמשיך כך". 

אגב, גארט עצמו היה במשחק די פושר של 11 נק' בלבד. מה שמראה כמה כלים יש לאשדוד וכמה קבוצתית אשדוד של התקופה האחרונה.

המאמן, צביקה שרף, שרשם היסטוריה עם אשדוד אמר בסיום: "מגיע כל הכבוד לקרית גת על המשחק הנהדר שהיא נתנה פה, היא משכה מאיתנו משחק מצוין. 

במשך 3 רבעים ההגנה שלנו לא הייתה טובה, ברבע הרביעי הצלחנו לשמור יותר טוב ולהשיג יתרון 7 הפרש. 

לא מתאים לנו עם השחקנים המנוסים שהיו לנו על המגרש לאבד את היתרון הזה. טוב שהתגברנו על זה בסוף. יש לנו זמן להתכונן למשחק הבא ולשאר המשחקים עד סוף הסיבוב". 

קרית גת עוד הובילה במחצית הראשונה ב־15 הפרש, והיתרון הדו־ספרתי החזיק עד לסוף הרבע השלישי. אשדוד התחילה אז מהפך ראשון ועלתה ליתרון של 8 נק', אך קריית גת לא ויתרה ופול דילייני העלה אותו ליתרון 88:89 עם 3.5 שניות לסיום.

ברבע האחרון מצא שרף את ההרכב הנכון - אייזיה סוואן קיבל את המושכות, יהוא אורלנד ואור סלומון על תקן השומרים וצ'רלס תומאס ההתקפי (26 נקודות) ומיקל גלאדנס ההגנתי (4 חסימות) שהשלימו זה את זה. אשדוד רצה 8-22, ברחה ל-76-85 וחשבה שהכריעה את המשחק.

דיאנטה גארט, דווקא במשחק לא טוב של 3 מ-13 מהשדה שגרם לו להתייבש לאורך כל הרבע האחרון, הלך כל הדרך והשיג סל ניצחון עם הצלצול. אשדוד עם ניצחון חמישי ברציפות שהופך אותה לקבוצת צמרת.

צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל בכדורסל