אף אחד במכבי בנות אשדוד לא דמיין שהקבוצה תהיה עם 1-3 לחובתה אחרי שלושה מחזורי הפתיחה. כולם דיברו על ליגה של קבוצה אחת (אשדוד) ואולי עוד קבוצה אחת. 

בינתיים אשדוד פתחה עונה במאזן שלילי משהו שלא זוכרים בקבוצה כבר תקופה ארוכה. אשדוד המשיכה להיראות רע גם מול רמת חן. למה? לא ברור. אולי קבוצה לא מספיק טובה, אולי החיבור, אולי העובדה שחלק מהשחקניות פצועות, כמו הייטאוור ודורון שנפצעה במהלך המשחק. 

מה שהופך את הקבוצה של עדן ענבר "לאנושית" ופגיעה. 

מה שכנראה השפיע לא מעט זו העובדה ששי דורון נפצעה כבר בדקה הראשונה ופתאום אשדוד נאלצה להתמודד בהרכבים שהיא לא מכירה, ללא יתרון יחסי.  

אמנם ההפסד מותיר טעם רע בפה, אולם צריכים להיות כנים ולהגיד שאשדוד אינה אשדוד האמיתית.

קרי: חשוב לא פחות לתהות על השאלה, "מה יקרה ביום שאשדוד תהפוך לקבוצה אמיתית. כדי שהרצליה תחגוג ניצחון אשדוד הופיעה ללא זרה וגם אז היריבה נזקקה להארכה.

מול רמת חן אשדוד לקחה את זה צעד קדימה, הורידה גם את הישראלית הבכירה שלה והוסיפה לרכזת שלוש עבירות בשלב מוקדם מאד, זה נגמר בהפסד מינימאלי.

היריבות צריכות לדאוג. אבל בינתיים, אפשר לחגוג ולספר על יתרון דו ספרתי לזכות רמת חן במשך 3 רבעים שבשיאו הגיע ל-15 נקודות. 

אלי רבי, שידע ימים יפים באשדוד, חזר לראשונה לעיר (בתור המנהל המקצועי של רמת חן) והתקבל בפרחים ובאהבה מהקהל המקומי שזוכר לו את הדאבל על הקווים בעונת 13/14. פחות מחצי דקה מפתיחת המשחק הישראלית הבכירה של אשדוד ושחקנית הנבחרת שי דורון נחתה לא טוב על הרגל וירדה לספסל. 

אשדוד ניצחה בכל שלושת הרבעים האחרונים, אבל הרבע הראשון האיום שלה (23:9) היה בעוכריה, כולל הפציעה ברגל של שי דורון כבר בדקה הראשונה, ממנה לא שבה לפרקט. 

החבורה של עדן ענבר עוד הצליחה לצמק עד ל-60:59, עם פחות משתי דקות לבאזר, אבל קיילה ת'ורנסטון, בערב אדיר (18 נקודות ו-12 ריבאונדים) וקור רוח של שירן צעירי מהקו הבטיחו לקבוצה של שירה העליון ניצחון ראשון באשדוד לראשונה מזה שמונה שנים. 

אשדוד תנסה להתאושש כבר בחמישי מול חולון בחוץ, לא ברור עוד מה חומרת הפציעה של דורון שנפצעה ברגלה, אולם באשדוד חוששים שהיא תעדר תקופה ממושכת. בכל מקרה, לחולון ביום חמישי היא לא תהיה כשירה.  

אשדוד שיחקה רבע ראשון איום ביותר, עם הגנה רעה ולמעשה משם רדפה אחרי רמת חן כל המשחק.

לאשדוד: האוטס 19, קלארק ובן נון 12, סאני 11, לויצקי 8. לוקס 2.

לרמת חן: ת'ורנטון 18, גרדנר 16, הופקינס 9 (10 ריבאונדים ו-9 אסיסטים), שפיר ודיאמנט 7 כ"א, צעירי 5, אלכס כהן 2. 

צילום: מנהלת ליגת העל נשים