ההפסד האחרון של מכבי אשדוד להפועל חולון, מדיר לא מעט שינה מאנשי מכבי אשדוד. אחרי הכל, בקבוצה לא עשו הכל בקיץ והעמידו תקציב גבוה עם סגל טוב בכדי לפתוח שוב עונה עם רצף הפסדים.

נכון לעכשיו המאזן עומד על 0-3 לרעתה. והבעיה שהמשחקים הבאים כוללים את הפועל אילת, מכבי ת"א והפועל ת"א, לא בדיוק המשחקים לצאת מהמשבר.

באשדוד מודעים לבעיות, חלקן ברורות יותר, חלקן פחות, אבל אין ספק שבקבוצה צריכים קודם כל להוסיף שחקנים לסגל הישראלי, ללא יהוא אורלנד ונועם לייש שגמר את העונה, הסגל הישראלי חסר מאד.

אורלנד אמור לחזור בקרוב, אבל אשדוד עדיין מחפשים עוד שחקן ישראלי שיכול לתרום.

ואם לא מספיקות הבעיות, באשדוד גם באים בטענות לשיפוט שכבר משחק שלישי ברציפות תומאס מסתבך בבעיית עבירות מוקדמת ודי טורף את הקלפים בתוכנית המשחק. בעל כורחו.

"הפסדנו את המשחק, תוכנית המשחק שלנו והיכולת שלנו הייתה די טובה. היינו במשחק ברובו, אבל כאשר שחקנים בכירים שלנו נכנסים בשלב כל כך מוקדם לבעיית עבירות, זה פגע בנו", אמר שרף בסיום המשחק מול חולון.

"אנחנו לא יכולים להתגבר על זה, וזה לא בידיים שלנו. יש לנו עוד שמונה ימים למשחק הבא, מחר ננוח, נחזור להתאמן. חלק מהפצועים שלנו לא יחזרו העונה, חלק יחזרו, אני מקווה שמה שפגע בנו, יפגע בנו פחות בהמשך. לא יודע מה חסר לנו משהו, חסר לנו משהו, היה חסר לנו 10 נקודות כדי לנצח".

יהונתן שולדבראנד, דיבר גם הוא על מצב הקבוצה: "הרבה חיסור ריכוז בסופו של דבר, זה מה שקובע, ברגעים קריטיים, זה מה שהכריע את המשחק, לא צריך יותר מדקה של איבוד כדור, החלטה לא טובה, וזה מומנטום שברח לנו מבין האצבעות, ואנחנו צריכים למצוא את האנרגיה לחזור מסיטואציות כאלה. צריך אנרגיה עם שכל". 

בקבוצה הבהירו שמעמדו של צביקה שרף והצוות המקצועי כלל לא על הפרק. "אין מה לדון במצבו של המאמן, כי זה כלל לא אופציה", אמר גורם בקבוצה.

"צביקה הוא משהו אחר בכדורסל, הוא הגיע לאשדוד בכדי לשנות ויקבל כמה זמן שהוא רוצה".

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל