מכבי אשדוד חשבה שפתיחת העונה תהיה שונה מהשנתיים האחרונות. סגל שחקנים מבטיח, מאמן עם ניסיון על הקווים והגרלת משחקים יחסית סבירה. 

אולם תכנונים לחוד ומציאות לחוד. אשדוד לא מצליחה לנצח והיא כבר עם 0-3 מתחילת העונה. 

הפעם היה זה תורה של הפועל חולון לרשום ניצחון ביתי על אשדוד, במשחק שהיה בו ריצות לשני הצדדים, ורבע רביעי אחד בו חולון הצליחה לברוח. 

המחצית הראשונה היתה שקולה, אבל בשניה רצה חולון ל־41:49, נבלמה לזמן מה, אבל התאוששה והגדילה את היתרון ל־61:72 ולא הסתכלה לאחור.

אשדוד עשתה בשלב ההכנה קולות כאילו העונה הזו תהיה שונה מקודמותיה. צביקה שרף בחר ארבעה זרים טובים, אבל אשדוד נופלת בפתיחת העונה בעיקר בגלל השחקנים הישראלים שלה.

ליהוא אורלנד שעדיין לא פתח את העונה, הצטרף גם נועם ליש. וכשווילי וורקמן, יהונתן שולדבראנד ואור סולומון תורמים ביחד רק 21 נקודות, זה פשוט לא מספיק.

אשדוד דווקא פתחה היטב את המשחק, ולמרות שתי עבירות מוקדמות של צ'רלס תומאס ואייזיה סוואן וטכנית של שרף, דיאנטה גארט הנהדר השתלט על המשחק והוביל יתרון 20-28.

אבל אשדוד ביצעה יותר מדי עבירות, הסלים באולם החדש קליטים (19 מ-20 מהעונשין לאשדוד, 14 מ-18 לחולון) וחולון, בעיקר בזכות דודו שמריז וג'רמיס סמית', הפכה ל-35-36 בהפסקה.

בפתיחת המחצית השנייה ההתלהבות ביציעים החלה לתת אותותיה על הפרקט. חולון רצה ל-41-49. אבל כאן הפסיקה לגמרי לשחק, כריס רייט שהחלים מפציעה גרם בדקות המעטות ששיחק נזק גדול ואשדוד הפכה ל-49-50.

גוני יזראעלי אקס אשדוד השתלט בדקות האלה על המשחק, קלע נקודות מכל מצב ונתן לחולון יתרון של 6 נק' וקצת צינן את ההתלהבות של אשדוד.

באשדוד היחיד שבאמת הגיע לשחק ונראה כמו שחקן נהדר הוא דיאנטה גארט. השחקנים הישראלים תורמים פחות ממה שציפו, ואייזיה סוואן משפיע הרבה פחות ממה שראינו בקבוצות קודמות שלו.

אפשר להוסיף את ההסתבכות של הגבוהים צ'ארלס תומאס לא בפעם הראשונה ומיקל גלאדנס בבעיית עבירות והגבילו עוד יותר את הקבוצה.

המשולש, גארט- סוואן- תומאס צריך להיות שווה לפחות 50 נקודות, מול חולון הם קלעו ביחד 36. 4 מ־20 לשלוש היו לאשדוד אתמול ועם כל הנתונים האלה אי אפשר לנצח משחק. 

ההתפרקות ברבע הרביעי תצטרך להיבחן ברמה המקצועית, לא ברור מה קרה ומדוע זה קורה. אשדוד ספגה 24 נקודות מול 17 ולמעשה, זה סגר את הסיפור. ברבע הזה, כאמור אחרי משחק צמוד מאוד, פתחה חולון פער של 7 נקודות בתוך שתיים וחצי דקות. 

אשדוד תמשיך לחפש ניצחון ראשון בליגה, הבעיה שסדרת המשחקים הקרובה (אילת בית, מכבי ת"א חוץ, הפועל ת"א בית) לא ממש מאירה פנים.

צביקה שרף מאמן אשדוד היה מאוכזב מאד בסיום: "היינו רוב המשחק בתמונה אבל נקלענו לבעית עבירות מוקדמת וזה פגע בנו, חסר לנו משהו כדי לנצח משחק, אבל יש דברים שאין לנו שליטה עליהם". 

בקבוצה ישקלו שינויים בסגל השחקנים, בעיקר בשל החוסר בשחקנים ישראלים, אם כי לא ברור האם יש ישראלי שמתאים ופנוי בשוק. גם בגזרת הזרים לא מן הנמנע שיבוצע שינוי, שכרגע הזר היחיד שבטוח הוא: דיאנטה גארט.

לאשדוד: גארט 19, שולדבראנד 11, סוואן 9 ו־8 ריב', וורקמן 9 נק'.

לחולון: קלייבורן 17 ו־8 ריב', סמית' 15, שולמן 13, יזרעאלי 9 נק'.

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל