אחרי חמישה הפסדי בית מפתיחת העונה, מכבי אשדוד רשמה ניצחון ביתי ראשון העונה, 80-79 על מכבי חיפה. הניצחון של אשדוד קיבל חשיבות גדולה אף יותר, אחרי הניצחון המפתיע של נהריה בירושלים. בכל מקרה, מכבי אשדוד יכולה להיות מעודדת מניצחון שני רצוף, ושלישי בסך הכול. נראה שמתחילים לראות את האור בקצה המנהרה.

ליאור ליובין והשחקנים שלו ידעו שהם מקבלים את חיפה ללא שני זרים, עם לא מעט בעיות ובמשחק בית והם חיביים לנצל זאת. בחצי הראשון זה עוד היה נראה כניצחון קל של אשדוד שברחה כבר להפרש דו ספרתי, אלא שערב מצוין של דגן יבוזרי מחיפה עם 27 נק', קירב את חיפה משחק ניצחון באשדוד.

לצערו וצערה של חיפה, 7.6 שניות לסיום, יבזורי קיבל את הכדור האחרון, נבלם והכדור עבר לאשדוד. משם הדרך לניצחון הייתה קלה, ואשדוד עם ניצחון מספר שלוש העונה. וראשון העונה באולם הקריה. מה הפלא שבסיום חגגו האוהדים כאילו נשארו בליגה. טעם הניצחון הראשון בבית.

אשדוד כבר הובילה בפער של 9 נקודות רגע לפני ההפסקה, אבל הירוקים חזרו עם יכולת טובה של דגן יבזורי ואייק אופווייבו עד ל-62:67 בתחילת הרבע המכריע.

יבזורי קבע בשלשה 74:79 דקה וחצי לסיום, אבל אשדוד צימקה עד 79:78 עם נקודות של טרל האריס ואבי בן שימול. דקה לסיום שתי הקבוצות איבדו כדורים קריטיים ולמקומיים נשארו 17 שניות לנצח. חיפה שלחה את נונאלי לקו והוא ענה עם 2 נקודות. חיפה יצאה להתקפה אחרונה, יבזורי נשמר חזק ולא הצליח להוציא זריקה מדויקת.

אשדוד פתחה את הרבע הראשון מצוין כשנקודות של איוון אסקה מעלות אותה כבר ל-9:14. אבל הירוקים הצליחו לחזור לעניינים עם נקודות של טמיר אריאלי, אייק אפוואיבו ודגן יבזורי הורידו את החיפאים ביתרון 17:18 בתום הרבע הראשון.

אשדוד פתחה את הרבע השני עם 0:10 בדרך ל-18:27 עם קליעת עונשין של קרטיס קלי. חיפה חזרה לעניינים עם עם רנה רוז'ו ודגן יבזורי שצימקו מעט ל-30:23. שלשה של בן שימול שוב קבעה הפרש גדול של 28:37. טמיר אריאלי צימק ל-46:40 וזו גם הייתה תוצאת המחצית.

הרבע השלישי היה של מכבי חיפה ותו לא. הקבוצה של רמי הדר ניצחה ברבע הזה 16:27 וסגרה אותו כשהיא כבר ביתרון 62:67 אחרי שלשה נהדרת של דגן יבזורי.

הרבע האחרון היה כמעט כמו כל רבע אחרון בליגה הזו העונה, תהפוכות, דרמות ומתח. חיפה עלתה ל-76:79 ארבע דקות לסיום עם נקודות של רנה רוז'ו. טרל האריס הלך לקו העונשין באשדוד וקלע רק אחת משתיים כדי לצמק ל-79:77. חיפה המשיכה להחטיא ולעשות שטויות, וקליעת עונשין אחת של אסקה צימקה ל-79:78.

הקבוצה של הדר שוב כשלה לייצר נקודות ואפשרה לג'יימס נונאלי לקלוע שתי זריקות מהעונשין כדי לקבוע 79:80. חיפה עוד קיבלה הזדמנות להתקפה אחרונה, אבל דגן יבזורי החטיא, הירוקים איבדו וזה נגמר ב-79:80 למכבי אשדוד.

אשדוד יכולים להיות מרוצים מכמה דברים, ראשית המומנטום עבר צד, עכשיו הוא נמצא בידיים שלה. שנית, משחק טוב מאד של אסקה, יחד עם תרומה יפה של ג'יימס נונאלי, שנראה שיוסיף לא מעט בקליעה, האתלטיות ויכולת הביצוע התקפית.

אבי בן שימול הראה בעיקר בדקות הסיום למה הביאו אותו לאשדוד, עם הרבה אחריות ומהלכים טובים וגם רשם עם 6 אסיסטים. אשדוד אמנם עדיין מבצעת לא מעט שטויות, אבל ברמת הנחישות והלחימה נראה שישנה עלייה מסוימת בקרב השחקנים.

בשבוע הבא, הקבוצה יוצאת לראשל"צ, למשחק מול מכבי המקומית. האם נראה ניצחון שלישי רצוף?

קלעו למכבי אשדוד: איוון אסקה 24, ג'יימס נונאלי 12, קרטיס קלי 11, טרל האריס 10, אבי בן שימול 8, זאק רוזן וג'רמיין הול 5, יהוא אורלנד 4, רם אליאספור 1

קלעו למכבי חיפה: דגן יבזורי 27 (5 מ-10 מהשלוש), אייק אפוואיבו 22 ו-11 ריבאונדים, רנה רוז'ו 12, חנן קולמן 6, טמיר אריאלי, אנטון שוטבין ואלכס צ'וברוביץ' 4.

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל