חשבנו שהדבר המרכזי, הדרמטי, העצום שקרה הערב (א') היה המשחק הסופר דרמטי ומותח בין מכבי אשדוד לנס ציונה. אלא שאשדוד שכבר הובילה ב- 30 הפרש (!!) והייתה בדרך הבטוחה לניצחון, איבדה את היתרון והפסידה למאיר טפירו, פעם אחת שהשווה ל- 92-92 ופעם אחת שניצח את המשחק עם סל שקבע 103-101. לא נגמר הילד. 

אלא שסיפור הערב לפחות מבחינתה של אשדוד, הוא שבירידה לחדרי ההלבשה, דיבר נתי כהן מאמן, עם ראשי הקבוצה ויו"ר הקבוצה יורם אסרף והציע לו את התפטרותו. "אני לא יכול להרגיש להמשיך כך, אני האחראי לתקלה, אני מרגיש שאני לא יכול להוביל את הקבוצה ולהוציא אותה מהבוץ", כך כהן. לאחר מכן, הסתודדו כהן ויורם אסף דקות ארוכות ולא ברור האם יו"ר קיבל את הבקשה של כהן. 

והיה גם משחק, ועוד איזה משחק. חצי ראשון מדהים של אשדוד שקלעה ללא הפסקה וירדה להפסקה עם 57 נקודות. אלא שהחצי השני היה סיפור אחר. אשדוד כבר הובילה ב- 30 הפרש ברבע השלישי אלא שאז נס ציונה נגסה בהפרש לאט לאט, בעיקר הודות לטיילר אניקט המדהים ומאיר טפירו הילד הבלתי נגמר. 

נס ציונה ניצחה 101:103 את מכבי אשדוד, ועד כאן העובדות היבשות. במהלך הרבע השלישי, הצהובים הובילו ב-29 נקודות (36:65) ונראו בדרך לניצחון קליל. אלא שמאותו רגע, משהו קרה. העולה החדשה הצליחה לנגוס ולנגוס בהפרש - ואז הגיע אחד, מאיר טפירו שמו. במצב של של 89:92, עוד בתוך הרבע הרביעי - יצאה נס ציונה להתקפה אחרונה. הכדור הלך, כמובן, לרכז הוותיק בן ה-39, שיודע דבר או שניים על קליעות בקלאץ'. בום. שלשה ענקית, הארכה. מי היה מאמין? מפיגור כל כך גדול, החבורה של נדב זילבשטיין הצליחה לכפות עוד 5 דקות של כדורסל באחד הקאמבקים הגדולים בהיסטוריה.

 

 

וכאן, למען האמת, הסתיים רק הפרק הראשון - או אולי השני - שנכתב הערב באולם באשדוד. גם ההארכה היתה צמודה ודרמטית ובמצב של 101:101 שוב יצאה נס ציונה להתקפה אחרונה. נחשו למי הלך הכדור. אם היתה לו קלטת, אז טפירו בוודאי היה מכניס את המהלך הזה: זריקה לא הגיונית שלו - מעל לשני מגינים - עשתה קשת גדולה ונחתה בתוך הטבעת. ואוו.

ונס ציונה? מה לא נאמר עליה? היא קטלה כבר את מכבי תל אביב, הפועל ירושלים, מכבי חיפה והפועל תל אביב - כעת גם אשדוד נכנסה לרשימת הקורבנות שלה. כאמור, זה היה נראה כאילו היא קורסת דווקא מול "קבוצה קטנה", אלא שהיא הוכיחה אופי פשוט בלתי רגיל. השאלה היא איפה זה ייעצר ועד לאן המרעננת הרשמית של הליגה תגיע. אבל, למען האמת, כרגע זה ממש לא משנה. אשדוד דווקא קיבלה משחק מצוין מז'אק רוזן בבכורה שלו, גם סילאס והייז היו טובים, אבל בסוף לאשדוד נגמרו השחקנים, ומה שנכנס בצורה מטורפת בחצי הראשון, נכנס פחות בחצי השני. וטפירו כבר אמרנו?

קלעו לנס ציונה: טיילר האניקט 23 נקודות (13 ריבאונדים), דיימון סימפסון (20 ריבאונדים, 3 חסימות, 8 מ-14 ל-2) ומיטשל וואט (10 ריבאונדים) 22 כ"א, מאיר טפירו 19 (8 אסיסטים ב-44 דקות על הפרקט), טל דן 9 (5 אסיסטים), רובי בוסטיין 5, גיל אמיתי 3.

קלעו לאשדוד: חוויאר סילאס 26 נקודות, זאק רוזן 25 (7 מ-12 ל-3), קני הייז 21 (6 ריבאונדים ו-8 אסיסטים), מרכוס דאב 12, יוני ניר 6, משה מזרחי וראיין פירסון 4 כ"א, אלעד הופמן 3.