השבוע נעסוק ב- 5 שחקנים חדשים, כאלה שבעבר סומנו ככישרונות גדולים, חלקם אף הטביעו סוג של חותם בליגת העל וחלקם פחות. בניגוד ל- 5 מהשבוע שעבר, כל חמשת השחקנים בכתבה, צעירים יחסית ויכולים להגיע חזרה למ.ס אשדוד, האם זה יקרה? תלוי בהם. 

בן בוטבול ועידן שדה: מגביע המדינה לנוער להפועל י-ם בלאומית

בן בוטבול ועידן שדה הוזכרו לפני 4-5 שנים כמו שמזכירים ומדברים היום על מיכאל אוחנה, גדי קינדה, בנצי מושל וניב זריהן. בוטבול היה קפטן קבוצת הנוער וסומן "כילד הרע" במובן החיובי של המילה בכל מה שקשור לעמדת הקשר האחורי, אחרי הרבה שנים בהם לא צמח באשדוד קשר אחורי, בוטבול סומן ככזה. אלא שבקיץ האחרון בצל אינפלציית הקשרים שהגיעו, בוטבול שוחרר להפועל י-ם מהליגה הלאומית. שם בינתיים הוא מתקשה להטביע חותם, הוא שחקן הרכב אבל לא יותר מזה. אולי דווקא עם מאמן שהיה קשר גדול על הקווים, כמו עידן טל, משהו יקרה.

הצלע השנייה במשוואה, עידן שדה, מי שסומן כחלוץ העתיד של אשדוד, רשם כמה משחקים, עונות ושערים באשדוד, אבל היווה מעין צלע משנית בקבוצה, סוג של שחקן רוטציה. התקשה להיכנס להרכב ולקבל דקות רבות וככל שהזמן חלף, שדה נשאר בגדר פוטנציאל לא מומש. בשנתיים האחרונות הוא משוטט בליגה הלאומית, בעונה שעברה בבני לוד, העונה הגיע יחד עם חברו בן בוטבול להפועל י-ם מהליגה הלאומית. בינתיים כמו באשדוד, הוא מראה ניצוצות אבל לא יציב. שדה שזכה עם קבוצת הנוער בגביע המדינה והיה אחראי במו רגליו על הזכייה בגביע עם שערים בחצי הגמר והגמר, ירצה בוודאי לחזור לאשדוד בליגת העל. 

נבו מזרחי: מגניבה מליגה נמוכה, חזרה ללאומית

נבו מזרחי הגיע למ.ס אשדוד לפני שלוש שנים, שי הולצמן זיהה את החלוץ הצעיר בן ה- 21 מהפועל מרמורק והביא אותו לאשדוד. מזרחי יוצא מחלקת הנוער של מכבי ת"א, התקשה לשחק באשדוד, קיבל כאן דקה ושם דקה, אבל לא יותר. "עונת הפריצה" שלו כביכול הגיע בעונה שבה הגיע ג'ון גרגורי המאמן האנגלי לאשדוד. מזרחי קיבל דקות, עבד, כבש וקיבל קצת יותר קרדיט, אלא שאז אשדוד הסתבכה בתחתית והקרדיט נגמר. מאז הוא עוד העביר כמה משחקים באשדוד, אבל הוא בעיקר סומן כחלוץ טוב בליגה הלאומית, 12 שערים לפני שנתיים בבית"ר שמשון/ת"א, 11 בעונה שעברה בבני לוד, והעונה הוא עשה את הדרך הפוכה מטימור אביטן ליבנה. יש לו בינתיים 4 שערים עד כה.

עדן בטיט: התאמן עם אשדוד חתם בעכו

כשחקן נוער, נחשב עדן בטיט לשחקן מוכשר מאד, כבש, בישל ועשה כמעט הכול על המגרש. שעלה לבוגרים, לא ממש הצליח לתקוע יתד בקבוצה הבוגרת ודי נדד. כמה משחקים באשדוד, אבל לא יותר. העונה הוא התחיל כמו כל קיץ להתאמן עם אשדוד, אלא שלמרבה ההפתעה, דווקא יובל נעים מאמן עכו מליגת העל, נתן לו הזדמנות. בטיט פתח את העונה בהרכב עכו, שיחק בעיקר מגן שמאלי ולא ממש הרשים. לפני כשבוע הוא התבשר על שחרורו והעובדה שבינואר הקרוב הוא יצטרך לחפש לעצמו קבוצה. 

גל אנגלשטיין: כישרון עם גביע להפועל מחנה יהודה מליגה א' דרום

כשחיפשתי את גל אנגלשטיין לצורך הכנת הכתבה, הופתעתי לראות את שמו מתנוסס כשוער ראשון בהפועל מחנה יהודה מליגה א' דרום. אנגלשטיין, סומן כשוער העתיד של מ.ס אשדוד, כזה שאמור להחליף בבוא היום את אופיר מרציאנו. ארבע שנים הוא שיחק בקבוצה הנוער, שם עדיין מתגעגעים אליו, הוא זכה בגביע המדינה ונחשב לשוער ליגה מצטיין. הסיפור האישי שלו, שהוא משחק עם סכרת נעורים בהחלט הוסיפה נפח לסיטואציה. הוא עבר קצת בקריית מלאכי, ניסה להישאר כשוער שלישי באשדוד, אבל הוא חייב דקות משחק. האם יחזור לאשדוד? כל עוד מרציאנו באשדוד, הסיכוי לכך אפסי.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]