כך תראה מ.ס אשדוד בעונה הבאה? מאמן חדש על הקווים ושחקני מפתחהניצחון בשבת האחרונה (1-0) על הפועל חיפה מאפשר לראשי אשדוד להתחיל להכין את העונה הבאה מוקדם מהצפוי. כרגע עוד מוקדם לקבוע לאן ואיך הולכת הקבוצה בעונה הבאה, אבל כבר נראה שאחרי שלוש שנים, יעמוד על הקווים באשדוד מאמן חדש, מקרייב ורביבו לא יישארו באשדוד. שגם שאלת ההמשך של ניר ביטון לא בטוחה. מ.ס אשדוד החדשה, תבסס על מאמן צעיר וחדש על הקווים וסגל כמעט חדש לגמרי בתוספת שחקנים צעירים מוכשרים /צילום: אורי קריספין

מ.ס אשדוד החדשה? האומנם? האם לאחר שלוש שנים של התבססות על סגל כמעט קבוע, יחליטו ראשי אשדוד לשנות מעט את הסגל? כאמור, העובדה שהקבוצה הבטיחה את הישארותה (שלא הייתה בספק) בליגה, תאפשר לקבוצה לתכנן שנותרו עוד 3 מחזורים לסיום העונה כבר את העונה הבאה. כבר עכשיו ברור, שאחרי 8 שנים בשלוש קדנציות באשדוד, יוסי מזרחי לא יהיה באשדוד בעונה הבאה ("כנראה שלא אשאר בעונה הבאה באשדוד", הוא אמר אחרי הפועל חיפה במוצ"ש האחרון). ואשדוד תחפש מאמן חדש, לפני שלוש שנים הגיע ג'ון גרגורי לאשדוד, במהלך שיצר הרבה תקוות בהתחלה, אבל הסתבר ככל שהעונה התקדמה שכנראה שמאמן זר, עדיין לא מתאים לאשדוד. גרגורי לא סיים את העונה באשדוד, שהסתבכה בתחתית ומזרחי מי אם לא הוא, הגיע בכדי להשאיר את אשדוד בליגה. 

"היחסים בין אשדוד ומזרחי מצוינים, פשוט יש איזו תחושה של מיצוי מסוים ועייפות וצריך לרענן", אמרו באשדוד. "אני לא פוסל את האופציה שמזרחי עוד יחזור לאשדוד בעתיד בתפקיד כזה או אחר, אבל כרגע נראה ששני הצדדים רוצים להיפרד בסיום העונה וזה בסדר גמור, מזרחי מאד אוהב את אשדוד וכמובן שגם בן זקן מאד מעריך אותו, זה מיותר להגיד", אמר גורם באשדוד.

 

אז לא מזרחי, מי כן?

שום דבר לא רשמי, אבל ברור שראשי אשדוד כבר חושבים על המועמד הבא, שההחלטה כמובן תהיה של הבעלים ג'קי בן זקן. הרשימה לא קטנה, ונראה שבן זקן מאד רוצה מאמן צעיר, דם חדש וכזה שיש לו מה להוכיח. השם הכי חם, הוא גיא לוזון, בן זקן מאד מעריך את לוזון והיה שותף בוועדות האיתור שבחרה לפני שנתיים את גיא לוזון כמאמן הנבחרת הצעירה. בן זקן מחזיק מאד מלוזון כמאמן ואישיות והוא יעשה הכול בכדי לצרף אותו לאשדוד. בתקופת לוזון כמאמן הנבחרת הצעירה, הוא קידם לא מעט שחקנים צעירים מאשדוד כדוגמת, ניר ביטון, בן בוטבול, עופר ורטה ואל חמיד ולא מן הנמנע שאם יגיע יפגוש את חלקם באשדוד. השאלה היא האם אחרי טורניר היורו הקרוב בקיץ, לוזון ירצה להישאר בישראל, אם כן, "בן זקן יעשה הכול בכדי לצרף את לוזון לאשדוד, ממש יתאבד עליו", אמרו באשדוד. לוזון כבר אמר שאחרי היורו הוא עוזב את הנבחרת הצעירה, שהמטרה הראשונה שלו היא אירופה. 

המאמן שהביא את ראשל"צ לחצי גמר

עוד שם שעלה לאחרונה הוא שמו של אייל לחמן, מאמנה של ראשל"צ. אמנם מדובר בספקולציות אבל אין ספק שהעונה של לחמן בראשל"צ וההעפלה לחצי הגמר עם סגל צעיר ושחקנים אלמוניים מתאימה לתפיסה של בן זקן ואשדוד. לחמן מאד מוערך בשנים האחרונות באשדוד, בעיקר בשל העובדה שהוא מצליח לקדם שחקנים צעירים אלמוניים מליגות נמוכות. בעבר שרר הרבה דם רע, בין אשדוד ללחמן שהאחרון אימן בסכנין, אלא שמאז יושרו ההדורים ולחמן הוא בהחלט מאמן ראוי מבחינת אשדוד, יובהר כאן מיד, כל הנכתב הוא על דעת הכתב ועל דעת דיבורים כאלו או אחרים, לא נעשתה שום פנייה בשלב זה מאף גורם רשמי באשדוד לאף מאמן כזה או אחר, ויותר מכך, עוד לא נעשתה אף החלטה לגבי העונה הבאה.

אחרי שהבהרנו את הנכתב, אפשר להמשיך. עוד שם מעניין שבאשדוד תמיד אהבו, הוא שמו של יוסי אבוקסיס, עוזר מאמן נבחרת ישראל ומאמן הפועל ת"א עד לפני חודשיים. אבוקסיס מיודד עם אנשי אשדוד ולפני שנתיים לפני שחתם בבני יהודה, חשבו באשדוד על אבוקסיס כאופציה. "זה מאמן צעיר שיכול להתאים לאשדוד, השאלה כמה יוסי רוצה להגיע לאשדוד אחרי הפועל ת"א וכמובן שאלת הנבחרת תבוא בחשבון. שם אחרון ברשימה כרגע הוא שמו של שלומי דורה מאמנה של סכנין בעונה האחרונה שכרגע אין לו קבוצה. "לא מעט מאמנים רוצים להגיע באשדוד ואנחנו עוד נפתיע", אומרים באשדוד.

זהות הסגל

כבר עתה ברור שהסגל של אשדוד הולך לעבור מטמורפוזה (מהפך) בקיץ הקרוב. לא מעט שחקני מפתח יעזבו או מועמדים לעזוב שגם מעמדם של כמה שחקנים לא ברור, בעיקר אחרי היורו הקרוב, שההצעות מאירופה עשויות להגיע. בגזרת הזרים, כל הזרים עשויים לעזוב, שרק פטי עשוי להישאר ואולי אושינוואה, מקרייב, ארקון יעזבו בוודאות. אושינוואה יישאר רק אם לא יהיו לאשדוד הצעות עליו מקבוצות בחו"ל, שיודע שבינואר סלטיק הסקוטית הביעה עניין במגן. גם יא יא פטי שהיה באנקר בהגנה, מעמדו לא בטוח, שגם גילו, הפציעות והירידה בכושרו בעונה האחרונה, מהווים שיקול. מה עוד שפטי כבר נמצא מעל 5 שנים בישראל ומדובר במדרגת מס גבוהה יותר, השאלה מי יחליטו באשדוד ובעיקר מה התחליף.

שחקן שבאשדוד מאד היו רוצים לראות ממשיך הוא החלוץ שטפן שצ'פוביץ', לאשדוד יש אופציה לרכוש את כרטיסו במיליון יורו בסוף חודש מאי. מבחינה מקצועית אשדוד מאד רוצה את שצ'פוביץ' שבחצי עונה כבש 5 שערים והפגין יכולת גבוהה. גם קבוצות בכירות כמו מכבי חיפה והפועל ת"א הביעו עניין בשצ'פוביץ' שמצידו מאד מרוצה באשדוד. גם שבגזרת הזרים אנחנו צפויים לקבל בין 3-4 זרים חדשים, בעמדות ההגנה, הקישור וההתקפה. 

הישראלים

גם כאן יש כרגע יותר סימני שאלה, מסימני קריאה, דוד רביבו יעזוב, שגם שחקנים כמו ציון צמח ושי מימון לא ימשיכו באשדוד. מצד שני שחקנים כמו ישראל ראש, צ'קול, בוטבול, סירושטיין, יחד עם ניב זריהן, בנצי מושל ואמיר בן שמעון יהוו את השלד לעונה הבאה. שסימן השאלה יהיה סביב ניר ביטון, עופר ורטה ואופיר מרציאנו שהאחרון למרות הפוטנציאל עשוי להישאר לעוד עונה באשדוד. ניר ביטון הוא המלפפון החם מבחינת אשדוד והיורו הקרוב עשוי בהחלט להביא לאשדוד לא מעט הצעות מקבוצות בחו"ל.

גם עופר ורטה עשוי לעזוב במידה ותתקבל הצעה ראויה. השניים כאמור נמנים על הסגל של הנבחרת הצעירה ליורו הקרוב. לשניים יש חוזה לעונה הבאה באשדוד, ובן זקן כבר הבהיר שאם ישחרר שחקנים מאשדוד זה יהיה רק לחו"ל ולא לקבוצות אחרות בארץ. כמו כן, יש לאשדוד לא מעט שחקנים מושאלים שיכולים לבוא בחשבון בטח לאימוני טרום העונה, כמו טימור אביטן, עדן בטיט שעשו עונה יפה בליגה הלאומית. כמו כן, באשדוד תמיד יודעים להפתיע מידי עונה עם שחקן או שניים מליגות נמוכות, כמו אבו ענזה וסירוטשיין העונה. 

עוד שני ישראלים שמעמדם לא ברור, הוא אבו ענזה ואל חמיד, אל חמיד בסך הכול רשם עונה סבירה באשדוד, אבל הפציעות החוזרות שלו עשויות להביא להחלטה של ראשי אשדוד לא להמשיך איתו. אבו ענזה שפתח את העונה נהדר, מושאל מבני לוד ונראה ששאלת ההמשכיות גם שלו ושל אל חמיד וכמובן של אחרים, תהיה נגזרת של זהות המאמן על הקווים. בתקופה הקרובה, נמשיך לעלות כתבות על מ.ס אשדוד החדשה לקראת העונה הבאה, תמשיכו לעקוב.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה
-->