העיר נבחרה בזכות יכולותיה המוכחות ורמת המועדון הימי ושרותיו. התחרויות בסבב בגביע אירופה מתקיימות במהלך השנה במספר ערים באירופה. לראשונה מתקיימת תחרות מעין זאת בישראל. השייטים המשתתפים צוברים נקודות זכות המצטברות ומזכות בתארים. טובי השייטים בדגמי "לייזר" יגיעו ליטול חלק התחרות חשובה זאת. גם טובי השייטים הישראלים לא יחמיצו את ההזדמנות. ביניהם, מספר שייטים מהמועדון באשדוד ובראשם, אדם עוז השייט הצעיר המבטיח אלוף ישראל.

סגן היו"ר האירופי הודיע למיקי רוזנברג את כל הסיוע הדרוש להצלחת התחרות. כמו כן, הצהיר  לספק את כל האמצעים הרשמיים והטכניים הקשורים להנחיות, חוקים ונהלים להבטחת קיום האירוע על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. סילבן ענטבי, מנהל המועדון הימי, ומנהל התחרות בפועל, קיבל הנחיות בהתאם, החל כבר להיערך עם צוות המועדון, לקיום תקין של התחרות. דורית סטירלר. מזכ"לית איגוד השייט הישראלי, הודיעה בשם האיגוד, שתעמוד לרשות מארגני התחרות בכל דבר ועניין.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]