ימים לא קלים עוברים על מכבי אשדוד, כמו על העיר כולה. מטחי הטילים בדרום הכניסו את האזור למצב של כוננות, ואצל סגנית האלופה מתקשים להמשיך בשגרה. אתמול (ש') עברה אשדוד להתאמן באולם זיסמן בר"ג, אולם אזעקת הטילים הגיעה גם למרכז ועצרה פעמיים את האימון. היום (א') כבר הצפינה הקבוצה קצת יותר והתאמנה בהרצלייה, אבל גם זה לא עשה דבר לתחושת חוסר הביטחון ששוררת בין השחקנים, ובעיקר חוסר הרצון והיכולת להתרכז בכדורסל. אשדוד אמורה לשחק ביום רביעי בבית מכבי אצל ראשון לציון משחק שהיה אמור להיות ביום שני ונדחה לרביעי. שגם שם כבר נשמעה אזעקה מאז תחילת מבצע "עמוד ענן". שחקני אשדוד, ובעיקר הזרים, משדרים חשש גדול מאוד וגם באימונים לא נראו במצב מוכנים נורמאלי למשחק כדורסל. הקולות שנשמעים מאימון אשדוד הם בעיקר של אימה וחוסר אונים.

 

קני גבריאל אחד מהזרים של אשדוד אמר בנושא: "אני מפחד מאוד, כל הזמן מתקשרים אליי מהבית ולוחצים עליי שאחזור", "יש לי ילד בארה"ב שאני חושב עליו כל הזמן. בני המשפחה שלי רואים חדשות ושולחים לי כל הזמן הודעות. כשאני שומע אזעקה אני נכנס ללחץ גדול מאוד, ואני בכלל לא נמצא במצב של לשחק כדורסל. המחשבה ללכת מכאן עוברת לי בראש כל הזמן. אני פוחד ורק רוצה שזה יסתיים. כדורסל זה הדבר האחרון שאני רוצה לעשות עכשיו". המאמן עופר ברקוביץ' כועס מאוד על המנהלת, שנכון לעכשיו לא מבטלת את המחזור ולמעשה מכריחה את אשדוד לשחק מחר בראשל"צ. "הקבוצה שלי לא מוכנה", אמר ברקוביץ' ותקף, "גם אם אדבר אליהם כדורסל, הם לא מבינים מה שאני אומר כי הראש שלהם במקום אחר".

 

בנימה צינית יותר הוסיף המאמן: "יש לי רעיון. אולי ייקחו את משרדי המנהלת ואיגוד הכדורסל, וכאות סולידריות יעבירו אותם לאשקלון ואשדוד? ככה אולי יבינו מה קורה בעיר. אולי גם נעשה משחק אולסטאר של הזרים מול הישראלים באשקלון, ואז תהיה סולידריות עד הסוף. אנחנו מייצגים את תושבי אשדוד ושם הדבר האחרון שמעניין עכשיו זה כדורסל, לכן גם אנחנו לא צריכים לשחק. יש פה אנשי צוות ושחקנים שהם תושבי העיר, וכל יום חוזרים לאשדוד. כשהם במרכז, כל הזמן הם בטלפון לבדוק מה קורה בבית".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]