אם יש דבר אחד שקרה במכבי אשדוד ביום שני, זה שאולי עכשיו יהיה לקבוצה סוף סוף שקט ובקבוצה יוכלו אחרי כמעט חודשיים לחזור להתעסק בכדורסל. בינתיים, שוטבין, טפירו, דאנקן וטיוס כבר לא כאן. בקבוצה חתומים ארבעה שחקנים, אבל דומה שזה הדבר הכי פחות חשוב. כאמור ביום ראשון נערכה האסיפה הראשונה ולא התקבלה ההחלטה, ההפתעה הייתה הגעתו של מאיר גבאי שאמר לחברים שהוא מעוניין לחזור לקבוצה, אבל עם כמה תנאים. אפשר להגיד שסלע המחלוקת היחיד והעיקרי היה: המנהל המקצועי שי האוזמן, מבחינת ההנהלה החדשה ברשות יורם אסרף, האוזמן אמנם הצליח מקצועית, אבל הפונקציה שלו לא מועילה לקבוצה ובשל ההתנהלות שלו לאורך העונה לטענתם, אסור לו להמשיך. ביום ראשון החליטו בקבוצה לא להחליט ולמעשה ביום שני בערב נפלה ההחלטה, יורם אסרף הוא יו"ר הקבוצה החדש. יצחק גבאי אמור לטוס לחו"ל לקצת יותר משבוע, האוזמן השוהה בארה"ב חוזר רק ביום ראשון ולמעשה ההחלטה בבחירתו של אסרף נפלה ברוב של 7 מול 4.

 

אלא שחברי ההנהלה הישנה טוענים שהבחירה באסרף אמנם התרחשה על פי כחוק, רק שהדרך הייתה מאד לא נעימה. "היו דיבורים על לא מעט לחצים שמופעלים על אנשים מסוימים בקבוצה ללכת עם חברי ההנהלה של מחנה אחד בכדי לתת לאסרף להיבחר, חלק אפילו דיברו בשמו של ראש העיר ואיימו שבמידה ולא הקבוצה תיפגע". כך טען אחד מאנשי הקבוצה שמן הסתם לא הסכים להזדהות. "לא ברור אם זה אנשים מטעמו של ראש העיר, או מישהו מחברי ההנהלה האחרים, אבל שמענו כמה סיפורים שלכאורה אם הם נכונים, זה ממש מפחיד", הוסיף אותו אדם. כאמור, השורה התחתונה היא שיורם אסרף הוא יו"ר קבוצת מכבי אשדוד בכדורסל. עכשיו השאלה תהיה אם חברי ההנהלה שיצאו מהקבוצה לא יחליטו להגיש כל מיני עתירות. בכל מקרה, נראה שלפחות לזמן הקרוב הקבוצה מתחילה לעבוד.

 

כאמור בתאריך 16.07.12 נערכה אספה כללית בהנהלת כדורסל מכבי אשדוד. אחרי האסיפה ההחלטות שיצאו ממנה היו כדקלמן: ליו"ר האסיפה נבחר יורם אסרף ומנכ"ל העמותה נותר ניסים דוק. לחברי הועד המנהל נבחרו יניב סהרוני, יורם אסרף, ניסים דוק, שבי מיכאלי, ארמונד אסולין, מאיר קיקוז, סער גינזבורסקי. התקבלה החלטה כי אין צורך לעת עתה במנהל מקצועי לעונה הקרובה. ההנהלה מודה לבעלי התפקידים באספה על תרומתם בעונה הקודמת ותרומתם בהמשך כמו כן מודה ליו"ר היוצא עו"ד יצחק גבאי על תרומתו והעשייה בעמותה. ההנהלה הנבחרת יצאה לדרך לגיבוש הקבוצה וההערכות לעונת 2012/13.

 

בקרוב מתכננים במכבי אשדוד לכנס מסיבת עיתונאים בכדי להסביר את כל מה שעברה הקבוצה בחודשיים האחרונים. כאמור היו"ר הנבחר יורם אסרף אמר לאתר ONE: "זאת לא מהפכה אלא שינוי בהרכב ההנהלה. לא הדחנו את איציק גבאי. כבר שנתיים הוא יו"ר ואני חושב שהוא עשה
עבודה טובה. הוא השקיע מאמצים רבים להביא את הקבוצה לאן שהיא הגיעה ואני לא לוקח ממנו אפילו שמץ של הישג ואומר שהוא לא עשה. זאת לא הייתה הדחה. זאת הייתה החלפה של יו"ר מההיבט הניהולי והמקצועי גרידא. ראש העיר עומד בראש התמיכה הזאת. הקבוצה הזאת הרבה מעלינו. חשוב מאוד שאנחנו גם נשים את הדברים על דיוקם ונדע להגיד שראש העיר שתמך".  באשדוד יש ארבעה שחקנים שכבר חתומים לעונה הבאה ואף עורכים אימוני קיץ עם עוזר המאמן ליאור רוזן, מדובר בדרור חג'ג', גור אריה, רובי בוסטיין וגלעד קרני. ההנהלה גם מתכוונת לכבד את החוזים של המאמן עופר ברקוביץ', עוזר המאמן ליאור רוזן ומאמן הכושר רפי גרודיצקי שחתמו על הארכת חוזה לפני כשלושה שבועות. כמו כן, קיבלה אשדוד 85 אלף דולר מהמעבר של אלכס טיוס לקאנטו, דבר שיעזור לקבוצה לסגור מעט את הגרעון שיש לה בתקציב לקראת העונה הקרובה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]