שמחה ענקית באשדוד וכבוד גדול הביאו הבנות לעיר אשדוד.

אנחנו לא חושבים שאף פעם אנשים כל כך רצו צלחת, אלא שזה לא הצלחת, אלא המהות, מתחילת העונה היה רשום על העונה הזאת, שזו העונה של אשדוד. הגביע היה רק עוד ציון דרך בהיסטוריה שהקבוצה הזאת רשמה מידי ערב וערב עד לאליפות.

אשדוד הגיעה למשחק האליפות לאחר עונה קשה ומתישה והיו אלו פירסון את דגן שהניפו את הצלחת מול אוהדיהם הרבים בבית, באשדוד.

מיד נעלה פרטים ותמונות מחגיגת האליפות

הסטוריה של העונה:

הסדרה הזו הבטיחה רבות בהתחלה והיא גם מקיימת - רמלה ניצחה באשדוד, אשדוד ניצחה ברמלה. אבל בדרך כלל נהוג לומר שיתרון ביתיות בסדרה כזאת, הוא רק במשחק חמישי, אז הנה הגענו למשחק החמישי ואשדוד עפה לניצחון.

 

כאמור, אחרי עונה ארוכה ומותחת, וסדרות פלייאוף עוד יותר מותחות ומרתקות, ליגת העל בכדורסל נשים 2011/12 הגיע לסיומה במשחק מספר 5 בגמר הפלייאוף בין מכבי אשדוד לאליצור רמלה. על מנת למלא את אולם הקריה באשדוד, ובעקבות ההתעניינות הרבה בעיר במשחק, החליטו בהנהלת הקבוצה לאפשר כניסה חופשית למשחק ל-1,300 צופים שהגיעו הרבה לפני המשחק. המשחק היה הפעם החמישית בהיסטוריה בו סדרת גמר סל נשים מגיעה למשחק מספר 5.

בפעם הראשונה בשנת 1992 גברה אליצור חולון, בניצוחו של עדני דגן את רמת השרון בביתה ושנתיים לאחר מכן חזר התסריט על עצמו כששוב חולון זוכה באליפות במשחק החמישי על רמת השרון בבית.

בשנת 2003 הצליחה רמת השרון להשיג אליפות במשחק החמישי כשגברה על אליצור רמלה דווקא בחוץ וב-2007 רמלה נקמה בה עם ניצחון במשחק הנועל את העונה בביתה. למעשה המשחק החמישי בין רמלה למכבי אשדוד היה הראשון בהיסטוריה ללא רמת השרון.

 

עד עכשיו, הסדרה הזאת קמה ונפלה על ההגנות של שתי הקבוצות, זה היה הנשק שהביא את הקבוצות הללו לגמר, וזה כנראה גם מה שיגרום להם לנצח את האליפות, אלא שלמרבה ההפתעה, או שלא, אחד הנתונים המדהימים לגבי הסדרה הזאת הוא הרמה ההתקפית הרעה של שתי הקבוצות. מכבי אשדוד רשמה במהלך העונה הסדירה 75.8 נקודות בממוצע למשחק, ובסדרת הגמר סל ירדה ל-60.7 נקודות בלבד. רמלה, ההתקפה הטובה בליגה, ירדה מ-82.5 נקודות בממוצע למשחק ל-60.2 נקודות בלבד בפלייאוף. אשדוד קולעת רק ב-36.5 אחוז מהשדה בסדרה ורמלה לא מרשימה גם כן עם 38.8 אחוז. הניצחון במשחק הרביעי ברמלה עשה משהו לאשדוד, ובעיקר החזיר שוב את האמונה, גם היכולת הטובה של פירסון ויאנג עוזרת לעדני דגן לקראת המשחק החמישי. אלא שבאשדוד זוכרים איך רמלה הרגישה אחרי המשחק השלישי באשדוד ואיך זה נגמר ברביעי, תסריט כזה גם הערב ולא יהיה לאשדוד את האפשרות לתקן.

 

"אני מרגיש טוב, אסור לנו להרגיש מטומטמים בסוף הערב"

אחד מאדריכלי העונה של אשדוד הוא המאמן עדני דגן, שכבר זכה בגביע ולא סתם הוא המאמן המעוטר בארץ. לקראת המשחק החמישי הוא אמר: "אני מרגיש טוב לקראת המשחק, אני לא יוצא מגדרי בינתיים, אין ספק שזה משחק של עונה, בשביל המשחק הזה עובדים שנה שלמה, ורוצים לנצח אותו. יש מתנגדת גם, והמתנגדת הזאת טובה ומנוסה. שתי זרות של רמלה שוות מבחינה תקציבית כמו שלושת רבעי קבוצה שלנו, והתקציב שלהם פי שתיים.

 

הוכחנו שאנחנו יותר קבוצה מאוסף של שחקניות.

דגן חילק מחמאות על ההצלחה של קבוצתו לבוסית שלו: "השנה יש לנו יושבת ראש חדשה, טלי קריאף, קיבלה בירושה קבוצה עם חוב כספי די גדול שהשאיר לה היושב ראש הקודם. מגיעה לה לקחת אליפות על זה שהיא הצליחה לכסות את החובות וגם להעמיד קבוצה למעמד הזה". 


.

 

פירסון: "הכי רוצה לקחת אליפות עם הקהל שלנו"

 

 


 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]