אין היסטוריה, אין גמר: אשדוד הפסידה 2-1 לחיפהחצי ראשון שקול שהתסיים ב- 1-1 משערים של ימפולסקי מחיפה וביטון מאשדוד. חצי שני חיפה הייתה טובה יותר, שער של קטן קבע 2-1 לחיפה ואת תוצאת הסיום. קולה החמיץ בתוספת הזמן החמצה גדולה. אשדוד תנסה בשנה הבא שוב

מ.ס אשדוד ניסתה לעשות היסטוריה ולעלות לגמר ראשון והסיטורי. אלא שאחרי חמש הופעות בחצי הגמר, טור המאזנים בגמר יישאר על האפס. יותר מידי שחקני מפתח באשדוד לא הופיעו הערב מול חיפה וככה קשה מאד לנצח. למרות כמה דקות טובות בחצי הראשון של רביבו וחבריו, אשדוד הציגה משחק לא טוב שלמעשה היה הנגזרת של התקופה האחרונה. החצי השני היה גם הוא בשליטה של חיפה, קטן כאמור עשה 2-1 בשער יפה, אבל אשדוד כמעט ולא הגיעה למצבים, יוסי מזרחי ניסה להכניס את כול הכלים ההתקפים שלו, אבל זה לא עבד, אשדוד הגיעה למצב אחד מצוין של קולה בתוספת הזמן, אבל לא יותר מזה. אשדוד התבבסה המון על המצבים הנייחים של דוד רביבו, אחד מהם אפילו הביא לשער של ביטון, וחוץ מכמה מתפרצות לא ראינו משחק טוב של אשדוד.
 
 
עונה שלמה התנקזה למשחק גביע אחד, כשהירוקים רוצים להעפיל לגמר ולהתקרב לזכייה בגביע אחרי 14 שנים. אשדוד רוצה גמר ראשון. גאדיר וימפולסקי פתחו. בצד השני, רביבו וחבריו חולמים על תואר ראשון. הפועל כבר שם, מי תהיה הפיינאליסטית השנייה? 14 שנים עברו מאז שמכבי חיפה זכתה בגביע האחרון. 14 שנים שבהן היא זכתה בלא פחות מ-7 אליפויות אבל לא הצליחה לצרף אפילו גביע אחד לארון. חיפה תגיע לגמר מול הפועל ת"א, אשדוד תנסה שוב בעונה הבאה, 5000 אוהדי אשדוד חוזרים הביתה מאוכזבים, יחד עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

מ.ס. אשדוד עומדת בדרך והיא לעומת היריבה מחפשת תואר ראשון בתולדותיה. הירוקים לא זכו בגביע כבר 14 שנה, מאז עונת 1997/98, אז ניצחו את הפועל ירושלים ויוסי מזרחי בגמר. אשדוד, של אותו יוסי מזרחי, לא זכתה מעולם בתואר. באותה שנה בה חיפה זכתה לאחרונה, היא גברה 0:5 על אשדוד בחצי הגמר. השחקנים של יוסי מזרחי נתנו הכול, את האכזבה שלהם בסיום ראו כולם, אין מה לעשות, המשחק לא התעלה לרמה גבוהה, אבל חיפה הייתה טובה יותר.

 

עבור מכבי חיפה, המפעל הזה מהווה חבל הצלה לעונה בינונית בהחלט. רק זכיה בגביע תשאיר טעם טוב ותסיים את הקדנציה של אלישע לוי במועדון בצורה מוצלחת. רק בסוף השבוע, הירוקים הפסידו לבני יהודה וכרגע הם במקום החמישי, שלא מוביל לאירופה. לוי החליט לבצע שינויים רבים בהרכב. על כן, מוחמד גאדיר פתח ב-11 על חשבונו של אלון תורג'מן. דלה ימפולסקי קיבל את הקרדיט במקום וויאם עמאשה הפצוע ואייל משומר קיבל את הקרדיט במקום עלי עותמאן. אשדוד בצד השני מגיעה בתקופה לא מרשימה במיוחד. בליגה למשל היא לא הצליחה לנצח כבר תשעה משחקים אך יוסי מזרחי ממשיך עם ההרכב הקבוע שלו. רוג'רס קולה
ועידן שריקי בחוד כשדוד רביבו וניר ביטון מנהלים את העניינים במרכז.

מחצית ראשונה

דקה 2: כבר בדקה ה-2, בולייאט נגע בידו ודוד רביבו וזכה לבעיטת עונשין מעמדה קורצת. למרות זאת, הקשר הוותיק לא הצליח לעבור את קו ההגנה.

דקה 14: עופר ורטה קיבל כדור מצוין באגף ימין מקולה על מפתן הרחבה והוציא כדור רוחב מציון שהורחק על פי השער. ההזדמנות הטובה במשחק עד כה.

דקה 16: גם חיפה נכנסת למשחק עם הזדמנות טובה של עידן ורד שבעט חלש מתוך הרחבה והגנת אשדוד הרחיקה. מתחיל להתסמן שליטה ולחץ של מכבי חיפה במשחק. אשדוד מנסה לצאת למתפרצות.

דקה 20: עוד הזדמנות לחיפה, משומר קיבל כדור רוחב מורד ובעט כדור לא חזק מתוך הרחבה לקורה של אשדוד. חיפה ממשיכה לשלוט במשחק ובעיקר מנסה לצאת להתקפות מתפרצות.

אשדוד סוגרת יפה בהגנה וחיפה לא ממש מגיעה למצבים. הבעיה שכל שחקני המפתח של אשדוד בקישור כמו ניר ביטון ודוד רביבו מתקשים כרגע להתשלט על המשחק.

דקה 28: חצי מצב לאשדוד. כדור עומק מצוין של ביטון לטובול שהוציא רוחב לשריקי שבעט לא מדויק.

דקה 29: שער של חיפה! בעיטה של ימפולסקי פוגעת בדרך בניר ביטון ונכנסת פנימה 1-0 לחיפה מול אשדוד.

דקה 33: אשדוד משווה! 1-1. הגבהה של דוד רביבו ששם את הכדור על הראש של ניר ביטון שאולי מחזיר לאשדוד על השער של חיפה. כמה פעמיים כבר אמרנו העונה מצבים ניחיים של אשדוד העונה? אשדוד חוזרת למשחק. מדהים.

דקה 38: אחרי דקות שבהם המשחק התאזן הגיעה מכבי חיפה שוב למצב מצוין, גאדיר מצא את ימפולסקי באגף ימין של התקפת חיפה, ורד נגח, קטן ניסה להגיע אבל מרציאנו קלט. המשחק שקול בדקות אלה, ושתי הקבוצות מנסות לתקוף וללכת קדימה.

דקה 43: כרטיס צהוב ראשון במשחק לסיידו יא יא שהכשיל את שריקי במרכז המגרש.

מחצית שנייה:

המחצית השנייה יצאה לדרך ללא חילופים. בסך הכול יוסי מזרחי היה מרוצה מהפן ההגנתי של אשדוד. אל חמיד מתחמם ועשוי להיכנס בדקות הקרובות.

דקה 50: שער לחיפה! חיפה עולה ל- 2-1 אחרי שיניב קטן מתנהל עםן הכדור במרכז המגרש ובעט בעיטה אדירה לחיבורים של מרציאנו 2-1, לחיפה, אחרי דקות ראשונות של גישושים מצד שתי הקבוצות.

דקה 52: צהוב שני במשחק, אפא אמברוז מקבל צהוב אחרי הכשלה על אייל גולסה.

דקה 53: חילוף ראשון במשחק, אל חמיד נכנס במקום בן בוטבול ואשדוד עוברת למערך יותר התקפי.

דקה 58: צהוב לדוד רביבו מאשדוד. הגבהה של רביבו מוצאת את דוידוביץ' מוכן.

דקה 59: מתפרצת של חיפה מוצאת את אשדוד דלילה בהגנה. טואטחה מתבלבל ברחבה ולא בועטת ואשדוד נחלצת מהסכנה. המשחק אמנם שקול, אך חיפה מסוכנת הרבה יותר מאשדוד, שמתבססת בעיקר על מצבים ניחיים ומתפרצות.

דקה 63: חילוף גם בחיפה, בוקולי מחליף את גולסה שלא עלה כשיר למשחק במאת האחוזים.

דקה 66: בעיטה של אפא אמברוז מאשדוד מ- 25 מ' עולה מעל השער של דוידוביץ', אבל זה היה הסיכון הראשון של אשדוד לשער בחצי השני.

דקה 68: חילוף נוסף באשדוד, אמיר לביא נכנס במקומו של אדיר טובול, אל חמיד עובר לשחק כמגן שמאלי במקום טובול. יוסי מזרחי הולך על התקפה בכל מחיר.

דקה 69: בעיטה של אייל משומר מחוץ לרחבה עולה מעל השער, קרוב מאד.

דקה 72: גאדיר מקבל כדור במרכז הרחבה של אשדוד אך בועט מעל השער של אשדוד. חיפה טובה יותר מאשדוד, אך קצב המשחק נרגע מצד שתי הקבוצות.

דקה 75: חילוף שני בחיפה, וויאם עמאשה מחליף את גאדיר.

דקה 78: חילוף אחרון באשדוד, גדי קינדה נכנס במקומו של פטי שהיה חלש מאד הערב. אשדוד הולכת על כל הקופה שנשארו עוד 10 דקות לסיום. אפא אמברוז ירד לעמדת הבלם.

דקה 80: אחרי מספר מסירות יפות, בוקולי בעט לרשת העליונה של אשדוד.

דקה 81: עוד הזדמנות לחיפה שימפולסקי נוגח לידיים של מרציאנו. אשדוד נראית כבויה מאד.

דקה 83: עוד מהלך יפה של חיפה, קטן מסר לורד שבדאבל פס עם טואטאחה בעט ליד הקורה של מרציאנו.

דקה 84: ימפולסקי מוסר כדור רוחב לא טוב שמרציאנו קלט.

דקה 85: עידן ורד פרץ כמעט לבדו ממרכז המגרש ורק גלישה מצוינת של ישראל ראש בלמה אותו בתוך הרבחה. חיפה תוקפת כל הזמן את חיפה ואשדוד יכולה להפתיע במתפרצות.

דקה 86: זה כמעט קרה, קולה נשלח לבדו מול דוידוביץ' אלא שדוידוביץ' הצליח להקדים את קולה.

דקה 87: עמאשה בעט מחוץ לרחבה מעל השער של מרציאנו. קצב טוב יש בדקות האחרונות במשחק, מצד שתי הקבוצות. אבל חיפה הרבה יותר מסוכנת, גם בגלל ההרכב ההתקפי של אשדוד והעובדה שהשחקנים של יוסי מזרחי הולכים הרבה מאד קדימה.

דקה 89: חילוף שלישי בחיפה, אלון תורגמ'ן נכנס במקומו של עידן ורד.

דקה 92: הזדמנות אדירה לאשדוד, קולה קיבל את הכדור ברחבה מול דוידויבץ' ובעט גבוה מעל השער. החמצה ענקית לאשדוד וקולה שיכול היה לכפות הארכה. סיום. אשדוד רושמת הפסדג חמישי במעמד וחוזרת מאוכזבת לאשדוד.

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, יוריצה בוליאט, אדין צ'וצאליץ', טאלב טוואטחה, סיידו יאיא, אייל גולסה (בוקולי 63), עידן ורד (אלון תורג'מן 88), יניב קטן דלה ימפולסקי ומוחמד גאדיר (עמאשה 75).

אשדוד: אופיר מרציאנו, עופר ורטה, ישראל ראש, יאיא פטי (גדי קינדה 78), אדיר טובול (אמיר לביא 68), בן בוטבול (אל חמיד 53), אפא אמברוז, דוד רביבו, ניר ביטון, רוג'רס קולה ועידן שריקי.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה