הערב, 20.30- מ.ס אשדוד בחצי גמר גביע המדינה, אתה בא?!בעוד כמה שעות יעלו שחקני מ.ס אשדוד לכר הדשא באצטדיון הלאומי בר"ג נגד מכבי חיפה, במעמד ארבע הגדולות של הגביע. אשדוד תעלה מול חיפה בשעה 20:30 כשמאחוריה צפויים לעמוד אלפים מתושבי אשדוד. הבוקר (ד') משעה 12:00 באצטדיון מכירת כרטיסים למשחק (כל הקודם זוכה) וחלוקת חולצות ובלונים לאוהדים. כרטיסים במחיר מסובסד (40 -בוגר, 20 -נוער, חייל, סטודנט, אישה ניתן עוד להשיג בקפה צמרת שברוגוזין ובפינוקייה שבסטאר סנטר

נפתח בשורה התחתונה של מי שקורא הבוקר את השורות הללו: נותרו עוד כמה כרטיסים בודדים לקראת חצי הגמר הערב (ד', 20:30). אוהדי אשדוד שרוצים לרכוש כרטיס לחצי הגמר מוזמנים לעשות זאת בכל המוקדים שפירטנו לאורך השבוע (קפה צמרת, התינוקייה, משרדי הקבוצה, מחלקת הנוער) וכן מהבוקר בשעה 12:00 ועד היציאה של האוטובוסים לר"ג בשעה 17:00 תעשה מכירה מוקדמת של כרטיסים לקראת חצי הגמר.

חשוב לציין לא תהיה מכירה בקופות האצטדיון בר"ג לאוהדי אשדוד לשערי 11-12, מי שרוצה לשבת עם אוהדי אשדוד ולתמוך בקבוצה במשחק החשוב יצטרך לרכוש כרטיס בעיר. בהנהלת הקבוצה מצפים ל- 7000 אוהדים שיגיעו ויתמכו בקבוצה, שהאמונה שבפעם החמישית במעמד, אשדוד תעפיל לראשונה לגמר גביע המדינה. מחירי הכרטיסים עומדים על 40/20 ₪. 40 למבוגר ו- 20 ₪ ליתר. שכאמור מי שעוד רוצה להגיע ולתמוך בקבוצה הערב כדי שיזדרז כי נותרו עוד כרטיסים בודדים. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אמור להגיע למשחק ולשבת ביציעי אוהדי אשדוד.

 סגל מלא, התלבטות בקישור

בצד המקצועי, יוסי מזרחי ייהנה מסגל מלא, דוד רביבו חוזר להרכב אחרי שקיבל מנוחה קטנה מול ק"ש ועלה כמחליף. עופר ורטה וישראל סיימו לרשות עונשי הרחקה ויעלו בהרכב, שכרגע ההתלבטות היחידה של מזרחי היה בעמדת הקישור, בין בן  בוטבול לאל חמיד. באשדוד מודעים שהמשחק הערב מול מכבי חיפה הוא משחק עונה מבחינתם, שני משחקים מהישג היסטורי, שיכול להפוך את העונה של אשדוד מטובה לאדירה. ההתרגשות בעיר היא בשיאה. באשדוד בונים בעיקר על השחקנים הוותיקים של אשדוד, שריקי, טובול, פטי ורביבו שהאחרון יחד עם יניב קטן ממכבי חיפה הוא למעשה האיש החשוב של יוסי מזרחי, הוא הברומטר של אשדוד, ותאמינו לנו שרביבו כמו יתר השחקנים מאד רוצה להביא גביע, לשם כך צריכים לעבור הערב את חיפה.

 

ההיסטוריה והיכולת נגד אשדוד

בעונה שעברה, סיימה אשדוד את דרכה בשלב רבע הגמר, לאחר שהודחה על ידי מכבי נתניה בתום דו קרב של בעיטות מ-11 מטר ולפני שנתיים, הייתה זו בני יהודה שהדיחה את האשדודים בחצי הגמר, גם אז במותחן פנדלים מורט עצבים. אשדוד אמנם נמצאת במומנטום רע מאוד במשחקי הליגה ולא ניצחה בתשעת המשחקים האחרונים. שחקנים באשדוד הגדירו את המשחק מול מכבי חיפה "כמשחק העונה שלנו". גורם בקבוצה אמר: "אנחנו צריכים לעשות סוויץ', אם נעשה ואנחנו לא ביכולת טובה באחרונה, אבל אולי נצליח לשנות משהו בגמר יהיה בסדר. אם אשדוד משחקת טוב וכול שחקני המפתח טובים, אנחנו לא צריכים להסתכל בכלל על חיפה". בחלק הקדמי לא יהיו הפתעות והצמד עידן שריקי ורוג'רס קולה ישתף פעולה בחוד. הקבוצה תצא מחר בבוקר למלון "כפר המכבייה" ברמת גן, בו תשהה עד סמוך לשעת המשחק.

 

בן זקן הגיע לאימון "רוצה להיות במקומכם"

באימון המסכם ביום רביעי, הגיע הבעלים ג'קי בן זקן לשחקנים ודיבר איתם לקראת המשחק הגורלי מול מכבי חיפה הערב בחצי הגמר. בעלי מ.ס אשדוד אסף את השחקנים לקראת משחק חצי גמר גביע המדינה, העביר להם בונוס ע"ס 4000 ש"ח לכל אחד, וביקש מהוותיקים לקחת אחריות: "הניסיון מדבר". בן זקן עוד הוסיף ואמר: " אתן הרבה כדי להיות במקומכם. אתם לא יודעים כמה הייתי מוכן לשלם כדי לשבת עכשיו במקומכם על הכיסאות כאן ולהתכונן למשחק הזה מחר. הייתי מוכן לתת הרבה כדי להיות במצב שלכם, ותאמינו לי שאני חושב על זה כל יום".

"אני מצפה מהשחקנים הוותיקים כמו שריקי, טובול ורביבו לקחת מחר את הקבוצה ואת הצעירים על הגב שלהם, כפי שהיה בחלקים גדולים של העונה. זה מעמד מרגש, והניסיון צריך לדבר שם". בן זקן הפתיע כשהודיע לשחקנים שהוא מעביר להם באופן מיידי את הבונוס שהבטיח לפני מספר חודשים בעקבות ניצחון על מכבי ת"א בליגה. כל שחקן וגם אנשי צוות ומנהלה יקבלו 4,000 שקל. עד כה, למעלה מ-6000 אוהדים הבטיחו את הגעתם למשחק ובאשדוד צופים לכמות של כ-7000 אוהדים, שיצבעו את האצטדיון באדום ובצהוב. בהנהלת הקבוצה נרתמו לעזרת ארגוני האוהדים וסייעו ברכישת אביזרי עידוד שונים, שיחולקו לאוהדי אשדוד שיגיעו למגרש. כל אוהד שרכש כרטיס קיבל גם חולצה ובלונים בצבעי המועדון. מכירת הכרטיסים תימשך כאמור גם היום במספר מקומות ברחבי העיר, כאשר ההסעות לאצטדיון יצאו הערב בשעה 17:00 ממספר מוקדים בעיר.

 

השחקנים מאמינים

במועדון מרגישים שזכייה בתואר משמעותי יכול להיות הבונוס עבור שני הסיבובים הראשונים הנהדרים שעשתה הקבוצה. המאמן יוסי מזרחי דיבר עם השחקנים והסביר להם שזהו המשחק הכי חשוב שיהיה להם העונה. עידן שריקי אחד מוותיקי הקבוצה שכבר היה במעמד הזה אמר לקראת חיפה: "אנחנו יודעים מול מי אנחנו מתמודדים אבל גם אנחנו קבוצה טובה. מי שיבוא וייתן את הכול על המגרש יהיה זה שיעלה לגמר. אנחנו כרגע לא מפנטזים על הפגישה עם הנשיא, חושבים רק על חיפה. שום דבר אחר לא מעניין אותנו.

 

בפעם הקודמת לא כל כך הלך לנו, המשיך החלוץ כשהתייחס להפסד בחצי גמר 2009/10 לבני יהודה, "הפעם אנחנו רוצים להגיע מדרגה אחת גבוה יותר ולזכות. מגיע לנו". גם הבלם ישראל ראש המשיך באותו הקו, רק סימן מטרה: "אנחנו בתקופה רעה בליגה אבל גביע זה אחרת לגמרי ואנחנו מקווים לעשות את העבודה. לא רוצה שנגיע לפנדלים, אני מקווה שהמשחק ייגמר הרבה קודם". "אנחנו צריכים להגיע ולתקוף מההתחלה. להפסיק להיות נחמדים ופשוט לבוא ולנצח את המשחק הזה", אמר אחד השחקנים וסיכם למעשה את התחושה הכללית בעיר.

 

מרציאנו: "יש תחושה שהפעם נעשה זאת"

שוער הקבוצה הצעיר, אופיר מרציאנו לא זו תהיה הופעה ראשונה במעמד, יודע שמוטלת עליו אחריות גדולה כמו לאורך כל העונה, שלא לדבר על מה שיקרה עם הקבוצה תגיע לפנדלים. לקראת המשחק הוא אמר: "עשינו הכנה טובה ועכשיו אנחנו רק מחכים למשחק, אני עדיין לא מתרגש בשלב הזה, אבל אני מאמין שכשנגיע למגרש ונראה את כל הקהל שלנו, אז גם נתחיל להתרגש". על מעמד הפנדלים במידה ואשדוד תגיע אמר: "הפסדנו בעונה שעברה בפנדלים ברבע הגמר ולפני שנתיים גם הפסדנו בחצי הגמר בפנדלים לבני יהודה, אז רק שלא נגיע לפנדלים גם הפעם", אמר מרציאנו בחיוך.

 

"יש הרגשה טובה בקבוצה, אפשר לראות על הפרצופים של השחקנים שכולם כאן יודעים לקראת מה הם הולכים. אנחנו סומכים אחד על השני ומאמינים בכוח אחד של השני, אנחנו באמת מאמינים שאפשר לעשות תוצאה טובה נגד חיפה. אני יודע שזה לא יהיה משחק קל, שום משחק של חצי גמר הוא לא משחק קל. כל קבוצה רוצה לתת את הכול ולעלות לגמר. זה משחק של גברים ואנחנו נצטרך להוכיח שאנחנו יותר טובים ממכבי חיפה. מי שירצה יותר ומי שישקיע יותר, ייקח את המשחק ויעלה לגמר".

 

על מעבר למשחק מול חיפה מרציאנו כבר לא רוצה לחשוב, לא כרגע לפחות: "עדיין לא חושבים על מפגש עם הנשיא. כמובן שזו השאיפה שלנו אך אני עדיין לא רואה את זה מול העיניים.
אני רואה כרגע רק את המשחק הקרוב, שלב אחרי שלב. אם נסיים את המשחק בצורה טובה,
נוכל לחשוב גם על מפגש עם הנשיא ודברים כאלה". על האווירה הכללית באשדוד אמר:
"יש תחושה טובה בעיר, האוהדים מאמינים בנו, הם תומכים ואנחנו מרגישים את זה ברחבי העיר. אנחנו מקווים לא לאכזב את האלפים שיגיעו וגם לא את הקהל שיצפה בנו בטלוויזיה בבית. התחושה בעיר היא שהגיע הזמן שאשדוד תעשה את זה אבל זה רק חצי גמר, אז קודם כל צריך לעבור אותו ואז נחלום הלאה".

 

הסעות לאוהדי אשדוד

החל מהשעה 17:00 יחלו כ- 70 אוטובוסים לצאת כמה מוקדים בעיר, בהנהלת הקבוצה יעמידו הסעות עבור אוהדי הקבוצה בכמה מוקדים בעיר, הסעה ראשונה תצא כבר בשעה 17:00 לאלה שירצו להספיק למשחק הראשון והסעה השנייה תצא בשעה 17:30. המוקדים שבהם יצאו ההסעות הם: אצטדיון הי"א, מחלקת הנוער, מתנ"ס י"א (עם שלום) ברובע י"א, מתנ"ס בית לברון, מתנ"ס י"ב מאחורי המג'יק, מרכזון כלניות.

 

המשחק של אשדוד מול מכבי חיפה מתחיל בשעה 20:30 בהנחה ואין הארכה במשחק הראשון, באצטדיון ר"ג. הכרטיס תקף לשני המשחקים.

 

הרכב משוער אשדוד: אופיר מרציאנו, עופר ורטה, יאיא פטי, ישראל ראש, אדיר טובול, ניר ביטון, אפה אמברוז, בן בוטבול (חאתם עבד אלחמיד, אמיר לביא), דוד רביבו, עידן שריקי, רוג'רס קולה.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה