ההולנדי המעופף: רובי בנעליו של בארדלילפני כחודש שהתקבלה ההודעה על שחרורו של ראמל בארדלי ממכבי אשדוד, הדעות התחלקו לשתי קבוצות, אחת טענה שזה טוב ועכשיו הקבוצה תרוץ טוב יותר (עובדתית זה נכון), השנייה חשבה שהולכת להגיע תקופה קשה, זה היה רגע אחרי ההדחה מהגביע והמצב בליגה לא היה משהו, בתווך הגיע רובי בוסטיין גארדי יהודי- אמריקאי שכולם חשבו שבא על תקן סתימת חורים, אלא שבמקרה שלו הסתבר שזה הרבה יותר מזה. בינתיים עם בוסטיין הקבוצה רצה יפה למרות ההפסד מול חולון השבוע, האיש ששיחק בהולנד נראה מבסוט מהחיים באשדוד

במבט ראשון וגם שני שמסתכלים על רובי בוסטיין, לא רואים שחקן כדורסל, יש לו פנים של ילד טוב, אחד כזה שמגיע כל בוקר למשרד, ואתה רוצה שיהיה חבר שלך, או שכן שלך. אבל ברגע שמדברים איתו, מבינים שהחיצוניות היא אפילו פחות ממה שהוא באמת, בחור חכם מאד, מצחיק ובעיקר אחד שנראה כמו שחקו שכל מאמן רוצה בקבוצה שלו מבחינת אישיות. בוסטיין כאמור הגיע לאשדוד לפני קצת יותר מחודש  וכבר השתלב נהדר במשחק הבכורה שלו מול ירושלים. מול החבורה של שרון דרוקר הוא הראה ניצוצות של כדורסל מצוין. מה שאפיים אותו זה בעיקר העובדה שהוא לא כופה את עצמו על המשחק, הוא עושה את מה שצריך, ואין לו בעיה לתרום באספקטים אחרים של המשחק, מאד שונה מבארדלי, שהיה הרבה פעמיים לוקח את המשחק על עצמו. בוסטיין שמזכיר בחיצוניות שלו את שחקן מכבי אשדוד לשעבר ארז קוחנסקי, מתחזק כמו קוחנסקי בלוג אישי, אם במקרה של קוחנסקי לא מדובר בבלוג אישי, אלא בכתיבת טור בבלוג, אצל בוסטיין הבלוג הוא אישי, וכתוב נפלא ומצחיק.

 

ההבדלים על פי הבלוג

רובי בוסטיין הגיע לאשדוד למעשה לא במקומו של בארדלי אלא בנוסף, באשדוד חיפשו ומחפשים זר נוסף שישלים את מצבת הזרים, אלא שהיכולת הטובה של בוסטיין והכושר הטוב של אשדוד בליגה, קצת עצרו את החיפושים.
"בוסטיין הובא לאשדוד בעיקר בשל העובדה שהוא לא תופס מקום של זר, וכן העובדה שהוא יכול לשחק באשדוד גם בעונה הבאה", אמר עו"ד שי האוזמן מנהלה המקצועי של אשדוד. באשדוד מחפשים כל הזמן שחקנים שאם יגיעו, יגיעו לטווח ארוך, "אין מטרה להביא שחקן פלסטר, שיבוא לכמה חודשיים וילך", אומר עופר ברקוביץ' המאמן. בוסטיין עצמו אחרי זמן קצר בארץ כבר יודע לשים את ההבדלים בין הכדורסל הישראלי לזה ההולנדי, בלוג שלו הוא מתאר את ההבדלים "בדרך כלל בהולנד יש שני אימונים ביום, בישראל זה בדרך כלל אחד ביום. בהולנד עובדים איתך המון על ריצות וכושר גפני, בישראל כמעט ולא רצים. בהולנד יש המון תרגולים של משחק הגנה וריבאונד, בישראל כמעט ואין תרגולי הגנה וריבאונד. בהולנד, רוב שחקני הקבוצה היו קרובים לגיל שלי, באשדוד
ראיתי גארד בן 37 שנבחר לשחקן העשור ומשחק מצוין".

 

לאחר מכן מדבר על בוסטיין בבלוג שלו על ההבדלים בגישות, כמו ציוד, הכנה לאימון וכדומה. "בהולנד, כל אחד צריך להביא איתו את המים שלו ואת הכדור האישי שלו לאימון, בישראל, הקבוצה מספקת את המים לכל שחקן והכדורים נשארים בסוף האימון באולם. גם את המגבות הבאנו בהולנד לבד ובישראל הקבוצה מספקת לנו אותם. בהולנד המאמן כמעט ולא נמצא באימון, בישראל המאמן וכל הצוות תמיד באימון. בהולנד אין עיסוי וטיפול לפני האימון, בישראל, כל הטיפולים והעיסוי רק לפני האימון". בוסטיין גם מתאר איך היה לו כיף לעבור מדאגה אישית לציוד וניקיון של הבגדים והציוד לעובדה, "שכאן יש מי שדואג לך ולכל הציוד, אתה מקבל מפתח לארונית שלך ושם שומר את הדברים, שוטפים לך את הדברים והציוד, ואלה דברים שבהולנד לא היו". מתאר בוסטיין.

 

"אשדוד זה כמו לוס אנג'לס"

בוסטיין מספר בבלוג שלו שאחרי שקיבל את ההצעה מאשדוד, הוא נדרש לברר כמה פרטים על ישראל ועל אשדוד, אחרי שדיבר עם כמה שחקנים אמריקאיים ששיחקו כאן, הם אמרו לו לטענתו על פי הבלוג: "שאשדוד זה לוס
אנג'לס של ישראל". יש כאלה שהיו אומרים שאשדוד היא קליפורניה של ארץ ישראל אבל ניחא. בוסטיין קצת הופתע שהטיסה שלו לקחה 10 שעות טיסה, "יצאתי ביום שלישי והגעתי ביום רביעי, מדהים".

רובי איך הסדרת בישראל מאז שהגעת?

"שמע, אחרי שהגעתי, הדבר הראשון שאתה מנסה לעשות זה להכיר את השטח, מאד התלהבתי מזה שהכול קרוב כאו, מהשדה תעופה נסענו לאשדוד במשך חצי שעה וזה מדהים, אין כאלו דברים בארה"ב".

איך התייחסו אליך בקבוצה?

"מאד יפה, הגעתי מהשדה הישר לאימון, פגשתי חלק מהשחקנים, לאחר מכן לקחו אותי למסעדה, ולקחו אותי לקנות כמה דברים ואף הביאו לי כסף ראשוני שזה דבר נחמד מאד מצידם".

עשית את ההתאמות לישראל?

"אחד מהדברים שהכי מסובכים לי בהתחלה, זה עניין המחירים והשמות בעברית, בהולנד הכול רשום באנגלית, גם המחירים, כאן הכול בעברית וצריך לנחש, אבל מסתדרים, אני מנסה גם להיות יצרתי במטבח ולבשל לעצמי, אבל לא תמיד זה מצליח, בעיקר שמאד קשה לקרוא את מה שכתוב או מה ההסבר כי הכו בעברית".

 

אשדוד סידרה לבוסטיין דירה במרינה בקומה ה- 12 כך שהוא משקיף על אשדוד ועל הים והוא מבחינתו אומר: "זו הדירה הכי טובה שהייתה לי מאז שהתחלתי לשחק כדורסל. אתה אף לא יודע מה תקבל בדירה, אבל באמת שאין
תלונות".

 

"לא התאמנתי 8 חודשיים קודם לכן"

בוסטיין הגיע לאשדוד אחרי ששמונה חודשים לא התאמן. הקשר עם אשדוד נוצר כבר בקיץ בינו ובין שי האוזמן, "האוזמן רצה שאני אגיע כבר בקיץ, אבל אמרתי לו שזה לא מסתדר ואני אוכל להגיע רק אחרי חג המולד, ואכן כך קרה".

אבל חשבתי שהיית אמור להגיע במקום אותו שחקן שעזב, זה היה מהלך מתוכנן?

"לא, אף אחד לא ידע מה יקרה, הקשר נוצר בקיץ ולא יכולתי אז להגיע, אף אחד לא ידע שזה יתפתח לאן שזה יתפתח עכשיו, אבל אני שמח".

איך היה לחזור לשחק אחרי תקופה ארוכה?

"וואו, מדהים, המשחק הראשון שלי מול קהל רב, שיחקתי 20 דקות, הייתה הארכה וניצחנו זה מאד מרגש וכיף להרגיש שוב חלק מקבוצה וחלק מהמשחק".

הבנתי שהיה לך קשה באימונים הראשונים?

"בעיקר באימון הראשון, אחרי 40 דקות הרגשתי התכווצת שרירים, קצת הרגשתי רע כי בכל זאת זה האימון הראשון שלי ואני לא מסיים אותו, אבל לאחר מכן, היה כבר יותר טוב, אני זוכר שאחרי האימון הראשון חזרתי
הביתה ובדרך קניתי בננות ומים, חיסלתי איזה שמונה בננות אחרי האימון הראשון, ובכלל לא ידעתי שגוף האדם יכול לפלוט כל כך הרבה זיעה".

לא שיחקת שמונה חודשיים קודם לכן, זה השפיע עלייך, היו ממך ציפיות או שלך מעצמך?

"לא ידעתי למה לצפות. שמרתי על כושר במשך כל השנה אבל לא ידעתי איך הגוף שלי יגיב, אבל אני מרגיש
בנוח פה אז אני מתרגל מאוד מהר. יש הבדל גדול כשמתאמנים לבד לעומת אימון עם שחקנים כי זה כושר אחר, אבל כבר תוך יום יומיים הרגשתי את האנרגיה. בבית ניסיתי לדמות את צורת האימון אבל זה אף פעם לא אותו דבר, כמו שאמרת קודם, לא התאמנתי שמונה חודשים לפני שהגעתי לאשדוד, אבל כולם הבינו אותי ונתנו לי את הזמן וזה עזר לי מאד".

 

"המאמן אף פעם לא נכנס לדבר אחרי משחקים"

בוסטיין כאמור נדרש להבדלים בין ישראל להולנד, מבחינתו זה משחק שונה וסגנון שונה, "שלא תבין אותי לא נכון, אני לא בא להגיד זה טוב וזה רע, פשוט מדובר במשהו אחר, כדורסל שונה וסגנון שונה, תרבות שונה, מנטאליות אחרת, אבל הכול כאן מאד מקצועני ומאד ברמה גבוהה".

אתה יכול לתת הבדלים חוץ מאלה שכתבת בבלוג שלך?

"לדוגמא, אחרי המשחק מול ירושלים, ישבתי בחדר ההלבשה בערך עשרים דקות ולא נכנסתי להתקלח כי חשבתי שהמאמן יגיע וידבר על המשחק ועל המשך הלו"ז לשבוע הקרוב, אבל זה לא קרה, שאלתי את אחד השחקנים
מתי המאמן אמור לבוא ולדבר והוא אמר לי: "הוא אף פעם לא נכנס אחרי משחקים לחדר ההלבשה".

 

בנוסף, בוסטיין מציין את ההבדלים בסיקור התקשורתי, "כאן בארץ, המשחקים עוברים בשידור ישיר ובאיכות טובה, גם באינטרנט, זה דבר שאין לדעתי בהרבה מקומות באירופה, בטח לא בהולנד". באשדוד כבר נעזרים בבוסטיין גם בעוד מקומות חוץ מאשר על הפרקט, בשבוע שעבר הוא העביר אימון לילדים במחלקת הנוער בשליטה בכדור וכדומה. "עשיתי את זה הרבה כשהייתי בבית, ניסיתי ללמד אותם את הדברים הבסיסיים ואיך לשפר את המשחק שלהם. נהניתי מזה מאוד, זה לא ממש אימון אלא יותר לעבוד על הכישורים האינדיבידואלים שלהם אבל אני לא חושב על אימון."

 

"יכול לשחק בכמה תפקידים"

באשדוד מרוצים מבוסטיין עד כה, מבחינתם העובדה שהוא ישראלי והוא יכול לשחק בגלל הגודל שלו בכמה עמדות במגרש רק עוזרת להם ולו. "אני עדיין לא בטוח בתפקיד שלי, בשנתיים האחרונות שחקתי כפוינט גארד ובשנים שלפני שחקתי בעמדה 2. אבל עמדה 2 ו-3 לא כל כך רחוקות אחת מהשנייה רק בשמירה שצריך לשמור על מישהו יותר גדול. אני מוכן לשחק בכל עמדה, אני נהנה להיות על המגרש לא משנה אם אני יוצר מצבים לאחרים או קולע בעצמי. בוסטיין שסיים קולג' ב- 2007 הגיע לישראל רק עכשיו אחרי שחמש שנים הוא מסתובב לו, בין השאר בהולנד. העובדה שאשדוד הצליחה לאתר שחקן עם נתונים כמו שלו, עם אישיות כמו שלו ובעיקר עם יכולת וגובה שלא תופס מקום של זר וכנראה שגם יהיה כאן בעונה הבאה, רק יכולה להירשם כזכות עבור הקבוצה.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה