אומרים שבגביע הכי חשוב להעפיל שלב, אם כך מכבי 'יחד הבונים' אשדוד בהחלט יכולה לרשום לעצמה וי והעפלה לרבע הגמר. הקבוצה של עופר ברקוביץ' גברה בצורה מעוררת כבוד על טבעון בחוץ 82- 56 ולמעשה לא הותירה מקום לספק מי הקבוצה הטובה יותר. למרות יתרון הביתיות, טבעון לא באמת היוותה יריב לאשדוד ששלטה במשחק לכל אורכו. גם הנוכחות של ארבעת הזרים של אשדוד מול צמד הזרים של טבעון הראה את פערי הרמות. אשדוד פגשה את האקס הנחמד רמון קלמנטה שדווקא היה הטוב מבין שחקני טבעון אך לא ממש הצליח להזיק
לניצחון של אשדוד. כאמור פתיחת העונה המאכזבת של אשדוד בליגה הביאה לכך שכעת, נראה כי מפעל הגביע הפך לא פחות חשוב. הערב דווקא הסתדרו שחקניו של עופר ברקוביץ' בלי בעיות של ממש, זאת למרות יכולת חלשה למדי של ראמל בראדלי.

 

העומק של אשדוד בא לידי ביטוי, שחקנים שבדרך כלל מתקשים לבוא לידי ביטוי קיבלו דקות והראו שכנראה הליגה הלאומית בהחלט תספק להם ביטחון חזרה. אנטון שוטבין רשם משחק מצוין, גם ינעם אירם וברק חדד עלו לדקות ואולי זה ייתן ביטחון גם להמשך הליגה. מאיר טפירו קלע שמונה מתשע הנקודות הראשונות של אשדוד, אך מנגד קובי אייזיק השיב עם חמש ודאג לשמור את קריית טבעון במשחק. בדקות הבאות הצטרף לעניינים גם ג'וש דאנקן, ואשדוד סגרה את הרבע הראשון כשהיא מוליכה 13:20. הקבוצה הבכירה המשיכה לטוס קדימה, רצה 3:13 ועלתה ל-16:33. טפירו ודאנקן המצוינים המשיכו לנצח על החגיגה, אליה הצטרף גם ג'וש קארטר, וההגנה של אשדוד עצרה את הקבוצה מהלאומית על שש נקודות ברבע בלבד, בדרך ל-19:40 מבטיח למדי עם תום המחצית.

 

ג'וש דאנקן היה האיש של האשדודים ברבע השלישי, אותו סיים עם 20 נקודות ו-10 ריבאונדים. במהלך עשר הדקות הללו פחות או יותר סגרה הקבוצה מליגת העל את הסיפור באופן מוחלט, ועלתה לרבע האחרון כשהיא מוליכה 36:58. עופר ברקוביץ' הכניס לפרקט את אנטון שוטבין, והכישרון הצעיר השיב לו עם דקות מצוינות שרק סידרו לאשדוד ניצחון גבוה יותר עם השריקה לסיום. שוב ראינו שכאשר דאנקן טוב אשדוד טובה, גם מול קבוצה מהליגה השנייה בארץ.

 

קלעו לאשדוד: ג'וש דאנקן 20 (7 מ-7 ל-2, 10 ריבאונדים), אנטון שוטבין 14 (5 מ-6 מהשדה, 4 ריבאונדים, 3 אסיסטים, 2 חסימות), ג'וש קארטר 13, מאיר טפירו 10 (9 ריבאונדים), אלכס טיוס 7, ראמל בראדלי 7 (1 מ6 ל-3, 6 ריבאונדים, 7 אסיסטים), דניאל גור אריה 3, גלעד קרני 3, אינעם אירם 3, ברק חדד 2.

 

קלעו לקרית טבעון: רמון קלמנטה 17 (9 ריבאונדים), ג'וש ג'ומז 16, אופיר הובר 8, קובי אייזיק 6, אייל סולומוביץ' 4, ז'אק זילברמן 3. בר חג'בי שותף ולא קלע אך מסר 6 אסיסטים.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]