כל קבוצות ליגת העל בכדוריד, וביניהן גם הפועל אשדוד, שבתו מפעילות בסוף השבוע האחרון, לאחר שהשופטים החליטו שלא להופיע למשחקים בעקבות המאבק נגד שכרם. באיגוד הכדוריד שוקלים ל"ייבא" שופטים מחו"ל. כאמור ביום שישי האחרון ליגת הושבתה למחזור שלום. לאחר תקופה ארוכה שהמו"מ לא צלח עם השופטים, החליט איגוד הכדוריד שהתכנס ביום ראשון האחרון לישיבת חירום, כי ליגת העל תצא לפגרת הנבחרת עד ה-17 בינואר, ותתחדש לאחר צמד המשחקים של נבחרת ישראל מול אוסטריה על הכרטיס למוקדמות אליפות העולם. האיגוד יפרסם בימים הקרובים את לוח הזמנים החדש עד לסיום העונה. באיגוד שוקלים ל"ייבא" שופטים בכירים מחו"ל. "הצעדים נובעים בעקבות המאבקים והתערבות ההסתדרות, והגישה של צוות המשא ומתן של השופטים שאיבד את הדרך ומטרות השביתה המקורית. הצעדים של השופטים, זאת לאחר שכבר הושגו הסכמות, מהווים גם חוסר התחשבות במאמצים לקדם את תוכנית הענף המועדף ולמעשה צעדיהם הובילו לפגיעה בענף הכדוריד כולו", הסבירו באיגוד.

 

אגודות הכדוריד המליצו על למעלה מ-30 פעילים מהענף שיעברו קורס שיפוט מזורז. השופטים החדשים ישפטו בחודש הקרוב במשחקים בגילאים הצעירים ובליגות הנמוכות, עד לפתיחת החלק השני של העונה, ובהמשך הצוותים הבולטים יוכלו גם לשפוט משחקים בליגה הבכירה. במקביל, יפתחו עוד קורסי שיפוט נוספים על מנת להכשיר עתודה, ולהעלות את האיכות המקצועית של השופטים מתוך ראייה לשנים הבאות. יתר הליגות יפעלו במתכונת מלאה. היו"ר דורון שמחי: "רציתי לגמור את הפרשה ולכן באנו ביום חמישי לפגישה מרתונית, אחרי שהשופטים הודיעו לנו שהם מוכנים ללכת להסכם שהוא לא קיבוצי וללא יחסי עובד מעביד. 90 אחוז מהדברים היו סגורים, אבל לצערי הרב הנציגות של השופטים לא עמדו בהתחייבויות שלהם. במצב שנוצר אי אפשר להגיע לפתרון מולם, ואנחנו לא נקיים יותר מו"מ מול נציגות השופטים. אנחנו נעשה את כל הצעדים הנדרשים כדי להחזיר את הכדוריד למסלולו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]