שבוע לא פשוט עבר על אנשי מכבי אשדוד, כל השבוע האחרון היה עם אנרגיה לא ממש טובה שעברה על הקבוצה בעקבות ההפסד לאשקלון. "אשקלון היו פשוט יותר טובים מאיתנו ולדקות רבות הם גם רצו יותר, נוסיף לזה את היכולת הרעה שלנו והנה מתכון בטוח להפסד", אמר עופר ברקוביץ' במהלך השבוע. עכשיו תגיע אשדוד הערב לנתניה מתוך מטרה לא לרשום הפסד שני רצוף, כי בשני המשחקים הבאים של הקבוצה היא תצא למלחה למשחק מול הפועל י-ם ולאחר מכן תגיע מכבי ת"א לעיר, מישהו מהמר על ניצחון ראשון של אשדוד דווקא מול אחת או השניים או שניהם? המשחק של אשדוד מול נתניה הוא חשוב גם ברמה המערכתית של קצת שקט ובעיקר החזרת הביטחון. בשבוע הבא אגב, הקבוצה תהיה חופשייה בליגה.

בעונה שעברה נפגשו הקבוצות 3 פעמים, כשבכל מפגש הקבוצה הביתית היא זאת שיצאה עם ידה על העליונה. הישראלים של מכבי אשדוד פתחו את העונה מול עירוני אשקלון עם 14 נקודות, 9 ריבאונדים ו-9 אסיסטים במצטבר. במחזור הפתיחה אשתקד הם רשמו 28 נקודות, 15 ריבאונדים ו-13 אסיסטים. אם עופר ברקוביץ' בונה על ניצחון הוא חייב תרומה גדולה יותר של הסגל הישראלי שלו. באשדוד לא היו מרוצים בכלל מהיכולת של השחקנים, כשבלטו בחולשתם צמד הגארדים הותיקים מאיר טפירו ודרור חג'ג', אך הצוות המקצועי לא חושש ויודע כי מדובר בשני שחקנים מנוסים שצפויים להעלות את משחקם במהלך העונה. שחקן נוסף שלא הרשים במחזור הפתיחה ומצפים ממנו ליותר הוא שחקן ה-NBA קרייג בראקינס. הקבוצה למרות השינויים הקטנים בקיץ היא עדין הקבוצה של מאיר טפירו ואם הקפטן הוותיק יציג את אותה יכולת כמו מול אשקלון גם מול נתניה יהיה קשה לאשדוד לנצח.

מנהלה המקצועי של מכבי אשדוד עו"ד שי האוזמן אמר לקראת המשחק: "בשבוע שעבר אכזבנו את עצמנו, אבל בעיקר את קהל האוהדים שלנו, שמילא את האולם שלנו מפה לפה, אנחנו מקווים כבר מחר לשנות את הרושם, למרות שאנחנו משחקים מול קבוצה חזקה ומאומנת, באחד האולמות הקשים ביותר בליגה. נתניה היא בגדר נעלם מסוים מבחינתנו, מאחר שלא ראינו אותה עדיין משחקת משחק בסגל מלא, בגלל שהיא לא השתתפה במחזור הראשון וגם בגביע צ'אנס היא עלתה ללא כריסיטיאן בארנס. למרות כל זה, אנחנו מקווים לנצח". על ההכנות של הקבוצה לקראת נתניה אמר האוזמן: "במהלך השבוע ניסינו לתת דגש על הנקודות החלשות מהמחזור הראשון ולהחזיר את הביטחון לחלק מהשחקנים שנמצאים בכושר פחות טוב", המשיך האוזמן, "אנחנו רוצים לראות קבוצה מחויבת ואגרסיבית יותר, החל ממחר".

בצד של נתניה, הקבוצה של דני פרנקו הייתה הראשונה לנוח בליגת העל, ופותחת את העונה באולמה הביתי כשהתקווה של ראשי הקבוצה היא לראות אולם מלא בניגוד לעונה שעברה המאכזבת. בנתניה ניצלו את השבוע החופשי כדי להכניס לכושר את כריסטיאן בארנס שנפצע כבר באימונו השני בקבוצה, והוא צפוי לשחק מול אשדוד. כמו כן בקבוצה ניצלו את השבוע החולף על מנת ללמוד את היריבה בצורה קפדנית.

צילומים: לימור אדרי