שחקנית מפלנט אחרעם כל הכבוד למירב דורי, אשלי שילדס ונעמי קולדוני, העונה של עדני דגן ומכבי אשדוד תקום ותיפול על היכולת של פלנט פירסון. עם טבעת אליפות מהליגה הטובה בעולם היא תצטרך לסחוב את הקבוצה בליגה ובאירופה. בשבוע הבא זה מתחיל בליגה

לעיתים ההבדל בין קבוצה טובה לקבוצה אלופה הוא דק מאד, בעיקר בספורט קבוצתי לכל פלח ולו הקטן ביותר ישנה משמעות. באשדוד בונים על ה- 1.87 מ' של פלנט פירסון שיעשה את ההבדל בין אשדוד של העונה שעברה לאשדוד עם תואר. מצד אחד הדיבורים על פירסון מדברים על סופר- סטארית "חכה שהיא תגיע ואז תראה את אשדוד האמתיתית", אמרו בקבוצת הנשים, מצד שני, הדיווחים מרמלה ומרת חן מדברים אמנם על שחקנית מוכשרת ומיוחדת במינה שלא תמיד כל כך קל איתה. "ברגע שפירסון בקבוצה תדע שלא יהיה אימון אחד רגוע באשדוד העונה", אמרו ברמלה וגם ברמת חן. לטיפולך עדני דגן.

 

המחמאות על פירסון על הגבול שבין "פנומן", "מנהיגה" עד "שחקנית מעולם אחר שלא שייכת לליגה שלנו", מצד שני, לא ברור כיצד אמורה להיכנס פירסון לקבוצה שמסביבה יש לא מעט שחקניות מנהיגות ובעיקר מאמן כמו עדני דגן, שהוא מאמן דורש. דווקא בנקודה הזו בטוחים ברמלה וברמת חן שלא תהיה בעיה, "דגן הוא מאמן של שחקניות והעובדה שהוא דורש עבודה מתאימה לפירסון שהיא מקצוענית ברמת גבוהות". מצד אחד פירסון אמורה לקחת את אשדוד של העונה גבוה מאד, מצד שני מדובר בשחקנית בת 31 שלא ברור איך בגילה תוכל להתמודד עם שתי מסגרות. קצת נתונים על פירסון, מדובר  על שחקנית פנים עם מגוון מהלכים, אגרסיבית, אוהבת לשחק עם הפנים לסל. הגיעה עם רמת חן לגמר הפלייאוף בעונת 03/04. בוגרת מכללת טקסט טק. במהלך הקריירה שלה היא: נבחרה לפרשמנית השנה של קונפרנס הביג 12. נבחרה לחמישייה הראשונה של הביג 12 בעונתה האחרונה בטקסס טק. נבחרה רביעית בדראפט 2003 ע"י פיניקס. זכתה באליפות הWNBA עם הדטרויט שוק ב-2006. זכתה בדאבל עם רמלה ב-06/07. מלכת החסימות של הליגה הישראלית ב06/07 עם 1.4 חס' למשחק.

 

פירסון של אשדוד

באשדוד החליטו לתת לפירסון חופש אחרי הקיץ שעברה והיא השחקנית שהגיעה הכי מאוחר מכולן, היא כמעט לא עשתה הכנה עם הקבוצה ובקבוצה מקווים שהיכולת שלה יחד עם הניסיון והחוכמה ידביקו את הפער. אין ספק שכבר בהתחלה באשדוד נוהגים בכוכבת שלהן בכפפות של משי, האם זה טוב? ומה זה יעשה לחיבור הקבוצתי של קבוצה כמעט חדשה? לא ברור. אחד מהמפתחות העיקריים של פירסון להצלחה באשדוד או לא, זה החיבור שלה לעדני דגן המאמן. באשדוד היה כבר מי שצחק שאמר: "פירסון מגיעה ועדני יעבור להיות עוזר". השאלה איך וכמה פירסון תוכל לתרום מעבר לצד המקצועי היא שאלה חשובה, אין ויכוח לגבי הכישרון שלה, השאלה תהיה כמה היכולת שלה לחבר קבוצה עדין שם. על הצד המקצועי אצל פירסון מעולם לא היה ויכוח. "היא אחת השחקניות הכי מגוונות שאימנתי, היא מסוגלת לעשות הכול על המגרש", אומר אלי רבי שאימן את פירסון ברמלה, "יש לה יכולת כדרור מאד גבוהה יחסית לעמדה שלה, יכולת חדירה ויכולת קליעה.

 

היא שומרת יוצאת מהכלל, חוסמת, אתלטית. יש לה את כל מה שצריך לרמות הכי גבוהות". למרות זאת, לאמן את פלנט פירסון זו משימה לא פשוטה, שלא נדבר על להבין אותה. "היחס שלה הוא פרפקציוניסטי ברמה פנאטית אפילו, ובקטע הזה יש לה קושי עם הסביבה", הסביר רבי. "אנשים לפעמים קצת מחפפים, לא תמיד נותנים מאה אחוז וזה מאד מפריע לה. היא מביעה את המחאה שלה בפומבי וזה משפיע על המערכת. היא עושה הכול מכוונות טובות, היא בחורה מאד אינטליגנטית ומבינה את המשחק. היא מצפה מהסביבה שיגיעו לאותה רמה, ולא תמיד זה אפשרי", אמר רבי. פירסון תמיד מנסה לעשות את מה שהיא עושה ברמה הכי טובה שהיא יכולה ולכן ברוב הקבוצות היא גם הפכה להיות מנהיגה. היא לא דורשת מאחרים משהו שהיא לא דורשת מעצמה. היא מבינה כדורסל, ואין ספק שהיא תוסיף לחוכמת המשחק של אשדוד יחד עם שילדס, קולודני ודורי.

 

שאלת החיבור

דווקא בנקודה הזו, רבים חושבים שמדובר ביתרון לאשדוד, "העובדה שפירסון תשחק ליד קולודני, דורי ושילדס שחקניות עם הרבה מאד ניסיון וחוכמה יכולה רק לעזור", אומר אחד מאנשי אשדוד. האמנם? "פירסון אוהבת להיות מנהיגה, בכל קבוצה שהיא הגיע אליה, השאלה כמה החיבור שלה עם המנהיגות האחרות יהיה טוב, אם כן, אשדוד יכולה לעשות עונה היסטורית, אם לאו, יש סיכוי שזה יגמר בפיצוץ". סביר להניח שפירסון בנשים תהיה מה שטפירו לגברים, גם בפסקי הזמן. בדרך כלל בכדורסל הנשים יש שחקניות שפשוט באות לעבודה וזהו. זה לא שיש להן פה משפחה או איזשהו חיבור לקבוצה או לעיר, הן באות ומשחקות ואו שהן אוהבות את זה או שלא, אצל פירסון כנראה שנראה משהו אחר, היא מתחברת טוטאלית למקום שבו היא עובדת.

 

היא דורשת מכולם את אותה טוטאליות. לא תמיד קל לעמוד בסטנדרטים שלה, גם ברמלה וגם ברמת חן דיברו על שחקנית שצריך ללמוד לעבוד איתה ביחד ולא להתעסק עם אגו.היא מקצוענית ברמות גבוהות מאד, לא הרבה מכירים רמות כזאת של מקצוענות, בטח לא בכדורסל הנשים. "צריך להבין שפלנט מתאמנת כמו שהיא משחקת. אין אימונים רגועים, אותה אגרסיביות, והיא תדרוש את זה מכולם. היא ניסתה להפוך את קטיה (אברמזון) לשחקנית יותר טובה, לגרום לה לשמור יותר חזק ולא להיבהל. זה דרש הרבה פסיכולוגיה, וכל הבנות הבינו את זה ופשוט הלכו בדרך של לקבל ממנה את מה שהיא נותנת ולא להילחם נגדה וזה היה המפתח שלנו", אומרת נועה רקאנטי שאימנה אותה.

 

שאלת העומס

אלא שלפני שבאים לנתח את פירסון צריך לזכור שלא מדובר באותה שחקנית שלקחה כאן אליפות אלא במהדורה מבוגרת יותר בגיל 31. "ברור שאם פירסון הייתה בגיל של אז, סביר להניח שהיא לא הייתה מגיע לאשדוד, אבל גם היום היא עדין תהיה רמה מעל כולם", אומרים באשדוד. אלא שהשאלה במקרה של פירסון תהיה קודם כל האם היא יכולה לעמוד בשתי מסגרות, ליגה ואירופה עם קצב ופיזיות שונה. באשדוד בנו העונה קבוצה אחת שתשחק גם בליגה וגם באירופה, "אין לנו את היכולת להעמיד שני סגלים כמו רמלה בעונה שעברה גם לליגה וגם לאירופה". וכאן נכנסת שאלת העמידות הגופנית של פירסון. "היא בדרך כלל שחקנית ששומרת מצוין על הגוף שלה ולא אמורה להיות בעיה, אני מניח שיהיה כאן את אלמנט השיתוף עם עדני וכל המערכת", אומר אלי רבי. דווקא מדברים כולם על החיבור של פירסון עם שאר הזרות ובעיקר עם אשלי שילדס. "אם פירסון תדע למצוא את החברה גם על המגרש וגם מחוצה לו זאת שתשלים אותה, כולם יהנו", אמרה נועה רקאנטי. 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה