מכבי אשדוד מגבירה הילוך בכל מה שקשור להכנות לקראת העונה הבאה. הקבוצה כבר שיחקה שלושה משחקי אימון וכמו בכדורגל רשמה הפסד, ניצחון ותיקו (מול ראשל"צ במשחק שהופסק באמצע בשל תנאי מזג האוויר). עד כה באשדוד אומרים שהם עומדים ביעדים שהקבוצה הציבה לעצמה. אמנם עדין לא מושלם, אבל אף אחד לא ציפה להיות בשלב הזה מושלם. אחרי שלושה שבועות של אימונים, אשדוד נראית התקפית טוב מאד לנקודת הזמן הזאת, הדאגה הקלה מגיעה דווקא מכיוון ההגנה, עדין התיאום לא מושלם וזה קצת מדאיג בעיקר שהעונה יש בקבוצה שחקנים שהם יותר הגנתיים מהעונה שעברה.

אשדוד עוד אמורה לצאת בשבוע הבא למחנה אימון בצפון וכנראה שאחריו היא תראה הרבה יותר טוב. כרגע באשדוד מנסים לחבר את הישן לחדש, הזרים שהיו בעונה שעברה, בארדלי וקארטר אמורים להתחבר לבארקינס וטויס, חג'ג' אמור להיכנס לקו האחורי ליד טפירו. חוץ מזה באשדוד עדין מחפשים את התרומה מהספסל של שוטבין וקרני שדוווקא בהגנה נראים טוב יותר מאשר בהגנה. גם השיבוץ של חג'ג' שעולה מהספסל תורמת בעיקר לדקות המנוחה של טפירו ובעיקר גורמת לניהול המשחק של אשדוד לא להיפגע. היתרון של אשדוד הוא שרוב הסגל נשאר בקבוצה כך שאת עניין התיאום הוא קצת יותר טוב. אין ספק שאחת מהנקודות החזקות של הקבוצה העונה ששופרו זה עניין האתלטיות, הקו הקדמי של אשדוד אמור בהחלט להביא את הקבוצה של עופר ברקוביץ' מדרגה אחת יותר מהעונה שעברה.

 

מחכים לבארדלי

במכבי אשדוד טוענים שאלמלא הפציעה של בארדלי בעונה שעברה, הקבוצה הייתה מגיעה לנוקיה פעם נוספת גם בסוף העונה. אין ספק שמבחינה התקפית בארדלי הוא ערך מוסף עבור ההתקפה של אשדוד. בארדלי בקו האחורי הנוכחי של אשדוד הוא בדיוק השחקן שאמור לשבור את תבנית המשחק, אמור לפתוח הגנות והוא למעשה השחקן שיעשה את ההבדל במשחק ההתקפה של אשדוד, מהחלק המאורגן לחלק של הבלגן. טפירו את חג'ג' הם המבוגרים האחראים במשחק של אשדוד, בארדלי הוא סוג של שחקן שיכול לעשות את ההבדל, כי העונה בניגוד לעונה שעברה, נראה שהסגל של עופר ברקוביץ' הוא סגל הרבה יותר מסודר ומאורגן ופחות מתבסס על יכולת אישית. דווקא שחקנים כמו בארדלי וקארטר שלא ממש צריכים את האחרים בכדי לעשות נקודות הם חשובים מאד במערך של ברקוביץ' העונה. בינתיים בארדלי עדין לא בכושר הרגיל שלו, מבחינה פיזית הוא מרגיש טוב והפציעה מאחוריו, אלא שהעובדה שהוא מינואר שנה שעברה כמעט ולא נגע בכדור עד שבועיים לפני ההכנה בהחלט מראה שהשחקן עוד לא בכושר הטבעי שלו לקראת העונה הקרובה. גם במשחקי האימון נראה שבארדלי עדין זה לא בארדלי של העונה שעברה. במשחקי האימון הוא עולה בחמישייה ובכלל נראה שאשדוד בונה את החמישייה שלה עם ארבעה זרים וטפירו.

 

הכושר של קארטר

אין הרבה שחקנים כמו ג'וש קארטר בכדורסל הישראלי, גם במשחקי ההכנה נראה שקארטר הולך העונה להיות הרבה יותר משמעותי בעיקר בשל הדברים שכתבנו קודם לכן על בארדלי. כל עוד דאנקן לא באשדוד, קארטר ובארדלי הם שני השחקנים העיקריים שיכולים לייצר לעצמם מצבי קליעה ונקודות בלי עזרה של אחרים. גם בארקינס וגם טויס הם שחקנים מצוינים בהתקפה וגם בהגנה, אבל שניהם שחקנים שצריכים את הקבוצה בכדי ליצור נקודות לעצמם. לכן, שחקן כמו קארטר הוא בהחלט שחקן חשוב מאד במערך של ברקוביץ' כל עוד גם בארדלי עוד לא בכושר, קארטר נהפך לשחקן חשוב יותר. במשחקי האימון קארטר נראה בכושר טוב, השילוב שלו עם הקבוצה ושאר השחקנים נראה טוב, אפילו יותר מהעונה שעברה. קארטר העונה הוא אמור להיות שחקן חשוב גם בפן ההגנתי, בעונה שעברה הוא היה אחראי על עצירת הכוכב של היריבה, העונה נראה שאשדוד שההגנה שלה אמורה להיות קבוצתית יותר, צריכה את קארטר שהוא אחד משחקני ההגנה האישית היותר טובים שיש לאשדוד במצאי.

 

הזרים החדשים

בסך הכול אשדוד לא עשתה הרבה שינויים בסגל, אלא ששנים מהשינויים של הקבוצה הם בעמדות הזרים שהעונה הקרובה הם משמעותיים ביותר. בעיקר העונה שאין את החוק הרוסי וכל ארבעת הזרים של הקבוצה יכולים לשחק במו זמנית על הפרקט לאורך כל המשחק. קחו את בארקינס ואת טויס וברור שאיתם אשדוד יכולה להיות אחרת או לא. בארקינס הוא שחקן מהליגה הטובה בעולם, אין ספק שהוא מסוג השחקנים שיכול לעשות את ההבדל בין אשדוד של העונה שעברה לאשדוד של העונה שעברה פלוס. בראקינס וטויס בהחלט אמורים להוסיף לאשדוד את מימד הכוח, הפיזיות וכמובן האתלטיות. אין ספק שאשדוד של העונה היא הרבה יותר אתלטיות כמו שכבר אמרנו קודם. אין ספק שהחיבור של הצמד החדש יחד עם הקו האחורי החצי חדש חג'ג' וטפירו. טויס כבר אמר שהוא מרוצה מהחיים באשדוד.

בארקינס כרגע כאן וסביר להניח שעד שהוא לא יהיה כאן אם זה יקרה, דאנקן כבר יחזור. אשדוד עם בארקינס ואשדוד עם דאנקן תהיה קבוצה שונה לגמרי. דאנקן הוא יותר שחקן גב לסל, קליעה מבחוץ ודברים שבארקינס פחות מביא לקבוצה. בארקינס עצמו לא חושב יותר מידי רחוק ואמר השבוע: "כרגע אני כאן ודי טוב לי, אבל נראה מה יהיה בעתיד, לא הספקתי להתרשם יותר מידי מהעיר והקבוצה, אני בא מתאמן והולך הביתה". על הסיכוי להישאר כאן לתקופה ארוכה: "זה לא תלוי בי, זה תלוי במה שיקרה עם כולם, כרגע אני כאן וטוב לי, אני חושב שיש לנו קבוצה שיכולה לתת את הטון בליגה".

 

על החיבור שלו עם שאר השחקנים של אשדוד אמר בראקינס: "יש כאן חומר שחקנים טובים, אני בטוח שכל שהזמן יעבור יהיה לכולנו יותר קל וגם לי". באשדוד מציניים שעונה טובה של אלכס טויס, יכולה להשתלם לקבוצה. טויס שהתחיל בהליכי גיור יודע שעונה טובה תגרום לו לא להיות זר ולהפוך לישראלי מה שייתן לאשדוד יתרון על שאר הקבוצות.

 

במבט כללי

שמביטים בצורה כללית בסגל של עופר ברקוביץ' ועושים סוג של ספירת מלאי, רואים שבסך הכול אין שינוי גדול. מי שעזבו היו: ניב ברקוביץ', אור איתן, יאן מרטין, יואב אלבז, יוני דרעי, לורנזו גורדון ואוליבר לפאייט. מי שבאו הם: קרייג בראקינס, אלכס טיוס, דרור חג'ג', אנטון שוטבין, גלעד קרני וינעם אירם. על פניו אין שינוי גדול, אף שחקן משמעותי לא הלך, יותר מזה נגיד שאף שחקן חמישייה לא עזב, מרטין הוא אולי אבדה אבל זה מתקזז עם חג'ג', לאפייט מתקזז עם בארדלי שחזר, ככה שבסך הכול זה נראה בסדר.

 

ברור שמבחינת הסגל הישראלי נצטרך לראות מה ישפיע יותר על אשדוד העזיבה של מרטין או ההגעה של חג'ג'. תוסיפו לזה את שאלת התאמתו של שוטבין והנה קיבלתם אולי את הנעלם הראשון והמרכזי של אשדוד לקראת העונה הקרובה. אשדוד יכולה לרשום וי ראשון כקבוצה עם הכי הרבה המשכיות בצד הזה של מכבי ת"א (הקפטן טפירו והזרים בראדלי, קרטר ודאנקן ימשיכו) רוצים לשחזר את הישגי העונה שעברה - מקום שישי וחצי גמר גביע. לשם כך הביאו את חג'ג' והזרים בראקינס (יחזור לפילדלפיה אחרי ההשבתה) וטיוס (מצוי בתהליכי גיור).

 

פחות מחודש נשאר למחזור הפתיחה של ליגת לוטו. עשר קבוצות יחלו את עונת 2011/12 של המנהלת ב-16 באוקטובר וה-11, ברק נתניה, תצטרף כעבור שבוע - כי בכל שבוע קבוצה אחת תישאר חופשית. לא רק השיטה שונתה הקיץ, גם הסגלים והמטרות. האוהדים שהכירו את הקבוצות מהעונה שעברה יראו עכשיו את אותם שחקנים בחולצות שונות, וזרים חדשים שיכולים להרים ולהפיל סגלים. כרגיל, מכבי ת"א היא לא חלק מהמשחק בליגה הזאת, והיא גם תתחיל את העונה מוקדם מכולן. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]