אמרו כבר חכמים מאיתנו שלעיתים תזמון הוא הכול בחיים, בעונה שעברה, עופר ורטה קיבל את המקום בהרכב מתוך אילוץ והעונה הוא כבר הפך לבאנקר. בקיץ שעבר עמדת המגן הימני הייתה העמדה הבעייתית של אשדוד, העונה נראה שהעמדה כבר לא מהווה חיסרון בהגנה. ורטה לקח את היתרון וניצל אותו לטובתו, נכנס לואקום שהיה בעונה שעברה ומשם המציאות והיכולת כבר קבעה, מי שבכלל הגיע לתחילת העונה כמגן הימני המוביל הוא עידן ציון, אלא שבכדורגל לפעמיים התזמון הוא הכול, ולמה אנחנו נותנים לכם את כל ההקדמה הארוכה הזאת, מפני שנבו מזרחי יכול להיות העופר ורטה של אשדוד בעונה הקרובה. זה לא אומר שהוא הפתרון המושלם להתקפה החסרה של יוסי מזרחי, אבל הוא בהחלט פתרון חלקי לא רע בכלל. רק לסבר את האוזן בעונה שעברה נבו מזרחי היה החלוץ המוביל של אשדוד פר דקות על המגרש, הוא הבקיע אמנם רק 3 שערים (כמו שריקי בליגה) אבל יחסית למספר הדקות של מקרייב ושריקי שהיו על הדשא התרומה שלו היא בהחלט סבירה. אז ברור שאף אחד לא אומר שמזרחי הוא שריקי או מקרייב, אבל הוא בהחלט להיות בעתיד, השאלה אם ייתנו לו. גם שריקי לא נולד כחלוץ קורע רשתות והיה עולה מהספסל בתחילת הדרך שלו עד שהרוויח מכל דקה את המקום שלו בהרכב, מי שעמד על הקווים באותה תקופה ונתן לשריקי את הבמה הוא המאמן היום יוסי מזרחי. אז מה זה אומר לגבי נבו מזרחי? קודם כל כלום, כי נכון שבתקופת ההכנה הוא היה מצוין והבקיע, אבל ברור לכולם שבאשדוד יביא שני חלוצים, אלא שגם במקרה הזו מזרחי מרגיש שזו יכולה להיות העונה שלו, הוא תמיד היה השחקן שעובד הכי קשה ואם הוא ימשיך להבקיע מזרחי המאמן לא יוכל להתעלם ממזרחי השחקן.  
 
תמיד עושה בלגן
נבו מזרחי הגיע לאשדוד לפני שלוש שנים שיוסי מזרחי עוד היה על הקווים, אז היו לאשדוד גלריה של חלוצים מרשימה שכללה את: שריקי, מקרייב, בדש, נחום ומזרחי. באשדוד החליטו להשאיר את מזרחי אצלם כדי לעקוב מקרוב אחר ההתפתחות שלו, באותה עונה הוא לא הרבה לשחק ובעיקר היה נלחם על מקומו בין הספסל ליציע, מה שלא מנע ממנו להמשיך לעבוד קשה מה שבהחלט העניק לו לא מעט נקודות זכות אצל אנשי הקבוצה. בעונה שעברה זה כבר היה סיפור אחר, מזרחי קיבל הרבה יותר דקות חלק כמחליף וחלק בהרכב, לא תמיד הוא ידע לקחת, אבל תמיד השקיע, נלחם ורצה, המאזן שלו מצביע על 3 שערים, 2 בישולים ו-3 פנדלים שגרם. "לא משנה מה היה קורה במשחק ואם הוא טוב או לא הוא תמיד היה עושה בלגן", אמרו באשדוד על החלוץ הצעיר. מזרחי שגדל בנוער של מכבי ת"א והגיע לאשדוד ממרמורק שם הבקיע 4 שערים בתור שחקן שרק סיים גיל נוער, ידע שהוא יוכל להרוויח את הדקות שלו ליד שריקי ומקרייב רק דרך עבודה קשה. "המטרה שלי", אמר בזמנו, "היא לנסות לעזור כמה שאפשר לקבוצה שלי, ואני עושה מה שצריך לפעמיים יותר טוב ולפעמיים פחות". אלא שאין ספק שחלוץ טוב נמדד בשערים וכאן נבו עדין לא הוכיח את עצמו, חלק טוענים שהוא לא מספיק טוב, חלק טוענים שזה עניין של הסתגלות ושפשוף בליגת העל וחלק בכלל טוענים שזה עניין של דקות משחק, האמת בד"כ היא משהו באמצע.
 
"מי שעובד בד"כ קוצר את הפירות"
קודם כל נבו מזרחי הוא שחקן מצוין", אומר מנכ"ל הקבוצה רפי נידם לגבי החלוץ שלו. "הוא מסוג השחקנים שלא מפחד, תמיד רוצה ליצור דברים ברחבה, הוא לא מפסיק לעבוד לשנייה אחת ובד"כ מי שעובד גם קוצר את הפירות", אומר נידם. "האם הוא אלטרנטיבה? בוודאי, זה תלוי רק בו". עד כה בתקופת ההכנה, נבו מזרחי היה החלוץ המבקיע של אשדוד עם שלושער מול נס ציונה, עוד שער מול לבסקי סופיה ועוד שער מול קבוצה אוסטרית. סה"כ חמישה שערים בשישה משחקים, לא רע בכלל. אלא שגם כאן חשוב להדגיש, כרגע נבו מזרחי הוא החלוץ הבכיר בקבוצה, לידו משחקים טימור אביטן, ניב זריהן, עידן שדה וכדומה, כך שנבו "נהנה" מהואקום, אלא שכמו שאמרנו בהתחלה גם הזדמנויות כאלה צריך לדעת לנצל ואם הוא יודע להיות במקום הנכון בכדי לקחת את ההזדמנות, אף אחד לא יכעס עליו, להיפך זה רווח נקי ותכונה מצוינת לחלוץ להיות במקום הנכון בזמן הנכון. עד כה גם בארץ וגם במחנה באוסטריה התחלפו ליד מזרחי כמה חלוצים זרים, העובדה היא שאף אחד מהם לא כבש למעט מזרחי, רק מחזקת את הטענה שהוא בהחלט יכול וצריך להישקל. "אף אחד לא אומר שאשדוד תבנה את ההתקפה שלה על נבו מזרחי, אבל הוא בהחלט יכול להיות שחקן התקפה משמעותי העונה באשדוד, הוא ניצל את העובדה שבאשדוד לא מצאו עדין את החלוץ שלהם והוא בהחלט יכול להיות פתרון ראוי", אמר שחקן בקבוצה. כל מי שחושב שהמאמן יוסי מזרחי לא ממש ייתן לו את ההזדמנות טועה, ראשית היה זה מזרחי שהחליט להחתים את מזרחי מבין כמה שחקנים מליגות נמוכות שהגיעו להיבחן באשדוד לפני שלוש שנים ואז כאמור היו באשדוד לא מעט חלוצים ובכל זאת מזרחי הימר על הנער הצעיר. "מזרחי מקבל העונה הרבה פידבקים מיוסי, הוא מעיר לו, צועק ומעודד, גם יוסי רואה את ההתקדמות שהוא עשה ואת ההשקעה, יוסי תמיד אהב לקחת שחקנים אלמוניים ולהרים אותו להיות שחקן מוביל בליגת העל, תראה מה הוא עשה עם שריקי, אדיר טובול ואפילו ניר ביטון", אומר שחקן בקבוצה.
 
שאלה של התאמה מקצועית
האם נבו מזרחי הוא החלוץ שיכול לתת בעונה 12-10 שערים, קשה לענות על זה, יש לו מהירות, טכניקה, הרבה מאד כוח ובעיקר רצון עז, הוא לא ממש הראה שהוא גולר ורוב השערים שלו באים מאיזה ערבוביה, הוא העובדה שהוא רוצה יותר ומגיע בד"כ לפני הגנה לכדורי רוחב, זו ממש לא תכונה רעה, השאלה האם רק זה מספיק? נצטרך לחכות ולראות. אלא שיש כאלה שממש לא מסכימים שנבו הוא רק זה, "הוא מסוגל לעשות דברים גדולים, הבעיה שעד עכשיו ציפו ממנו להיות זה שבא מלמטה ועושה את כול הדברים האלה, קשה מאד לבלוט ליד שריקי ומקרייב, העונה אין אותם ומאד יכול להיות שנראה מזרחי שמסוגל לעשות דברים לא פחות טוב מהם", אומרים חבריו בקבוצה. בנוסף עוד שאלה שתעסיק את אשדוד ואת מזרחי (השחקן והמאמן) זו מידת ההתאמה שלו לשיטה שרוצה מזרחי לשחק העונה. על פניו זה נראה שמזרחי רוצה לשחק את ה- 4-4-2 המסורתי עם שני חלוצים שפיץ בקו אחד, בשיטה הזו חייבים שחקני התקפה, מהירים ושעושים תנועה לעומק בטח בקבוצה שיש בה את דוד רביבו שכל הזמן מחפש את העומק. מזרחי אמנם מהיר, אבל לא מספיק מהיר, משחק הראש שלו בינוני והוא מעדיף לקבל את הכדור לגוף ולא לשטח, מה שעלול ליצור בעיה.  
 
השתלבות חברתית
בשנתיים האחרונות היה לנבו מזרחי את מתן אוחיון (בחלק מהעונה שעברה), השניים לא נפרדו והיו אחד ליד השני ללא הפסקה, שאוחיון הלך מזרחי לא ממש נשאר לבד, הוא אחד מהשחקנים היותר חברותיים בחדר ההלבשה של הקבוצה ובעיקר אחד כזה שכל לאוהב וקל להתחבר. גם היום שומרים מתן אוחיון ונבו על קשר טוב, בסוף העונה שמתן הגיע לחופשה באשדוד, הוא ונבו לא נפרדו. אלא שכל השחקנים מעידים שמדובר בבחור נפלא, חברותי שאף אחד לא ימצא מילה רעה להגיד עליו. גם העובדה שהקבוצה עברה זעזוע גם חברתי עם העזיבה של מקרייב, שריקי ומשה אוחיון שהיו מאד דומיננטיים בחדר ההלבשה, ידע מזרחי להתחבר על דוד רביבו, בוסיץ, ניר ביטון ואדיר טובול. גם מבחינת הצוות המקצועי אין בעיות משמעת עם מזרחי, "הוא אחד מהשחקנים השקטים והטובים בקבוצה", אומרים באשדוד. השאלה הנשאלת האם חמשת השערים בששת משחקי האימון באמת אומרים משהו? או שאולי מדובר במצב של אין אף אחד אחר, שגם זה אגב מצב שיכול לשרת את נבו. על כל פנים, נראה שבשנה השלישית שלו נבו מזרחי רוצה מאד לתקוע יתד בהרכב מ.ס אשדוד בליגת העל. "הוא כל הזמן מדבר על הדרך שעשה שריקי מלמטה למעלה ואיך היה לו קשה בהתחלה, הוא רחוק מלהיות שריקי, אבל הוא גם זוכר שאת הפריצה האמתית שריקי עשה בשנה השלישית שלו באשדוד.   

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]