משחק העונה, זה מה שציפה לקבוצת הבוגרים של הפועל אשדוד ביום שישי האחרון, ואכן משחק עונה היה לנו. בפעם הראשונה העונה,לאחר שדי קטלו את כל יריבותיה עד כה, חיכה לאשדודים אתגר ממשי, קשה ועיקש בדמות א.ס סביון שכמו אשדוד ,מטרתה העיקרית היא עלייה לליגת העל. ואיזה משחק היה לנו? האווירה הייתה מדהימה, אוהדים רבים הגיעו מאשדוד לתמוך בקבוצה האורחת ואפשר לומר שזה היה יותר משחק ביתי של אשדוד מאשר של סביון, דבר  שתרם למוטיבציה של שחקני אשדוד. המשחק התחיל בטירוף מצד שני הצדדים,כאשר ההגנות החזקות של שתי הקבוצות דיברו על המגרש. האשדודים נכנסו לאט לאט למשחק,ועם שערים מצוינים של רועי קשקש וגלורי אופור, ועצירות מדהימות של שוער אשדוד, יואב הדר,הובילו את אשדוד ליתרון קטן ושברירי 12-10 בסיום המחצית הראשונה. המחצית השנייה נפתחה בריצת 4-1 לאשדוד ונדמה היה שהניצחון נמצא בהישג יד, אך רפיון בצד ההגנתי של אשדוד יחד עם חוסר ריכוז בצד ההתקפי אפשר לסביון לחזור למשחק עד ליתרון 19-18 5 דקות לסיום. נדמה היה שהמשחק בורח לאשדוד מהידיים , שתי הרחקות מיותרות לשתי דקות השאירו את הגנת אשדוד עם 4 שחקני שדה בלבד מול שישה שחקני שדה של סביון, אך זה לא פעם ראשונה שאנו מזכירים שהשנה הבחורים של שלום כהן עשויים מחומר נדיר. דווקא אז , שנראה היה שהמשחק הולך לאבדון , דווקא אז שחקני אשדוד התעלו על עצמם והצליחו להפוך את הקערה עד להובלה 22-21 דקה לסיום. כבר הזכרנו את המשפט "משחק עונה"? המתח היה בשיאו, התקפה של סביון, הכדור נזרק לשער ושוער אשדוד מצליח לעצור את הכדור על קו השער, אך החלטה תמוהה של השופטים אשר החליטו שהכדור עבר את הקו, הביאו לשיווין 22 30 שניות לסוף. אשדוד יוצאת להתקפה אחרונה, מהלך נהדר של הקפטן, נתנאל מלול, מוביל לעבירה קשה מצד הגנת סביון על מלול אשר מעניק זריקת שבע מטר לזכות אשדוד 20 שניות לסיום. גול ואשדוד מנצחת, אך כנראה שתוצאת המשחק נקבעה מלמעלה, דור בסן, שהיה מצוין לאורך כל המשחק, החטיא את הכדור הגורלי והשאיר טבלת הליגה הלאומית בסטאטוס קוו מוחלט. התוצאה אמנם מאכזבת בסיום, אך אם הייתם שואלים את השחקנים והמאמן של אשדוד לפני המשחק אם הם חותמים על תיקו התשובה הייתה ברורה.

 

 

קבוצת באר יעקב אלופת הקהילה ההודית

זוהי השנה החמישית ברציפות, בה מארגנת רשות הספורט העירונית את טורניר הכדורסל המסורתי של קהילת יוצאי הודו בישראל. הטורניר שיתקיים השנה במהלך חג החנוכה, בהיכל הכדורסל מקיף ח', נערך במשך יומיים ברציפות בהשתתפות 6 קבוצות מרחבי הארץ. לשלב חצי הגמר הגיעו 4 קבוצות. בשני משחקי חצי הגמר ניצחו קבוצת עוז אשדוד את קבוצת לוד  ובאר יעקב את רמלה והעפילו למשחק הגמר. משחק הגמר נפתח בדקת דומייה לזכר קורבנות אסון הכרמל. קבוצת עוז אשדוד הובילה במרבית דקות המשחק עד לכדי 15 נקודות הפרש בתחילת הרבע השלישי. אך משלב זה ואילך השתלטה באר יעקב על קצב המשחק,סגרה אט אט את הפער, וכשנייה וחצי לסוף המשחק ,בפיגור נקודה,קלע שחקנה שלשה וזכתה במשחק, בתוצאה 83:81. זוהי זכייה ראשונה של באר יעקב בטורניר שזיכה אותה בגביע, אותו העניק הממונה על הספורט מר משה בוטראשוילי, שביחד עם מנהל רשות הספורט  מיקי רוזנברג העניקו את הפרסים לשחקנים הזוכים. את הטורניר ניהל רכז הליגות ברשות הספורט נדב אלחרר.

 

 

 

הצלחה נוספת לשחייה האומנותית

בנות הפועל פ.מ. יבנה והפועל אשדוד ניצחו בגביע קריסטל ה-9 בסרביה. לאחר ההצלחה של הפועל גדרות אומנותית, בתחילת החודש, בתחרות בינלאומית בבלגיה, חזרו הפועל פ.מ. יבנה והפועל אשדוד עם הצלחה גדולה נוספת מהתחרות המסורתית גביע קריסטל, הנערכת זו השנה התשיעית בסרביה, לבנות עד גיל 12. 17 קבוצות מ-7 מדינות נטלו חלק בתחרות. בתרגיל הקבוצתי, בו השתתפו 12 קבוצות, ניצחה הפועל פ.מ. יבנה עם 59.427 נק', לפני הונגריה 56.469 נק', ביילרוס 56.006 נק' והפועל אשדוד שצברה 51.474 נק'. בתרגיל הדואט השתתפו 20 דואטים. הישראליות גל ליטמן ואביב בובליל, גל שקלרסקי ולינוי אבו-חצירה מהפועל פ.מ. יבנה זכו במקומות השני והשלישי עם 59.917 נק' ו58.197 נק' בהתאמה, לאחר הצמד ההונגרי שצבר 60.511 נק'. בתרגיל הסולו נשלו חלק 27 שחייניות, וגם כאן, זכתה גל ליטמן במדליית הכסף עם 59.606 נק', לאחר הנציגה ההונגרית אדל פודור שסיימה עם 60.532 נק'. בתרגילי החובה השתתפו 109 משתתפות ואת הבכורה נטלה גל ליטמן מהפועל פ.מ. יבנה עם 59.878 נק'. ההחלטה של הדרג המקצועי של ועדת השחייה האומנותית בישראל לשים דגש על העצמת תרגילי החובה נתנה היטב את אותותיה בתחרות זו, כאשר 6 בנות מהפועל פ.מ. יבנה דורגו בעשירייה הראשונה. לינוי אבו-חצירה סיימה שלישית עם 58.555 נק', קים פולינסקי חמישית עם 56.600 נק', גל שקלרסקי שביעית עם 55.236 נק', אביב בובליל ואביה לבקוביץ' במקומות התשיעי והעשירי עם 54.460 נק' ו-54.399 נק' בהתאמה. התרגיל שהכריע את הדירוג בניקוד הקבוצתי היה התרגיל המשולב, בו השתתפו 8 קבוצות. בנות הפועל פ.מ. יבנה, שהובילו ב-3 נק' על-פני יריבותיה, דורגו רק במקום השלישי עם 58.333 נק', לאחר הונגריה 61.167 נק' וביילרוס 61.000 נק', לפני הפועל אשדוד עם 56.667 נק'. ההחמצה בתרגיל המשולב, עלתה, כאמור לבנות הפועל פ.מ. יבנה בגביע הקבוצתי, בו זכתה הונגריה עם 748 נק', הישראליות 743 נק'. הפועל אשדוד דורגה בניקוד הקבוצתי במקום החמישי עם 520 נק'. היום נערך במכון-וינגייט כנס שופטים ומאמנות בו נטלו חלק 17 משתתפים. בסיומו עברו באי הכנס מבחן בחוקה. את הכנס הנחו לנה אנופרייבה ולולה שניידר.

 

 

 

בדמינטון: מקומות ראשונים לנציגי אשדוד באליפות הפתוחה של אור עקיבא
צעירי מכבי אשדוד בדמינטון הצטיינו באליפות אור עקיבא הפתוחה לגילאי 11 עד 15. שחקנים צעירים מ-14 מועדונים בארץ השתתפו באליפות . המשלחת של מכבי אשדוד שהתייצבה ללא שלושת אלופי ישראל לנוער, חזרה ביתה עם שלושה אלופים חדשים. באליפות לבנים עד גיל 11, דרג ב', יוני חנדרוס היה בלתי מנוצח וזכה במקום הראשון. באליפות לבנים עד גיל 11, דרג א', שון רוטשטיין המדורג ראשון בארץ, העפיל למשחק הגמר, ניצח בשתי המערכות  שחקן מזיכרון יעקוב וזכה באליפות לגילו. שרי רוטשטיין, אחותו של שון, זכתה במקום השני באליפות לבנות עד גיל 11, דרג א'. באליפות לבנים עד גיל 13, דרג א', שוני שוורצמן המדורג שני בארץ, היה מעולה.הוא עבר את כל השלבים באליפות כדי להעפיל למשחק הגמר מול שחקן מכפר המכבייה. שוני ניצח במערכה הראשונה בתוצאה 21-13 והביס את יריבו בתוצאה 21-4 כדי לזכות באליפות. יאנה יאגודין סיימה במקום ה-3  באליפות לבנות עד גיל 15, דרג א'. יעקוב גורוחובסקי סיים רביעי באליפות לבנים עד גיל 15, דרג א'. באליפות לבנים עד גיל 15, דרג ב', תומר ניצן ובנואל נובק זכו במקום השלישי. מאמן הנבחרת מאשדוד בתחרות היה איליה קוניאק ועוזרו אריאל שאינסקי.

 

 

ילדים עם כושר = ילדים מוכשרים

הרשות העירונית לספורט תשדרג ותגביר את הפרויקט המשפחתי בקרב ילדי גנים והוריהם. 8 (שמונה!) אירועים משותפים, למאות ילדים והוריהם, מעשרות גני ילדים ברחבי העיר יפתחו ביום שישי הקרוב 24.12.10. "פעילות גופנית כאורח חיים בריא ", אינה רק סיסמא ואמירה ללא כיסוי מעשי. כך חושבים ברשות הספורט העירונית, כאשר אישרו את תוכניתה של חב' "אפי-כפי" לפעילות ילדים הורים לשנה הקרובה. החל מיום שישי השבוע בסבב של 8 אירועים, אחת לשבוע ברציפות, בשמונה פארקים עירוניים, ייערכו מפגשים מודרכים בשעה 9:30 בבוקר, כאמור בימי שישי. במשך השנה, מתקיים הפרויקט של פעילות גופנית ומודעות לחשיבות תחום זה, בקרב ילדי הגנים בעיר. מורה מקצועי לחנוך גופני מגיע לגן ובשיתוף עם הגננת מפעיל את הילדים על פי יכולותיהם, בכלים ואמצעים שפותחו ע"י חב' "אפי-כפי" במיוחד לגנים. בשמונה אירועי השיא המתוכננים, ישולבו הורי הילדים אשר במשותף יעברו בין תחנות הפעלה שונות,מגוונות ואטרקטיביות. וביחד ירקדו, ירוצו, ידלגו וכו', בהתאם למשימות שחבר המדריכים במקום יטילו עליהם. "המודעות לפעילות גופנית מתחילה בגיל הרך. הכוונה לנושא זה תוך הפעלה כיפית וחוויתית, תניע את הילדים להמשיך ולעסוק בספורט בהמשך חייהם וכולם ייצאו נשכרים" זהו הרציונל של הפעילות כפי שבאה לידי ביטוי ע"י ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, שנטל חלק פעיל באירוע דומה, אשתקד.

 

 

 

הפועל אשדוד כדוריד: "בונים על הדור הצעיר"

זה כבר לא סוד שענף הכדוריד עשה קפיצת מדרגה די גבוהה מענף אנונימי למדי לענף שכל חובב ספורט באשדוד מודע לו ואף עובר תהליך של התמכרות קלה. השנה, ההחלטה אשר התקבלה באגודה היא להחזיר עטרה ליושנה, להחזיר את  אגודת הפועל אשדוד לימיו הגדולים ולמצב את המועדון בלב מפת הכדוריד הישראלי. קבוצת הבוגרים שודרגה וחוזקה בשחקנים שללא ספק יכולים להגשים את המטרה הקדושה עוד השנה, אך המהלך הגדול שביצעה האגודה היא פתיחת בית הספר לכדוריד, עתודה מקצועית אשר מאפשרת לדור הצעיר לצמוח ולפתח מיומנות, וונריות, מקצועיות ואהבה לענף כבר מגיל צעיר. במהלך של עבודה קשה וסיזיפית מצד צוות הניהול של האגודה, עופר קושמרו וליאור גז, מצד צוות האימון של בית הספר, מני אלגריסי ואור שפרן, ומצד הספונסר הראשי של בית הספר לכדוריד, "בית האופרה", שידוע בקידום פרויקטים ספורטיביים לצעירים ותרם רבות לכל מהלך בנייתו והקמתו של הפרויקט, נפתח בית הספר אשר בתוכו משתלבים ילדים מכל רחבי העיר, כיתות ד' עד כיתות ו'. "יצירת שלד יציב ואיתן אשר יהווה עתודה לעתיד הכדוריד האשדודי, וטיפוח מיומנות ספורט והגעה ליעדים חינוכיים עם אותם צעירים, זה החלום וזאת המטרה", על פי דבריו של מנהל אגודת הפועל אשדוד, ליאור גז', שבאמת מאמין במטרה הנעלה הזו לא רק בשביל ההישגים הספורטיביים העתידים לבוא אלה גם מה אותם צעירים לוקחים איתם לאורך כל הדרך. האגודה הצליחה עד כה לגייס כ- 40 שחקנים ושחקניות וללא ספק יש התעוררות  מצד ילדי העיר שהיו רגילים עד כה להירשם לחוגי הכדור רגל והכדור סל וכיום יש להם אופציה שלישית, מעניינת לא פחות, מצליחה לא פחות, ואף ממכרת. האגודה ממשיכה במאמץ הגיוסים, ומזמינה אתכם, ילדי אשדוד, הספורטאים לעתיד, להצטרף למשפחת הכדוריד, להוות ולהיות העתיד של הענף בעיר ובארץ בכלל. אימוני בית הספר לכדוריד, ימי ראשון ושלישי, בשעה 16:00 באולם הספורט, באזור י"א, אימון ניסיון ללא תשלום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]