גלילי התפטר, מכבי אשדוד קיבלה את הכסףחשבנו שהפוליטיקה הקטנה כבר עברה מעולם הספורט אולם מסתבר שכנראה שלא. נאור גלילי יו"ר קבוצת הנשים של מכבי אשדוד בשבע השנים האחרונות התפטר אמש (ד') מתפקידו כיו"ר הקבוצה בגלל אי קבלת התקציב בסך 250 אלף ₪ מהעירייה הבוקר (ה') קיבלה הקבוצה הודעה שהכסף עובר לנאמנות

 

 

לפני חודש פרסמנו בלעדית באתר "אשדודנט" על העובדה שיו"ר קבוצת הנשים של מכבי אשדוד בכדורסל נאור גלילי שוקל את עתידו בקבוצה. גלילי אמר אז בזמנו לכתב האתר: "יש לי מחשבות אבל אני רחוק מלקבל החלטה, חבל שפוגעים בקבוצה בגלל סכסוך אישי איתי", אמר גלילי. אמש (ד') אחרי שהבין שכל עוד הוא בתפקיד הקבוצה לא תקבל תקצוב מהעירייה החליט גלילי לשים את המפתחות וללכת. חשוב כמובן לזכור שמבחינתה של העירייה אי העברת התקציב אינה מתרחשת בגלל גלילי אלא בשל רצון לבדוק את תפקוד הקבוצה ותקציב המועדון. "הכסף הועבר בבוקר לחשבון נאמנות של רשות הספורט בכדי שהקבוצה לא תאבד את הסכום", אמר ניסים דוק סגן יו"ר רשות הספורט, "מבקר ומפקח יבדוק את הנושא ואם הכול יהיה בסדר, הכסף יועבר לקבוצה". למעשה סיבת ההתפטרות של גלילי היא עיכוב תקציבים מצד העירייה לאחר שמועצת העיר כבר אישרה את התקציב. מנכ"ל הקבוצה יואל חלימי אמר בנושא: "250 אלף ₪ לקבוצה כמו מכבי אשדוד זה המון כסף, זה סכום שבנינו עליו את התקציב שלנו ושזה לא קורה קשה לנו מאד להתקיים". עוד הוסיף חלימי: "אנחנו כרגע בפיגור קטן של תשלום משכורות אבל בלי העברת התקציב יהיה קשה מאד". גלילי הגיע לקבוצה לפני 7 שנים. ובקבוצה חוששים ש- 300 כדורסלניות בביה"ס לכדורסל ובמסגרות השונות תקרוס. גורם בקבוצה: "העירייה לא מעבירה הכסף בגלל הסכסוך בין העירייה למנחם גלילי הבעלים של השבוע באשדוד ועל רקע הסכסוך בין נאור ומנחם עם יהודה אבידן מנכ"ל חפ"א וולדימיר גרשוב יו"ר חפ"א. ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי מסר הבוקר בתגובה: "שוחחתי הבוקר עם הגזבר בכדי למנוע מצב שהתקציב בסך 250 אלף ש"ח שהוקצב לקבוצה ייעלם עקב סיומה מחר של שנת התקציב והוריתי לו להעביר את הסכום בנאמנות לרשות העירונית לספורט באשדוד". ראש העיר הוסיף כי  "הגזבר הסביר לי שלא ניתן לשחרר התקציב לקבוצה בעקבות אי התאמה לתבחינים שהתקבלו בוועדת התמיכות עד לסיום הבדיקות ותיקון הליקויים. אני רואה בקבוצת הנשים חברה חשובה לעיר ואחת מספינות הדגל של הספורט הייצוגי בעיר. נעשה הכול שהקבוצה לא תיפגע".

 

 

הקבוצה מתקיימת בתקופה האחרונה מכסף שהספונסרים מעבירים, אך גלילי החליט כי המצב הנתון לא יכול להימשך וכצעד להצלת המצב החליט כאמור, להחזיר את המפתחות. "עברנו כבר מזמן את שלב האיומים, עכשיו זה שלב המעשים", אמרו בקבוצה והוסיפו: "לצערנו, אם המצב יימשך, ניאלץ להתפרק". אולם כאמור, לאחר המקרה, חלה התפתחות חיובית. יחיאל לסרי הודיע על העברת יתרת התקציב העירוני לקבוצה, בסך 250 אלף לידי נאמנות, רשות הספורט העירונית, במטרה שהכסף יועבר לבנות אשדוד כבר בימים הקרובים. לאחר העברת הכסף מהעירייה לרשות הספורט, במכבי אשדוד יכולים לנשום לרווחה, שכן החשש העיקרי שהכסף לא יעבור במסגרת שנת התקציב הנוכחית ולפיכך ילך לאיבוד, התפוגג. גם במקרה שיעברו עוד מספר ימים ושנת 2011 תיכנס, ההעברה שבוצעה היום משמעותה כי התקציב שוחרר בזמן. לפי גורם המעורה בפרטים, העברת הכסף מצד העירייה נעשתה בעקבות התפטרותו של גלילי. הסתלקותו של האחרון, שמסוכסך עם לסרי, הקלה על ראש העירייה לבצע את ההעברה. חשוב להבהיר שמדובר אך ורק בפרשנות, הגרסאות הרשמיות כמו שכתוב מדברות על אי העברת התקציב בשל רצון לבחון את תקציב הקבוצה. כרגע מי שנפגע זה הספורט וממש לא משנה מי צודק ומי טועה.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה