לאורך כל העונה אלון בן זקן ונאור גלילי מתגאים בעבודה שהם עשו במחלקת הנוער של מכבי אשדוד. השבוע קצרה האגודה את הפירות

 

 

מחלקת הנערות של בנות מכבי אשדוד בכדורסל קצרה בשבועיים האחרונים את הפירות אחרי עונה מוצלחת במיוחד. קבוצת הילדות של בנות מכבי אשדוד בהדרכת סיימון בורד זכו בשבוע שעבר באליפות המדינה. השבוע קבוצת נערות א' (נוער) בהדרכת טל אריה עלו לליגה הלאומית אחרי עונה מדהימה. כך שהעונה האחרונה תיזכר כאחת מעונות המפתח בבניית מחלקת הנערות המוברכת של מכבי אשדוד בכדורסל בניהולם של נאור גלילי ואלון בן זקן. יש לציין כי ראשי מכבי אשדוד הציבו לעצמם מטרה ברורה לקדם ולפתח את מחלקת הנערות של מכבי אשדוד ואחרי שהתחילו מאפס, יכולים היום ראשי מכבי אשדוד לסמן "וי" גדול אחרי עונה מדהימה שהגיעה לסיומה השבוע בהצלחה רבה. כולנו תקווה שחלק מאותן נערות יהוו חלק מסגל הקבוצה הבוגרת בשנים הבאות. אין ספק כי קבוצת הילדות של מכבי אשדוד בדרך הנכונה והבטוחה לעתיד וורוד של כדורסל באשדוד ויש כאלו שכבר סימנו מספר בנות מקבוצת הילדות ככאלו שעוד יטביעו את חותמן ברמות הכי גבוהות בכדורסל, אם רק ימשיכו להתמיד. קבוצת הילדות חגגה השבוע את הזכייה ובהנהלת מכבי אשדוד התרגשו מאוד מהזכייה של הילדות הכי צעירות במחלקה ובירכו אותן.

 

נוער בנות

 

חוץ מקבוצת הנערות שזכתה באליפות גם קבוצת נערות א' עלו לליגה הראשונה ואם חשבתם שרק הילדות הצעירות עשו חייל העונה במחלקת הנערות של מכבי אשדוד הרי שטעות בידכם. מחמאות רבות מגיעות גם לטל אריה וקבוצת נערות א' של מכבי אשדוד שעלו השבוע לליגה הלאומית אחרי עונה מדהימה בליגה המחוזית שבסיומה עלתה קבוצת הנערות שמקבילה לגיל נוער (גילאי 16-19) לליגה הראשונה בכדורסל הנערות בישראל. נערות א' ניצחו בכל המשחקים העונה ולטל אריה, מאמן הקבוצה יש הסבר להצלחה הגדולה: "מדובר בבנות שמאוד אוהבות כדורסל. הם מתאמנות כל יום ויש כאן שחקניות טובות מדי לליגה הזאת" כמו כן, בקבוצת נערות א' שיחקו העונה 12 בנות שהציגו יכולת מדהימה והיד עוד נטויה לעונה הבאה בה תנסה קבוצת הדגל של מחלקת הנערות של מכבי אשדוד להמשיך את ההצלחה וללכת בכל הכוח על אליפות הליגה הראשונה.

 

 

נערות ב': עם רגל וחצי בגמר הפלייאוף מול הרצלייה

 

 

ורגע לפני שנחתום את העונה המדהימה של מחלקת הנערות של מכבי אשדוד, אי אפשר להתעלם מההצלחה הגדולה העונה גם של קבוצת נערות ב' בהדרכתו של אורי בן סימון, שגם היא בדרך לאליפות הליגה. ביום שני השבוע גברה קבוצת נערות ב' של מכבי אשדוד בחוץ על הפועל חולון ב-11 הפרש מה שאומר שהיא זקוקה לניצחון נוסף בגומלין מול חולון שיערך באולם הספורט של בי"ס "היובל" או לכל הפחות להפסד בפחות מ-11 נק' הפרש כדי להעפיל לגמר הפלייאוף מול הרצלייה. קבוצת נערות ב' עשו גם הן עונה מדהימה בהדרכתו של אורי בן סימון שעבד עם הבנות על משחק קבוצתי מרשים, ועכשיו כולנו נחזיק להן אצבעות בחצי גמר הפלייאוף מול חולון. ובמשחק נוסף שנערך ביום ראשון גברו הבנות של אורי בן סימון על הבנות של  הרצלייה בתוצאה 74-69, משחק הגומלין יהיה ביום רביעי (אחרי סגירת הגיליון) וניצחון של אשדוד או הפסד בפחות מחמש הפרש יעניקו לאשדוד את האליפות. המשחק שהיה מעניין ומותח לכל אורכו, התנהל בשליטה של אשדוד במשך המחצית השנייה, אשדוד חזרה ברבע השני מפיגור של 25-5 לריצה של 23-5 בראשותן של הרכזת מאי דיין וחן ויינסברג שתי המצטיינות. שתי השחקניות הללו בהחלט שוות תשומת לב מיוחדת ויכול להיות שבעוד כמה שנים נראה אותן בקבוצה הבוגרת. אלון בן זקן דיבר על העונה של מחלקת הנוער שלו: "אנחנו ללא ספק קוצרים את הפירות מהעבודה הרבה שלנו בשנים האחרונות. חשוב שתהיה המשכיות. רק השבוע הגשנו לבקרה את דוחות התקציב וראינו שאנחנו משקיעים כ- 170 אלף ₪ מהתקציב שלנו במחלקת הנוער זה סכום חסר תקדים ומראה את ההשקעה הגדולה שלנו". אנחנו עובדים עם קואצ'רית במחלקת הנוער ויש לנו את עידו רוזנר שעובד עם השחקניות המצטיינות שלנו, אני בטוח שבעתיד נראה הרבה מהשחקניות האלו בקבוצה הבוגרת".