שירן צעירי וברק חדד הם שתי ההחתמות החדשות של קבוצות הכדורסל של מכבי אשדוד (גברים ונשים) צעירי היא אחת מהרכזות הצעירות הטובות בליגה ועל מועמדותה פרסום במגזין כבר לפני כחודש וחצי. חדד הוא שחקן מקומי לשעבר בהפועל אשדוד

 

ברק חדד רכז הנוער המצטיין של הפועל אשדוד בכדורסל הוחתם השבוע בקבוצת הכדורסל בוגרים של מכבי אשדוד בליגה הלאומית בכדורסל. בנוסף הוחתם יואב אלבז – בן 18,פורוורד שגדל בהרצלייה. ברק חדד, בן 18 1,80 מ', נחשב לשחקן אשדודי בולט שצמח בעיר והתאמן מכיתה א' בעמותת הפועל גן יבנה ואשדוד בהנהלת איציק וארז אלחרר. לדברי מכבי אשדוד הוא נחשב לשחקן מבטיח, מוכשר ובעל מוטיבציה גבוהה. בקבוצה מסרו בעניין ההחתמות של חדד ואלבז: "בהתאם למדיניות ההנהלה סימנו בצוות המקצועי, מספר שחקנים מקומיים מוכשרים, שסיימו את גיל הנוער. במעלה הרשימה נמצא גם ברק חדד. ברק צמח באגודת הפועל המקומית והיה בעונה החולפת, אחד השחקנים המובילים והמצטיינים בה. ברק מתאים לתפיסה המקצועית של מאמן הקבוצה רמי הדר, שחקן פיזי ,קשוח, בעל פוטנציאל גדול". בקבוצה לא פוסלים את האפשרות ששחקנים מקומיים נוספים יגיעו לקבוצה. הסגל המקומי כולל את חדד, יוני דרעי, יניב ספוזניקוב, יואב אלבז, ויותם יצחק. השחקן השני שהוחתם הוא יואב אלבז – בן 18,פורוורד, 1.97 מ', שחקו צעיר מבטיח הגיע מבית היוצר של אגודת בני הרצלייה. אלבז שיחק אשתקד בקבוצה במסגרת הליגה הלאומית לנוער. הפורוורד הצעיר הינו לדברי מכבי אשדוד, שחקן אתלטי ואינטליגנטי. בקבוצה ישמש כגיבוי הולם לשחקנים בעמדות הפנים. יואב סיכם וחתם על חוזה לשנה אחת עם אופציה לשתי עונות נוספות. בקבוצה מעוניינים גם בסת' האובן שחקן נבחרת ארה"ב למכבייה למשבצת של השחקן הגבוה, על הפרק נמצא שחקן נוסף שבקבוצה מסרבים כרגע לחשוף את שמו אך כרגע נראה שהסיכויים שיגיע לקבוצה אינם גבוהים. מועמדו של תומר אטלס נשקלת שוב ועלתה על הפרק לאחר שבקבוצה מתקשים כרגע למצוא שחקן מחליף לתפקיד שלו. אימוני הקבוצה ייחלו בסוף אוגוסט אליהם הצטרף גם הזר החדש של הקבוצה סדריק ברוקס.

 

בנשים: שירן צעירי מחולון ולנה מוסטפינה באשדוד
שירן צעירי, שחקנית נבחרת ישראל ששיחקה בשנתיים האחרונות בחולון, חתמה באשדוד לעונה הקרובה. בשנה שעברה צעירי העמידה ממוצעים של 8.3 נק' ו-1.8 אס' בחולון. אשדוד התעניינה בצעירי מיד בתום העונה בתור המחליפה הבכירה של בת אל לזמי. צעירי היא פוטנציאל צעיר שמשחקת גם בנבחרת ישראל ואין ספק שבאשדוד הצליחו להחתים את אחת השחקניות המוכשרות בליגה. חוץ מצעירי החתימה אשדוד גם שחקנית וותיקה שתאייש גם היא את מצבת השחקניות הישראליות. לנה מוסטפינה בת ה-39 הצטרפה גם היא לאשדוד, אחרי ששיחקה בעונה שעברה בבנות השרון וקלעה 7.4 נק' למשחק. זו השנה השלישית ברציפות שמוסטפינה עוברת מועדון, אחרי ששיחקה שנים רבות בהפועל חיפה מוצקין. שתיהן מצטרפות לשחקניות שכבר חתומות בקבוצה של עדן ענבר: ריבי גרינבויים, אורנית שוורץ, נופר שלום ונטשה לייסי. ההחתמות האחרונות של אשדוד בעיקר במצבת הישראליות מגיעות בעיקר כלקח מהעונה שעברה אז הסגל מבחינת הישראליות היה חלש מאד וגרם להדחתה המוקדמת של הקבוצה מהמשך המאבקים בצמרת. עד כה מונה הסגל של אשדוד כ- 5 שחקניות בכירות, אורנית שוורץ, ריבי גרינבוים, נופר שלום, שירן צעירי ולנה מוסטפינה. המטרה הבאה של אשדוד תהיה לאתר עוד שתי שחקניות זרות שהצטרפו לנאטשה לייסי שכבר חתומה בקבוצה, במידה ואשדוד תצליח להביא שחקניות איכותיות היא תהווה גורם משמעותי בצמרת בעיקר העונה שרוב קבוצות הצמרת נחלשו העונה.