בנשים: שאקיל אוניל של הנשים חותמת באשדוד

קורטני פאריס, אחת משחקניות הפנים החזקות ביותר בכדורסל המכללות בשנים האחרונות חתמה במכבי אשדוד לעונה הקרובה. פאריס מזכירה בממדי גופה את הסנטר שאקיל אוניל.
קורטני פאריס (21, 1.93) הייתה הבחירה השביעית בדראפט האחרון ע"י המונארכס. עד היום היא שותפה ב-24 משחקים ופתחה בחמישייה בשישה מהם. הממוצעים שלה עומדים על 5.3 נקודות ו-4.0 ריבאונדים ב-13.2 דקות למשחק. פאריס הייתה כוכבת גדולה באוקלהומה, ונחשבה לאחת השחקניות הטובות בארה"ב כולה. בעונתה האחרונה היא רשמה 15.9 נק', 13.6 ריב' ו-2.9 חסימות למשחק ונבחרה לשחקנית השנה של קונפרנס הביג 12 בפעם השלישית בקריירה. ממוצעי הקריירה שלה בארבע עונות באוניברסיטה עומדים על 19.9 נק', 14.8 ריב' ו-3.3 חסימות למשחק. היא נבחרה ארבע פעמים לחמישיית ההגנה של הקונפרנס. היא השחקנית ראשונה בתולדות כדורסל המכללות האמריקאי, גברים או נשים, שהגיעה ל2,500 נקודות ו-2,000 ריב' בקריירה, היא מחזיקה בעשרות שיאים של אוקלהומה והביג 12. פאריס היא שחקנית מאד פיזית שכמוה לא רואים הרבה בליגה שלנו, עם מגוון מהלכים עם הגב לסל. היא זכורה לא במעט בעקבות ההבטחה שלה להחזיר את עלות המלגה שלה באוקלהומה אם היא והסונרס לא יזכו באליפות המכללות בעונה אחרונה. הן הפסידו בחצי הגמר ללואיוויל, אבל אף אחד באוקלהומה לא באמת התכוון לאפשר לפאריס לשלם 64,000 דולר שכן בתור אחת הגדולות ביותר שצמחו באוניברסיטה, היא בהחלט הייתה שווה כל סנט. פאריס מצטרפת לנטשה לייסי, אורנית שוורץ, שירן צעירי, ריבי גרינבויים ונופר שלום. פאריס יהא ללא שום ספק הרכש של הקיץ הכדורסל הישראלי ואמורה להיות אחת מהזרות הטובות שנחתו בארץ אם לא הטובה שבהם.

בגברים: פרחי וקחונסקי חתמו באשדוד, ברוקס שוחרר

מכבי אשדוד מהליגה הלאומית החתימה שני שחקנים שהופכים אותה לאחת המעומדות הרציניות לעלות לליגת העל. אופיר פרחי (23, 1.87 מ') וארז קוחנסקי (25, 1.95 מ') סגרו עם הקבוצה של רמי הדר וישחקו בשורותיה בעונה הקרובה. בעקבות ההחתמה תשחרר אשדוד את הזר שכבר החתימה, הגארד סדריק ברוקס, ותחפש זר בעמדה מספר 5, כאשר את עמדות הפורוורד יאיישו שני הצעירים אחיעד בוקרא ומיכאל בדלוב, שבאשדוד תולים בהם תקוות רבות. פרחי גדל במחלקת הנוער של מכבי ראשון לציון וכבר בגיל נוער נחשב לפוטנציאל גדול. זו תהיה עונתו השנייה בלאומית, אחרי שלפני שנתיים שיחק במדי יקנעם/מגידו. בעונה החולפת הוא חזר הביתה לראשון, אך לא הרשים במיוחד עם 2.7 נקודות למשחק בלבד.

קוחנסקי גדל בנוער של מכבי תל אביב. אחרי סיום גיל הנוער הוא הסתובב במספר קבוצות בליגת העל (מכבי ת"א, ראשל"צ, בני השרון, מכבי רמת גן, ובעונה האחרונה בקרית אתא), אך לא הצליח להותיר רושם. בעונה החולפת הוא קלע 6 נקודות למשחק במדי היורדת לליגת השנייה. אגב, זו תהיה הקדנציה השנייה של קוחנסקי באשדוד, אחרי שכבר שיחק שם במשך חצי עונה לפני שנתיים.

"בשנים האחרונות אנחנו מכוונים לצמרת, והמטרות שלנו לא השתנו", אמר המנהל המקצועי של אשדוד, עו"ד שי האוזמן, על החתמת שני השחקנים. "אנחנו לא מתביישים לומר שחרף התקציב המוגבל והליגה החזקה, המטרה שלנו היא להעפיל לליגת העל. ביחד עם אופיר וארז הקו האחורי שלנו הוא קו מאוד מוכשר, אינטליגנטי ופיזי ויש לנו ציפיות גדולות ממנו".

בנושא ברוקס אמר האוזמן: "ברור שזה לא נעי לשחרר שחקן שעוד לא שיחק בכלל כאן, אבל ברור שזה לא מסיבות מקצעיות, הסיטואציה הייתה כל כך טובה לנו שלא יכולנו לוותר על כך. מה גם שניצלנו סעיף בחוזה שאפשר לנו להשתחרר מהחוזה של השחקן".
פרחי (23, 1.87) שחקן הנבחרת האולימפית בקיץ האחרון ובשנתיים האחרונות שחקנה של מכבי ראשון לציון, יורד חזרה ללאומית, לאחר שבעונת 06/07 כיכב במדי הפועל יקנעם/מגידו (10.7 נק', 3.4 אס' למשחק)
קוחנסקי (25, 1.95) שגדל בנוער של מכבי ת"א, חוזר למכבי אשדוד בה שיחק בעונת 07/08 (14.4 נק', 39% משלוש). בעונה האחרונה שיחק קוחנסקי באליצור קרית אתא ורשם במדיה 6.0 נק' ב19.2 דקות למשחק. השחקן שכיכב בנבחרות הנוער והעתודה נחשב לקלעי מצוין ושחקן הגנה טוב מאוד. הוא שיחק בליגת העל במדי מכבי ת"א, בני השרון, מכבי ראשון לציון, עירוני ר"ג וקרית אתא.

התמונה של אופיר פרחי באדיבות אתר ספסל