במכבי אשדוד כדורסל נשים נחושים לעשות היסטוריה לעיר אשדוד בענף הכדורסל ולהביא תואר ראשון לעיר. לשם כך הובאו שחקניות כמו אורנית שוורץ, שירן צעירי ולנה מוסטיפנה, בנוסף לשלושה שחקניות זרות איכותיות.

 

במסיבת העיתונאים שהתקיימה ביום רביעי שעבר במסעדת "אידי", דיברו כולם בקבוצה על הרצון להיות הקבוצה הראשונה בענף הכדורסל בעיר שעושה היסטוריה. הצהרות לא היה חסר כאמור במסיבת העיתונאים ועושה רושם שכולם, הצוות המקצועי, השחקניות, ההנהלה כולם לוקחים בשלוות נפש את הציפיות והמטרות. הלחץ לא ממש ניכר באף אחד מאנשי הקבוצה, כולם וכולן מודעים לרמת הציפיות הגבוהה וחיים עם זה בשלום. די מפתיע אני מוכרח לציין. את מסיבת העיתונאים פתח מנכ"ל הקבוצה אלון בן זקן בהצגתו את סגל השחקניות שמונה את: הקפטנית אורנית שוורץ, לנה מוטספינה, שירן צעירי, נופר שלום, לירן בוכריס, אשלי ווקר, קורטני פאריס, נאטשה לייסי. כמו כן הוצגו הצוות החדש שהצטרף העונה כמו צביקה כספי שיהיה מנהל הקבוצה וחצה את הכביש מהגברים לנשים. עדי קינדלר המעסה של הקבוצה וכן אלון עוזר המאמן של עדן ענבר. 

 לאחר מכן נאור גלילי פתח את מסיבת העיתונאים: "השנה המטרה היא גמרים, כמובן שזה תלוי בהגרלה כי אחרי הכול אנחנו עוסקים בספורט. אבל ברור לכולם במערכת שאם לא נגיע למקומות 1-4 זה יהיה כישלון חרוץ של כולם". לאחר מכן התפנה גלילי להסביר את ההיגיון שמאחרי בניית הסגל של הקבוצה: "בשנים עברו לקחנו שחקניות ישראליות צעירות ולא מנוסות וזרות ותיקות. העונה החלטנו לשנות את המצב והלכנו על ישראליות ותיקות עם יכולת מוכחת עמו שוורץ ומוסט פינה לצד זרות צעירות יותר אבל עם המון פוטנציאל כמו ווקר ופאריס. יחד איתם יש לנו כמו ישראליות צעירות עם המון פוטנציאל כמו צעירי ובוכריס לצידה של לייסי שמשיכה מהעונה הקודמת". אסור לשכוח שבמצבת הישראליות של הקבוצה ישנה גם ריבי גרינבוים שחתומה בקבוצה אבל תצטרף רק בשלב מאוחר יותר בשל מחויבותה לעבודתה היא שוהה כרגע בחו"ל (פורקו ריקו) לפחות עד דצמבר. לאחר מכן ביקש גלילי להתייחס גם למחלקת הנערות של הקבוצה שבשנים האחרונות מקבלת תשומת לב רבה ובעונה האחרונה קצרה הישגיים לא מבוטלים: "המטרה שלנו היא להגדיל את מספר הנערות שיש באגודה. למרות כל המטרות והציפיות של הקבוצה הבוגרת, אנחנו לרגע לא זונחים את מחלקת הנערות. לכן גם שיבצנו את אורנית שוורץ לתפקיד של מנהלת בית הספר לכדורסל של הקבוצה".

 

לאחר מכן קיבל עדן ענבר את זכות הדיבור שהתלוצץ ואמר: "נאור נתן סקירה מקצועית כל כך מקיפה שאתם מוזמנים לשאול אותי שאלות בנושא ניהול..."  ענבר המשיך את הקו הומוריסטי שאמר: "כיף למאמן לאמן בקבוצה שאין בה ציפיות ומטרות", אמר בחיוך ענבר, לאחר מכן בנימה רצינית יותר אמר: "אני מקווה להגשים את המטרות שכולם וגם אני רוצים. מבחינתי יש כאן את כל התנאים בכדי להצליח ובתור מאמן שעבד בהרבה מקומות אני אומר לכם שזה לא דבר מובן מאליו, בטח בספורט שלנו ובפרט בכדורסל הנשים. אני חושב שיש דברים קטנים שמחברים קבוצות ואם נעשה אותם אז נהיה קבוצה מצוינת". 

 לשאלה כיצד הוא מתייחס לציפיות הגבוהות של ההנהלה אמר ענבר: " אנחנו לא ממש מכירים את כל הקבוצות יש כאן חומר שאפשר להצליח איתו, הפוטנציאל של הקבוצה הוא גדול מאד. באופן ריאלי הקבוצה צריכה להיות על המאבק לכל התארים. אנחנו מסתכלים על העונה כמו אל מרתון, גם אם יהיה קצת קשה בהתחלה לא נסיק ישר מסקנות".

 

 לאחר מכן התפנו גם השחקניות לדבר מעט, תחילה דיברה הקפטנית אורנית שוורץ שנשאלה איך היא יכולה לתרום לאותן נערות שאיתם היא תעבוד: " אני חושבת שהמפתח הוא בעיקר נגישות. שאותן נערות יראו שהן יכולות לגשת ולדבר איתי חופשי. דרך הניסיון שלי אני אוכל לתת את הטיפים הקטנים בכדי להצליח". גם שירן צעירי נשאלה איך היא הולכת להתמודד עם כל הלחץ בתור רכזת מובילה, שלה בעצם יש את המפתחות של ניהול המשחק: " זה אחת מהסיבות שהחלטתי להגיע לאשדוד, יש את מימד הלחץ, אבל השנה אני אמורה לפרוץ, וחלק מהתבגרות שלי כשחקנית יהיה לדעת להתמודד עם הלחץ". 

 

לאחר מכן התפנו גם הזרות לנתח את סיכויי הקבוצה בליגה, נאטשה לייסי הזרה היחידה שממשיכה מהעונה שעברה חשפה פרט מעניין: "בעונה שעברה בגלל הסגל הקצר שלנו בשחקניות מקומיות רוב הקבוצות התמקדו בנו הזרות והיה לנו קשה יותר. העונה יש לנו הרבה יותר כלים בשני צדי המגרש. אני חושבת שהמאמנים עשו הקיץ עבודה טובה בלהביא לא רק את השחקניות הטובות, אלא אלה שרוצות וגם מתאימות". 

 אשלי ווקר שלה בדומה לקורטני פאריס תהיה זו השנה הראשונה מחוץ לארה"ב אמרה: "הכדורסל כאן שונה מהכדורסל בארה"ב, אבל אני מאמינה שכמו שאני אתרום לשחקניות צעירות מעט מהניסיון שלי, המקומיות והותיקות יוכלו לתרום לי בלהבין את המשחק יותר טוב ולעשות את ההתאמות הנדרשות".

 

קורטני פאריס שאמורה להיות "האס" של אשדוד העונה הייתה קצרה וקולעת: " אני אוהבת את המשחק ואני רוצה לזכות באליפות שגם את זה אני מאד אוהבת". 

 

לאחר מכן הסבירו בקבוצה איך הם מתכוונים לחשוף העונה את הקבוצה לקהל במטרה למלא את היצעים. נאור גלילי היו"ר אמר: "ברוב שלתוצאות יש משקל חשוב, מעבר לכך, אנחנו נעלה עם שלטי חוצות בעיר וכן נוציא הודעות בתקשורת המקומית. העונה אנחנו מתכוונים לחזק את הקשר עם המקיפים בעיר, לעשות יותר שילובים בין השחקניות שלנו לנערים והנערות במקיפים. המטרה תהיה לחשוף את הקבוצה בשלושה פרמטרים, דרך פרסום, דרך קרוב לקהילה ודרך התוצאות במשחקים".

 

 מכבי אשדוד תתחיל את העונה בשלושה שידורים ישירים בערוץ חמש שכבר במחזור הראשון ב- 19 באוקטובר תארח הקבוצה את בנות השרון באשדוד. בנות השרון היו הקבוצה הקודמת של עדן ענבר. לאחר מכן משחק בית נוסף ב- 26 בחודש מול א.ס רמה"ש ושבוע לאחר מכן משחק חוץ ראשון מול אליצור רמלה. אשדוד בעצם תשחק בשלשות המחזורים הראשונים של הליגה מול שלוש מתוך ארבע הקבוצות הבכירות בליגה. מצד אחד הצלחה באותן משחקים יכולה לתת "פוש" לקבוצה של מכבי אשדוד. מצד שני, כישלון יחסי באותן משחקים יכול בהחלט גם להוציא מעט מהאוויר של הקבוצה של עדן ענבר.

 

 בתחילת השבוע יצאה הקבוצה לטורניר "ווינר" בדומה לטורניר של הגברים. הטורניר משוחק במסגרת הקמפיין של מנהלת הליגה "סלים במקום טילים", השלבים המוקדמים ישוחקו באולם בשדרות שמשחקי חצי הגמר ישוחקו באולם ביד מרדכי. באשדוד לוקחים ברצינות את הטורניר מתוך תקווה שההצלחה בטורניר תיתן לקבוצה התחלה מוראלית טובה לעונה.


 

ובתוך כך: מכבי אשדוד: רוצים להיות ווינרים

מכבי אשדוד תפתח הערב (א') באופן לא רשמי את העונה שלה במסגרת גביע ווינר. המשחקים בשלב המוקדם יערכו באולם בשדרות, חצאי הגמר והגמר יערכו ביד מרדכי במסגרת פרויקט "סלים במקום טילים". 

 

 

בנות השרון - מכבי אשדוד (17:00)

רק לפני שנתיים הגיעה הקבוצה של שיקי פלאח לגמר הפלייאוף,אבל הירידה בתקציב הובילה אותה גם לבניית סגל די דליל. קריסטי טוליבר היא כמובן השם הגדול בשרון, אבל מנגד תתייצב מי שכבר הצהירה כי "אי הגעה לפיינל פור יהווה כישלון חרוץ". עם קורטני פאריס, או בכינויה 'שאקיל אוניל של הנשים', וסגל ישראליות עמוק ומרשים, עדן ענבר וחניכותיו צפויים לסמן 'וי' ראשון. לשחקניות של עדן ענבר זה יהיה מבחן  כוח ראשון לאחר שכל תקופת ההכנה לא קיימה הקבוצה משחק אימון אחד.